Skip to main content
Logo Európskej komisie
EURES
Novinový článok14 apríl 2020Európsky orgán práce, Generálne riaditeľstvo pre zamestnanosť, sociálne záležitosti a začlenenie

Môj príbeh EURES: Javier Cordero

Sieť EURES nedávno oslávila 25. výročie svojho založenia. V rámci osláv sieť vyzvala uchádzačov o zamestnanie, aby sa podelili o svoje príbehy a skúsenosti s EURES a získali tak možnosť vyhrať skvelé ceny. Teraz sú víťazi známi a my vám postupne budeme predstavovať ich príbehy.

My EURES story: Javier Cordero
EURES

„Akú máte skúsenosť so sieťou EURES?“

Táto otázka bola položená uchádzačom o zamestnanie z celej Európy v rámci súťaže #EURES25. Príspevky zachytávajúce ich skúsenosť bolo možné predkladať v podobe krátkeho videa alebo obrázku s krátkym textom. Na víťazov čakali odmeny aj vo forme jazykového alebo odborného kurzu v hodnote 500 EUR.

Účastníci sa mali zamyslieť nad tým, ako im sieť EURES pomohla nájsť vysnívané pracovné miesto, ako im poradcovia siete EURES pomohli nájsť jazykové kurzy a uľahčili im integráciu v novej krajine, alebo ako našli jedinečnú pracovnú príležitosť na portáli EURES pre pracovnú mobilitu alebo v rámci Európskych dní pracovných príležitostí (online).

Trom víťazným príspevkom boli udelené ceny na oslave 25. výročia založenia siete EURES  v Bruseli 30. januára. Prvým z nich je Javier Cordero a tu je jeho príbeh.

Meno a priezvisko: Javier Cordero

Štátna príslušnosť Španielsko

Druh príspevku: Video

Profil: Dobrý deň, volám sa Javier Cordero a som jedným z tých európskych občanov, ktorí mali šťastie, že sa mohli zúčastniť na programe My first EURES Job.

Prvýkrát som o sieti EURES dočítal na internete. Veľmi som sa zaujímal o prácu v zahraničí, a preto som sa rozhodol uchádzať sa o pracovné miesto.

Dostal som ponuku pracovať ako fyzioterapeut v Berlíne. Rok som tvrdo pracoval a potom som dostal ponuku stať sa fyzioterapeutom v profesionálnom futbalovom klube. Ani chvíľu som neváhal a ponuku som prijal.

Vďaka vášmu programu majú všetci Európania príležitosť ísť do inej krajiny, naučiť sa nový jazyk a získať finančnú podporu. Je to veľká a cenná výhoda.

Pre zamestnávateľov bola vyhlásená paralelná súťaž, keď mali poslať fotografiu, ktorá ilustruje ich predstavu o slobode pohybu. Traja víťazi boli vyhlásení počas oslavy a dostali poukážky v cene 500 EUR.

Viac informácií o víťazných príspevkoch od zamestnávateľov – a o ostatných víťazných uchádzačoch o zamestnanie – sa dočítate na webovej stránke EURES.

Súťaž #EURES25 bola súčasťou prebiehajúce kampane v rámci osláv 25. výročia založenia siete EURES. Od svojho založenia v roku 1994 sa sieť EURES rozrástla na 32 krajín a viac ako 1 000 poradcov. V súčasnosti je na portáli EURES pre pracovnú mobilitu k dispozícii viac ako 3,6 milióna pracovných ponúk a registrovaných 15 500 zamestnávateľov.

V ďalších 25 rokoch existencie sa sieť EURES bude zameriavať predovšetkým na to, aby sa jej poslanie stálo známym pre množstvo potenciálnych uchádzačov o zamestnanie a zamestnávateľov a aby sa ďalej šírili informácie o tom, ako ich sieť môže podporiť na ceste životom či pri náborových konaniach.

 

Súvisiace odkazy:

portáli EURES pre pracovnú mobilitu

 

Ďalšie informácie:

Európske dni pracovných príležitostí

Drop’pin@EURES

Vyhľadať poadcov siete EURES

Pracovné a životné podmienky v krajinách siete EURES

Databáza pracovných miest siete EURES

Služby siete EURES pre zamestnávateľov

Kalendár podujatí siete EURES

Nadchádzajúce podujatia online

Sieť EURES na Facebooku

Sieť EURES na Twitteri

Sieť EURES na LinkedIn

Témy
Externé správy EURESPracovné dni/podujatiaSprávy/reportáže/štatistikyÚspešné príbehyMladosti
Súvisiace sekcie
Život a práca
Sektor
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Vylúčenie zodpovednosti

Články majú používateľom portálu EURES poskytnúť informácie o aktuálnych témach a trendoch a podnietiť diskusiu a diskusiu. Ich obsah nemusí nevyhnutne odrážať názor Európskeho úradu práce (ELA) alebo Európskej komisie. Okrem toho, EURES a ELA nepodporujú vyššie uvedené webové stránky tretích strán.