Skip to main content
Eiropas Komisijas logotips
EURES
Raksts par jaunumiem31 jūlijs 2017Eiropas Darba iestāde, Nodarbinātības, sociālo lietu un iekļautības ģenerāldirektorāts

Tiešsaistes darba dienas nosūta Francijas ekskursiju vadītāju uz Portugāles salām

Seize the Summer ("Ķeriet vasaru") - tiešsaistes darbavietu gadatirgus ar uzsvaru uz sezonas darbiem ir nesis augļus kādai Portugāles tūrisma aģentūrai un kādam Francijas darba meklētājam.

Online job day sends French tour guide to Portuguese islands
E(O)JD

TuriAzores ir neliela tūrisma aģentūra Azoru salās, kuras profils ir ekskursijas un pasākumi brīvā dabā. Tās direktors meklēja starptautisku personālu un tāpēc nolēma piedalīties Eiropas Tiešsaistes darba dienu pasākumā, kas pazīstams ar nosaukumu Seize the Summer un notiek februārī.

Tajā pašā dienā, kad notika pasākums, Laura Combrié no Francijas meklēja darba vakances tiešsaistē. Viņa pamanīja, ka TuriAzores meklē ekskursiju vadītājus un ģimenes auto vadītājus, un pieteicās šim amatam, piezvanot uzņēmumam. Uzņēmums uzreiz izrādīja interesi par Laura's profilu un nolēma pieņemt viņu darbā.

TuriAzores atrodas Terseirā, kas ir daļa no Azoru arhipelāga Atlantijas okeānā. "Mēs specializējamies pilsētu tūrisma pārgājienos, dabas un kalnu pārgājienos, ģimenes auto un autobusu ekskursijās un tamlīdzīgos pasākumos. Šobrīd mūsu komandā ir četri ekskursiju vadītāji," skaidro direktors Miguel Mendonça.

"Mēs nolēmām piedalīties EURES Darba dienā, jo mums bija jānolīgst kāds, kurš brīvi runātu franču vai vācu valodā. Es arī meklēju kādu, kurš ir atvērts jaunai pieredzei un apvāršņiem."

Viņš saka, ka darbā nolīgšanas process bija viegls un viņš nevilcinātos ieteikt šo pasākumu citiem darba devējiem vai darba meklētājiem.

"Es meklēju informāciju par darba tirgu Azoru salās ar EURES e-tērzēšanas pakalpojuma palīdzību," saka 27 gadus jaunā Laura no Francijas Ardešas reģiona. "Portugāles padomdevējs, kurš atbildēja uz maniem jautājumiem, pastāstīja man par šo pasākumu un uzaicināja mani tam pieteikties. Es atradu sarakstu ar uzņēmumiem, kuriem es nosūtīju spekulatīvus pieteikumus. Sākumā tērzēšanas pakalpojumu bija grūti saprast, bet šāda veida e-pasākumu es ieteiktu ikvienam, jo tas ir cits veids, kā atrast informāciju."

Laura šobrīd izmanto "Tava pirmā EURES darbavieta" shēmas sniegtās priekšrocības, pārceļoties uz Terseiru un mācoties portugāļu valodu.

Pasākumu, kas bija mērķēts uz tūrisma un viesmīlības nozarēm, organizēja sadarbībā ar EURES Portugālē, Horvātijā, Slovēnijā un Spānijā, piedaloties arī Itālijai, Grieķijai, Maltai un Kiprai.

"Lielākā daļa darba devēju bija pārsteigti par saņemto pieteikumu skaitu un kvalitāti," saka Ana Margarida Silva no EURES Portugālē, "un viņi izrādīja interesi piedalīties turpmākajos pasākumos."

 

Saistītās saites

Seize the Summer

TuriAzores tūrisma aģentūras tīmekļa vietne

Ekskursiju vadītājus un ģimenes auto vadītājus

"Tava pirmā EURES darbavieta"

"Tava pirmā EURES darbavieta" EURES

 

Papildu informācija

Atrodiet savu EURES padomdevēju

Darba un dzīves apstākļi EURES valstīs

EURES Darbu datubāze

EURES pakalpojumi darba devējiem

EURES Pasākumu kalendārs

Turpmākie Pasākumi tiešsaistē

EURES sociālajā tīklā Facebook

EURES sociālajā tīklā Twitter

EURES sociālajā tīklā LinkedIn

EURES sociālajā tīklā Google+

Sīkāka informācija

Temati
EURES labākā prakseDarba dienas/pasākumiPersonāla atlases tendencesSociālie mēdijiJaunatne
Saistītā(s) sadaļa(s)
Dzīvošana un darbs
Nozare
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Atruna

Raksti ir paredzēti, lai sniegtu EURES portāla lietotājiem informāciju par aktuālām tēmām un tendencēm un rosinātu diskusijas un debates. To saturs ne vienmēr atspoguļo Eiropas Darba iestādes (ELA) vai Eiropas Komisijas viedokli. Turklāt EURES un ELA neatbalsta iepriekš minētās trešo pušu tīmekļa vietnes.