Skip to main content
Logo Evropské komise
EURES
Zpráva14 duben 2020Evropský orgán pro pracovní záležitosti, Generální ředitelství pro zaměstnanost, sociální věci a sociální začleňování

Příběh Můj EURES: Javier Cordero

Síť EURES nedávno oslavila své 25. výročí. Při příležitosti těchto oslav byli uchazeči o zaměstnání vyzváni, aby se podělili o své příběhy se sítí EURES a na oplátku získali možnost vyhrát některou ze skvělých cen. Vítězové byli vyhlášeni a v průběhu několika příštích měsíců vám představíme jejich zkušenosti.

My EURES story: Javier Cordero
EURES

„Jaký je váš příběh EURES?“

Tato otázka byla položena v rámci soutěže #EURES25 uchazečům o zaměstnání z celé Evropy. Příspěvky mohly být předloženy ve formě krátkého videa nebo fotografie společně se shrnutím jejich zkušeností. Ceny zahrnovaly jazykový kurz v hodnotě 500 EUR nebo školení zaměřené na profesní dovednosti.

Účastníci byli vyzváni, aby se zamysleli nad tím, jak jim síť EURES pomohla nalézt vysněné pracovní místo, jak jim poradci EURES pomohli získat přístup k jazykovému vzdělání a integrovat se v nové zemi, nebo jak jim portál pracovní mobility EURES nebo evropské (on-line) dny pracovních příležitostí otevřely jedinečné pracovní příležitosti.

Tři vítězové soutěže byli vyhlášeni při příležitosti slavnostního předávání cen na akci ke 25. výročí sítě EURES v Bruselu dne 30. ledna. Prvním z oceněných je Javier Cordero, představujeme vám jeho příběh.

Jméno: Javier Cordero

Státní příslušnost: Španělsko

Forma příspěvku: video

Profil: Dobrý den všem, jmenuji se Javier Cordero a jsem jedním ze šťastných evropských občanů, kteří se zapojili do evropského programu „My first EURES Job“ (Moje první práce přes EURES).

O síti EURES jsem se poprvé dozvěděl při hledání na internetu. Protože jsem byl velmi zvědavý a zajímal se o práci v zahraničí, rozhodl jsem se učinit krok vpřed a ucházet se o pracovní místo.

Dostal jsem možnost působit jako fyzioterapeut v Berlíně. Pracoval jsem opravdu tvrdě a po roce mi bylo nabídnuto místo fyzioterapeuta pro profesionální fotbalový klub. O přijetí této pracovní nabídky jsem vůbec nepochyboval.

Musím říci, že díky vašemu programu mají všichni Evropané příležitost vycestovat do jiné země, naučit se nový jazyk a získat finanční podporu. To vše je velké privilegium.

Pro zaměstnavatele byla uspořádána obdobná soutěž – vyzývala je k tomu, aby předložili fotografii, která by znázorňovala, co pro ně znamená svoboda pohybu. Ceny představovaly poukázky v hodnotě 500 EUR a během slavnostního předávání cen byli rovněž vyhlášeni tři vítězové.

Více informací o vítězných zaměstnavatelích a ostatních oceněných uchazečích o zaměstnání najdete na webových stránkách sítě EURES.

Soutěž #EURES25 byla součástí probíhající kampaně k propagaci a oslavě 25. výročí sítě EURES. Síť EURES byla založena v roce 1994 a v současnosti zahrnuje 32 zemí a více než 1 000 poradců. K dnešnímu dni je na portálu pracovní mobility EURES registrováno více než 3,6 milionu pracovních příležitostí a 15 500 zaměstnavatelů.

Síť EURES se těší na dalších 25 let své činnosti. Vynasnaží se, aby se informace o její existenci a poslání rozšířily mezi nespočet dalších potenciálních uchazečů o zaměstnání a zaměstnavatelů a aby měli povědomí o tom, jak jim může pomoci na jejich cestě životem nebo při náboru.

 

Související odkazy:

portálu pracovní mobility EURES

 

Další informace:

Evropské dny pracovních příležitostí

Drop’pin@EURES

Vyhledejte poradce EURES

Životní a pracovní podmínky v zemích sítě EURES

Databáze pracovních míst na portálu EURES

Služby sítě EURES pro zaměstnavatele

Kalendář akcí EURES

Připravované on-line akce

EURES na Facebooku

EURES na Twitteru

EURES na LinkedIn

Témata
Externí zprávy EURESPracovní dny/událostiZprávy/přehledy/statistikyPříběhy úspěchuMládí
Související sekce
Život a práce
Sektor
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Zřeknutí se odpovědnosti

Články mají uživatelům portálu EURES poskytnout informace o aktuálních tématech a trendech a podnítit diskusi a debatu. Jejich obsah nemusí nutně odrážet názor Evropského úřadu práce (ELA) nebo Evropské komise. EURES a ELA dále nepodporují výše uvedené webové stránky třetích stran.