Skip to main content
Euroopa Komisjoni logo
EURES
Artikkel14 aprill 2020Euroopa Tööjõuamet, Tööhõive, sotsiaalküsimuste ja sotsiaalse kaasatuse peadirektoraat

Minu EURESe lugu: Javier Cordero

EURES tähistas hiljuti oma 25. sünnipäeva. Pidustuste osana paluti tööotsijail jagada oma EURESe lugusid, vastutasuks võimalus võita mõni suurepärastest auhindadest. Võitjad on nüüd välja kuulutatud ja järgmise mõne kuu jooksul tutvustame nende kogemusi.

My EURES story: Javier Cordero
EURES

„Mis on sinu EURESe lugu?“

Seda küsiti konkursil #EURES25 osalenud tööotsijailt kogu Euroopas. Osalemiseks võis esitada lühivideo või pildi, millele oli lisatud kokkuvõte oma kogemustest, ning auhinnad olid 500‑eurone keelekursus või töölesobivuse koolitus.

Osalejail paluti mõelda, kuidas EURES on aidanud neil leida oma unistuste töökoht, kuidas EURESe nõustajad on neid toetanud juurdepääsuga keeleõppele ja uude riiki integreerumisel või kuidas EURESe tööalase liikuvuse portaal või (veebipõhised) Euroopa tööhõivepäevad on loonud ainulaadseid töövõimalusi.

Kolm konkursi võitjat kuulutati välja EURESe 25. aastapäeva ürituse auhinnatseremoonial 30. jaanuaril Brüsselis. Esimene neist oli Javier Cordero. See on tema lugu.

Nimi: Javier Cordero

Kodakondsus: Hispaania

Osalemise liik: video

Profiil: Tere kõigile! Olen Javier Cordero ja olen üks neist õnnelikest Euroopa kodanikest, kes osalesid Euroopa programmis „Minu esimene EURESe töökoht“.

Esmakordselt sain EURESest teada internetiotsingu ajal. Kuna olin väga uudishimulik ning huvitatud töötamisest välisriigis, otsustasin tegutseda ja kandideerisin töökohale.

Sain töövõimaluse füsioterapeudina Berliinis. Töötasin väga intensiivselt ja pärast üht aastat tehti mulle ettepanek asuda tööle füsioterapeudina kutselises jalgpalliklubis. Võtsin töökoha kõhkluseta vastu.

Pean tõdema, et tänu EURESe programmile on kõigil eurooplastel võimalus minna välisriiki, õppida uus keel ja saada rahalist toetust. See on privileeg.

Tööandjatele korraldati sõsarvõistlus, kus neil paluti esitada foto, mis kujutab, mida liikumisvabadus neile tähendab. Pakuti vautšereid väärtusega 500 eurot ja auhinnatseremoonial kuulutati välja kolm võitjat.

Lisateave auhinnatud tööandjate ja ülejäänud võitnud tööotsijate kohta on EURESe veebilehel.

Konkurss #EURES25 oli osa praegu toimuvast kampaaniast, millega edendatakse ja tähistatakse EURESe 25. aastapäeva. 1994. aastal asutatud EURES hõlmab 32 riiki ja üle 1000 nõustaja. Praegu on EURESe tööalase liikuvuse portaalis registreeritud üle 3,6 miljoni tööpakkumise ja 15 500 tööandjat.

Järgmist veerandsajandit silmas pidades võtab võrgustik eesmärgi tagada, et arvukad potentsiaalsed tööotsijad ja tööandjad on teadlikud EURESest ning sellest, mille nimel võrgustik tegutseb ja mis tuge elus või värbamisel pakub.

 

Seotud lingid

EURESe tööalase liikuvuse portaalis

 

Lisateave

Euroopa tööhõivepäevad

Drop’pin@EURES

EURESe nõustajad

Elamine ja töötamine EURESe riikides

EURESe töökohtade andmebaas

EURESe teenused tööandjatele

EURESe ürituste kalender

Eelseisvad veebiüritused

EURES Facebookis

EURES Twitteris

EURES LinkedInis

Teemad
EURESe välisuudisedTööpäevad/üritusedUudised/aruanded/statistikaEduloodNoorus
Seotud jaotis(ed)
Elamine ja töötamine
Sektor
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Vastutusest loobumine

Artiklite eesmärk on anda EURESe portaali kasutajatele teavet aktuaalsete teemade ja suundumuste kohta ning ergutada arutelu ja arutelu. Nende sisu ei pruugi kajastada Euroopa Tööameti (ELA) ega Euroopa Komisjoni seisukohta. Lisaks ei toeta EURES ja ELA ülalnimetatud kolmandate isikute veebisaite.