Skip to main content
Logo Európskej komisie
EURES

Správy

Vylúčenie zodpovednosti

Články majú používateľom portálu EURES poskytnúť informácie o aktuálnych témach a trendoch a podnietiť diskusiu a diskusiu. Ich obsah nemusí nevyhnutne odrážať názor Európskeho úradu práce (ELA) alebo Európskej komisie. Okrem toho, EURES a ELA nepodporujú vyššie uvedené webové stránky tretích strán.

Usporiadať podľa

Správy (340)

RSS
Zobrazujú sa výsledky 1 až 10
  • Novinový článok

Desať vecí, ktoré by mal robiť každý dobrý mentor

Byť dobrý vo svojej práci nemusí postačovať na to, aby ste boli aj dobrým mentorom na pracovisku. U nás na portáli EURES sme pre vás pripravili niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu vytvoriť plodný vzťah so svojím zverencom.

  • Novinový článok

Generácia Y a Z na pracovisku: podobnosti a rozdiely

Prevažnú časť pracovnej sily v Európe tvoria ľudia generácie Y (tzv. mileniáni) a generácie Z, pričom každá z nich má osobitné zručnosti a vlastnosti. Dočítajte sa viac o prístupe k práci týchto dvoch demograficky odlišných generácií, čo vám pomôže pri nábore a riadení zamestnancov a ich udržaní v zamestnaní.

  • Novinový článok

Tímová práca je splnený sen: Ako posilniť dôveru zamestnancov?

Ak zamestnanci dôverujú svojim kolegom, môžu byť produktívnejší a lepšie spolupracovať, pretože sa môžu spoľahnúť na bezpodmienečnú podporu svojho okolia. Ako môžete posilniť dôveru vo svojom pracovnom tíme? Vieme vám pomôcť!

  • Novinový článok

Päť mimoriadne žiadaných odborných povolaní v roku 2023

Mnohí si myslia, že univerzitný diplom je prísľubom dobre plateného zamestnania, čo však nemusí byť pravidlom. V stále meniacom a rozvíjajúcom sa svete práce zamestnávatelia ocenia praktické odborné zručnosti. Predstavujeme vám päť odborných povolaní, ktoré budú mimoriadne žiadané v roku 2023

  • Novinový článok

Ako požiadať zamestnávateľa o zvýšenie mzdy

Mnohí zamestnanci sa cítia trápne, ak majú svojho nadriadeného požiadať o zvýšenie platu. Ak ste však išli nad rámec svojich povinností, trvalo podávate dobré výkony alebo ste plnili úlohy mimo vašej platovej triedy, je len spravodlivé, aby ste za svoju prácu dostali odmenu.

  • Novinový článok

Hľadáte prácu? Spoločnosť TUI Musement sa podelila o svoje rady

V rámci novej série hovoríme s európskymi zamestnávateľmi, aby sme zistili, aké najlepšie rady majú pre uchádzačov o zamestnanie. V tomto článku si pohovoríme s Joëlle Sabitiovou zo spoločnosti v oblasti cestovného ruchu TUI Musement