Skip to main content
EURES
Artikkel15. jaanuar 2021Euroopa Tööjõuamet, Tööhõive, sotsiaalküsimuste ja sotsiaalse kaasatuse peadirektoraat

Minu EURESe lugu: Pedro Miguel

EURESe 25. aastapäeva pidustuste raames paluti tööotsijail jagada oma EURESe lugusid, vastutasuks võimalus võita toredaid auhindu. Järgnevate kuude jooksul esitleme võitjaid ja nende kogemusi.

My EURES story: Pedro Miguel
EURES

Mis on sinu EURESe lugu?

Seda küsiti konkursil #EURES25 osalenud tööotsijailt kogu Euroopast. Osaleja võis esitada lühivideo või foto, millele oli lisatud kokkuvõte oma kogemusest. Auhindade seas olid 500 eurot maksev keelekursus ja tööalase konkurentsivõime koolitus.

Osalejail paluti meenutada, kuidas EURES on aidanud neil leida unistuste töökoha, kuidas EURESe nõustajad on neid toetanud juurdepääsul keeleõppele ja uude riiki integreerumisel ning kuidas EURESe tööalase liikuvuse portaal või (veebipõhised) Euroopa tööhõivepäevad on loonud ainulaadseid töövõimalusi.

Kolm konkursi võitjat kuulutati välja EURESe 25. aastapäeva auhinnatseremoonial 30. jaanuaril Brüsselis. Neist kolmas ja viimane oli Pedro Miguel ning siin on tema lugu.

Nimi: Pedro Miguel

Kodakondsus: Portugal

Osalemise liik: video

Profiil: Saabusin Portugalist Santanderi, mis asub Hispaanias Cantabria piirkonnas. See on ajalooline piirkond, kus on loodus, mäed, meri – ja palju põnevat!

Töötan Santanderis meditsiiniõena. Töötan suurepärases meeskonnas ning kõik on imeline! Olen leidnud palju sõpru ja riigis integreerunud. Olen palju õppinud ja osalenud ka hispaania keele kursusel.

Aitäh, EURES!

Tööandjatele korraldati sarnane võistlus, kus neil paluti esitada foto, mis kujutab seda, mida liikumisvabadus neile tähendab. Pakuti ka 500-euroseid vautšereid ja auhinnatseremoonial kuulutati välja kolm võitjat.

Lisateave auhinnatud tööandjate ja teiste võitnud tööotsijate kohta on EURESe veebilehel.

Konkurss #EURES25 oli osa käimasolevast kampaaniast, millega edendatakse ja tähistatakse EURESe 25. aastapäeva. 1994. aastal asutatud EURES hõlmab 32 riiki ja selles töötab üle 1000 nõustaja. Tänaseks on EURESe tööalase liikuvuse portaalis registreeritud üle 3 miljoni tööpakkumise ja 15 800 tööandjat.

Järgmist veerandsajandit silmas pidades on võrgustiku eesmärk tagada, et paljud võimalikud tööotsijad ja tööandjad oleksid teadlikud EURESest, selle tegevusest ning elumuutuste ja värbamisprotsessi ajal pakutavast abist.

 

Seotud lingid

EURES Job Mobility Portal

 

Lisateave

Euroopa tööhõivepäevad

Drop’pin@EURES

EURESe nõustajad

Elamine ja töötamine EURESe riikides

EURESe töökohtade andmebaas

EURESe teenused tööandjatele

EURESe ürituste kalender

Eelseisvad veebiüritused

EURES Facebookis

EURES Twitteris

EURES LinkedInis

Teemad
EURESe välisuudisedTööpäevad/üritusedUudised/aruanded/statistikaEduloodNoorus
Seotud jaotis(ed)
Elamine ja töötamine
Sektor
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Vastutusest loobumine

Artiklite eesmärk on anda EURESe portaali kasutajatele teavet aktuaalsete teemade ja suundumuste kohta ning ergutada arutelu ja arutelu. Nende sisu ei pruugi kajastada Euroopa Tööameti (ELA) ega Euroopa Komisjoni seisukohta. Lisaks ei toeta EURES ja ELA ülalnimetatud kolmandate isikute veebisaite.