
1.Jäta endale kohanemisaega
Kui tööandja seda lubab, ürita naasta oma tavalisse töökohta järk-järgult. Alguses piisab mõnest päevast nädalas töökohal ja muudel päevadel kodunt töötamisest, et aegamööda kohaneda eri töökeskkondade erinevustega. Paljudele inimestele on töökohale naasmine suur muutus, millega kaasneb rohkem inimesi, müra ja sõiduaega, ning täistööajaga tööle naasmine võib vajada mõningast harjumist.
2.Kohanda iganädalast rutiini
Töölemineku lisamine päevakavasse tähendab kindlasti suuremat ajakulu kui kodukontorisse minek, seega ka varasemat tõusmist. Et valmistuda tööle naasmiseks (isegi kui ainult üheks päevaks nädalas), arvesta järjepidevalt varem tõusmisega päevadel, kui lahkud kodunt, ja tee kaasavõetav eine eelmisel õhtul valmis. See teeb tööle naasmise palju lihtsamaks ja vähem erinevaks tavaolukorrast.
3.Ära karda küsida
Igaühe tööle naasmine on erinev ja ettevõtted uurivad mitmesuguseid poliitikaid. See võib tekitada palju küsimusi. Enne töökohale naasmist küsi tööandjalt üksikasjad kindlasti järele, näiteks parkimiskohtade, jalgrataste hoiuruumi ja riidekappide või tervise- ja ohutusmeetmete kohta. On tähtis teada, mida võid ees oodata tööle jõudes. Mida rohkem tead, seda lihtsam on kohaneda. Kui sa ei ole kindel, mis on ettevõtte kaug- ja hübriidtöö poliitika/põhimõtted, alusta selle arutelu!
4.Tutvu uute töötamisviisidega
COVID-19-järgne töömaailm on palju paindlikum. Tööpäeva võib alustada varem kui enne, et vältida tipptunde, või testida hübriidtöökorraldust, kui ettevõttepoliitika seda lubab. Pärast arutamist tööandjaga, leia endale sobivaim viis, mis tagab suurima tootlikkuse ja samas ka tervise ning heaolu. Võid leida rohkem aega pere või harrastuste jaoks, mis muudab töönädala meeldivamaks, ja täita samas ettevõtte eesmärke.
5.Ära unusta veebivahendite olemasolu
Kui oled pandeemia ajal hakanud kasutama rohkem koostööpõhiseid veebivahendeid, jätka nende kasutamist töökohal. Sageli on rühma- ja ettevõttesisene koostöö paranenud. Need uuendused on ka edaspidi kasulikud ja tugevdavad töösüsteeme. Uutel veebiplatvormidel on kestev mõju töötavadele ning need võimaldavad jätkuvalt kaasata töökaaslasi olenemata nende asukohast. See tähendab, et su töömeetodid ei pea muutuma, kui naased töökohale.
Lisanõuanded töötamiseks pärast COVID-19 pandeemiat on meie artiklis „Miks on pehmed oskused ja emotsionaalne intelligentsus olulisemad kui kunagi varem?“.
Seotud lingid
Miks on pehmed oskused ja emotsionaalne intelligentsus olulisemad kui kunagi varem?
Lisateave
Elamine ja töötamine EURESe riikides
EURESe töökohtade andmebaas
EURESe teenused tööandjatele
EURESe ürituste kalender
Eelseisvad veebiüritused
EURES Facebookis
EURES Twitteris
EURES LinkedInis
Üksikasjad
- Avaldamiskuupäev
- 22 oktoober 2021
- Autorid
- Euroopa Tööjõuamet | Tööhõive, sotsiaalküsimuste ja sotsiaalse kaasatuse peadirektoraat
- Teemad
- EttevõtlusTööturuuudised/liikumisuudised
- Sektor
- Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles