Skip to main content
Symbol graficzny Komisji Europejskiej
EURES
Artykuł prasowy14 kwiecień 2020Europejski Urząd ds. Pracy, Dyrekcja Generalna ds. Zatrudnienia, Spraw Społecznych i Włączenia Społecznego

Moja historia związana z EURES: Javier Cordero

EURES obchodził niedawno swoje 25. urodziny. W ramach obchodów osoby poszukujące pracy zaproszono do dzielenia się swoimi historiami związanymi z EURES w zamian za szansę wygrania interesujących nagród. Właśnie ogłoszono zwycięzców i w ciągu kilku nadchodzących miesięcy będziemy przedstawiać ich doświadczenia.

My EURES story: Javier Cordero
EURES

„Jaka jest twoja historia związana z EURES?”

To pytanie zadano osobom poszukującym pracy z całej Europy w ramach konkursu #EURES25. Zgłoszenia można przesyłać w formie krótkiego filmu lub obrazu wraz ze streszczeniem dotyczącym swojego doświadczenia, a nagrody obejmują kurs językowy o wartości 500 euro lub szkolenie w zakresie umiejętności pomagających zdobyć pracę.

Uczestników zachęcono do zastanowienia się nad tym, w jaki sposób EURES pomógł im znaleźć wymarzoną pracę, w jaki sposób doradcy EURES udzielali im wsparcia w zakresie dostępu do szkoleń językowych i integracji w nowym kraju lub w jaki sposób portal mobilności zawodowej EURES lub Europejskie Dni Pracy (online) doprowadziły do wyjątkowych możliwości zatrudnienia.

Podczas ceremonii wręczenia nagród w ramach imprezy z okazji 25. rocznicy EURES, która odbyła się w dniu 30 stycznia w Brukseli, ogłoszono trzech zwycięzców konkursu. Pierwszym z nich był Javier Cordero i to jest jego historia.

Imię i nazwisko: Javier Cordero

Obywatelstwo: hiszpańskie

Rodzaj zgłoszenia: Film wideo

Profil: Witam wszystkich, nazywam się Javier Cordero i jestem jednym z obywateli europejskich, którzy mieli szczęście wziąć udział w europejskim programie „ Moja pierwsza praca z EURES-em” .

Po raz pierwszy usłyszałem o EURES, kiedy szukałem informacji w internecie. Ponieważ zawsze bardzo interesowała mnie praca za granicą, postanowiłem podjąć dalsze kroki i poszukać zatrudnienia poza krajem.

Dostałem ofertę pracy jako fizykoterapeuta w Berlinie. Ciężko pracowałem i po roku otrzymałem ofertę pracy w zawodowym klubie piłki nożnej jako fizykoterapeuta. Nie miałem wątpliwości co do przyjęcia tej pracy.

Muszę powiedzieć, że dzięki Państwa programowi wszyscy Europejczycy mają możliwość wyjazdu do innego kraju, nauczenia się nowego języka i korzystania ze wsparcia finansowego. Taka możliwość to przywilej.

Do pracodawców skierowano równoległy konkurs, w którym mieli przesłać zdjęcie przedstawiające, co dla nich oznacza swoboda przemieszczania się. Nagrodami były bony o wartości 500 euro, a w trakcie ceremonii wręczenia nagród ogłoszono również trzech zwycięzców.

Więcej informacji na temat wyłonionych w konkursie pracodawców – i innych zwycięzców spośród osób poszukujących pracy – można znaleźć na stronie internetowej EURES.

Konkurs #EURES25 był częścią już prowadzonej kampanii promującej i upamiętniającej 25. rocznicę EURES. EURES, powstały w 1994 r., liczy obecnie 32 kraje i ponad 1000 doradców. Dotychczas na portalu mobilności zawodowej EURES zarejestrowało się 15 500 pracodawców i znajduje się tu ponad 3,6 mln ofert pracy.

Jeśli chodzi o kolejne 25 lat służby, sieć postara się zapewnić, by liczni potencjalni pracodawcy i osoby poszukujące pracy mieli wiedzę o EURES, czym jest ta sieć i jak może ich wspierać w wyborach życiowych i procesach zawodowych.

 

Powiązane linki:

portalu mobilności zawodowej EURES

 

Więcej informacji:

Europejskie Dni Pracy

Drop’pin@EURES

Znajdź doradców EURES

Warunki życia i pracy w państwach EURES

Baza ofert pracy EURES

Usługi EURES adresowane do pracodawców

Kalendarz wydarzeń EURES

Nadchodzące wydarzenia online

EURES na Facebooku

EURES na Twitterze

EURES na LinkedIn

Tematy
Wiadomości zewnętrzne EURESDni Pracy/WydarzeniaWiadomości/raporty/statystykiHistorie sukcesówMłodzież
Powiązane sekcje
Życie i praca
Sektor
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Zastrzeżenie

Artykuły mają na celu dostarczenie użytkownikom portalu EURES informacji na temat aktualnych tematów i trendów oraz stymulowanie dyskusji i debaty. Ich treść niekoniecznie odzwierciedla pogląd Europejskiego Urzędu ds. Pracy (ELA) lub Komisji Europejskiej. Ponadto EURES i ELA nie promują wymienionych powyżej stron internetowych osób trzecich.