Skip to main content
Symbol graficzny Komisji Europejskiej
EURES
Artykuł prasowy9 wrzesień 2018Europejski Urząd ds. Pracy, Dyrekcja Generalna ds. Zatrudnienia, Spraw Społecznych i Włączenia Społecznego

W Brukseli otwarto nowy punkt kompleksowej obsługi w zakresie indywidualnych porad zawodowych

Nowa placówka specjalizująca się w usługach w zakresie kształcenia i poradnictwa zawodowego w Brukseli stanowi punkt kompleksowej obsługi dla studentów, osób poszukujących pracy i pracowników poszukujących pracy lub przekwalifikowujących się.

New one-stop shop for personal career advice opens in Brussels
Marc Buvé

W dniu 23 kwietnia 2018 r. przy udziale licznych znamienitych gości, w tym Marianne Thyssen, europejskiej komisarz do spraw zatrudnienia, spraw społecznych, umiejętności i mobilności pracowników, oficjalnie otwarto „Cité des Métiers – Beröpenpunt”.

Centrum mieści się na parterze wieży Astro – tego samego budynku, w którym swoją siedzibę ma Actris, publiczny urząd zatrudnienia w Brukseli, działający jako Urząd Koordynacji EURES w tym regionie, jak również niektórzy inni partnerzy centrum, tacy jak VDAB (publiczne służby zatrudnienia we Flandrii) i Tracé (w postaci przestrzeni Leerwinkel). Cité des Métiers — Berfenepent, podobnie jak Actiris, będzie świadczyć zainteresowanym dwujęzyczną obsługę, zarówno po francusku, jak i po flamandzku.

Nowa przestrzeń obejmuje ponad tysiąc metrów kwadratowych i jest w całości przeznaczona na świadczenie usług doradztwa i poradnictwa dla osób poszukujących informacji na temat różnych możliwości w ramach swojej kariery zawodowej, niezależnie od tego, czy są to osoby studiujące, szkolące się, pracujące, rozpoczynające działalność gospodarczą, czy przeprowadzające się do innego państwa lub regionu.

Marc Bué, który pracuje w Actiris, twierdzi, że ośrodek ma pomóc wszystkim zainteresowanym w rozwijaniu osobistego „projektu” w zakresie swojego życia zawodowego, dostosowanego do obecnego świata pracy.

Według Marca jednym z głównych tematów jest mobilność, obejmująca mobilność transregionalną, transnarodową lub międzynarodową. Proponowane przez placówkę porady indywidualne mają pomóc odwiedzającym dowiedzieć się więcej o nauce, pracy lub odbywaniu stażu w innym kraju lub regionie. Zachęca się ich do tego, aby odważyli się przenieść, przy czym mogą zarazem uzyskać poradę dotyczącą tego, w jaki sposób jak najlepiej wykorzystać zdobyte doświadczenia.

Istnieją również plany szkoleń specjalistycznych dotyczących korzystania z portalu mobilności zawodowej EURES oraz strony internetowej Actiris. W placówce dostępne są różne książki i zasoby cyfrowe, a doradcy ds. mobilności z Actiris — którzy sami są członkami personelu EURES — również są przez cały czas obecni na miejscu.

Centrum jest zdecydowanie wspólnym przedsięwzięciem, co umożliwia mu zaspokojenie szczególnych potrzeb odwiedzających. Zespół składa się z doradców z organizacji Actiris i Bruxelles Formation, a także z członków VDAB i Tracé. W skład zespołu wchodzą także przedstawiciele Pôle académique de Bruxelles, Wallonia-Brussels Federation, Centre de validation des compétences, CEFA, Promotion sociale, EFP, SFPME oraz Worldskills Belgium.

Jeśli mieszkają Państwo w regionie Brukseli i chcieliby się Państwo dowiedzieć więcej na temat możliwości zatrudnienia, szkoleń, studiów i mobilności, warto odwiedzić centrum już dzisiaj. Cité des Métiers – Beroepenpunt znajduje się przy Avenue de l’Astronomie 14, niedaleko stacji metra Madou. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie:

www.citedesmetiers.brussels

 

Powiązane linki:

Cité des Métiers – Beroepenpunt (w języku francuskim/flamandzkim)

 

Więcej informacji:

Europejskie Dni Pracy

Drop’pin@EURES

Znajdź doradcę EURES

Warunki życia i pracy w państwach EURES

Baza ofert pracy EURES

Usługi EURES adresowane do pracodawców

Kalendarz wydarzeń EURES

Nadchodzące wydarzenia online

EURES na Facebooku

EURES na Twitterze

EURES na LinkedI

Tematy
Najlepsze praktyki EURESSzkolenie EURESWiadomości zewnętrzne EURESInteresariusze zewnętrzniWiadomości z rynku pracy/wiadomości dotyczące mobilnościWiadomości/raporty/statystykiMłodzież
Powiązane sekcje
Życie i praca
Sektor
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Zastrzeżenie

Artykuły mają na celu dostarczenie użytkownikom portalu EURES informacji na temat aktualnych tematów i trendów oraz stymulowanie dyskusji i debaty. Ich treść niekoniecznie odzwierciedla pogląd Europejskiego Urzędu ds. Pracy (ELA) lub Komisji Europejskiej. Ponadto EURES i ELA nie promują wymienionych powyżej stron internetowych osób trzecich.