Skip to main content
Europos Komisijos logotipas
EURES
Naujienų straipsnis7 birželis 2018Europos darbo institucija, Užimtumo, socialinių reikalų ir įtraukties generalinis direktoratas

„MobiliseSME“ – tarpvalstybinė mainų platforma, naudinga šimtams mažųjų įmonių ir jų darbuotojų

ES bendroji rinka yra didžiausia prekybos zona pasaulyje, suteikianti išskirtinių galimybių ne tik įmonėms plėsti jų verslą, bet ir skirtingų šalių verslininkams bei darbuotojams susitikti ir mokytis vieniems iš kitų.

MobiliseSME: cross-border exchange platform benefits hundreds of small businesses and their employees
European Entrepreneurs CEA-PME 2017

Vienas iš projektų, kuriuos įgyvendinant remiami tokie tarpvalstybiniai mainai, yra ES finansuojamas projektas „MobiliseSME“ – tam tikra kontaktų užmezgimo platforma mažosioms ir vidutinėms įmonėms (MVĮ).

Projekto principas yra paprastas: MVĮ darbuotojai pagal mainų programą vyksta į MVĮ kitose ES valstybėse narėse. Taip siekiama padėti jiems tobulinti profesinius įgūdžius, įgyti tarptautinės patirties ir keistis geriausia patirtimi.

O darbdaviai gali prisidėti prie to, kad darbuotojai keltų savo kvalifikaciją, ir įgyti naujų galimybių bendraujant su užsienio partneriais, taip pat perimti idėjas, kurių užsienyje pasisemia jų darbuotojai.

Mainų programa nuo pat pradžių turėjo didelį poveikį: prie platformos prisijungė daugiau kaip 400 įmonių, nuo 2016 m. lapkričio mėn. iki 2017 m. birželio mėn. surengta per 50 mainų. Kai kurie skaitytojai gali būti girdėję apie šį projektą, nes jam buvo skirtas straipsnis, paskelbtas EURES portale 2017 m. liepos mėn.

2017 m. spalio mėn. paskelbtoje „MobiliseSME“ vertinimo ataskaitoje akcentuojami teigiami šiuo projektu jau pasinaudojusiųjų įmonių ir asmenų atsiliepimai. Iš viso 91 proc. siunčiančiųjų įmonių ir 95 proc. priimančiųjų įmonių išreiškė pasitenkinimą užmegztais kontaktais, 90 proc. įmonių nurodė, kad jų mainai padės joms plėtoti tarpvalstybinį verslą, o 75 proc. teigė, kad dabar jos galės diegti naujus produktus ir paslaugas.

„MobiliseSME“ iš tiesų padėjo mums siekti savo tikslo – tobulinti mūsų darbuotojų techninius ir rinkodaros įgūdžius; rezultatų ilgai laukti nereikėjo“, – sakė Ispanijoje įsikūrusi Italijos verslininkė Emanuele D’Angella, kuri priėmė darbuotojų iš kitų įmonių.

Dalyvavusių darbuotojų atsiliepimai taip pat buvo teigiami: 90 proc. iš jų įgijo norimų naujų įgūdžių, o 81 proc. nurodė, kad jų mainai padėjo jiems tobulėti profesiškai ir siekti karjeros galimybių.

„MobiliseSME“ padėjo mums suprasti, kokių yra naujų rinkos galimybių užsienyje, o tai apskritai labai sunku, atsižvelgiant į ribotus MVĮ išteklius“, – teigė Triinas Tammearu iš Estijos, kuris per programą apsilankė įmonėje Jungtinėje Karalystėje.

Po itin sėkmingo bandomojo projekto dabar „MobiliseSME“ organizatoriai galvoja apie ateitį – akivaizdu, kad jie turi didelių planų.

„Pirmasis žingsnis būtų plėsti projekto mastą, siekiant jį pradėti įgyvendinti visose valstybėse narėse ir, informuojant įmones apie mainų programą, labiau remtis nacionaliniais MVĮ tinklais bei paramos verslui organizacijomis“, – paaiškino „European Entrepreneurs CEA-PME“ vykdantysis direktorius Stefanas Moritzas. CEA-PME yra didžiausia Europos savanoriškais pagrindais asocijuotų MVĮ konfederacija, kuri atlieka pagrindinį vaidmenį projekto „MobiliseSME“ konsorciume.

S. Moritzas sako, kad galutinis projekto tikslas – sukurti tam tikrą MVĮ skirtą programos „Erasmus“ atitikmenį – didelio masto mainų programą, kurią galima palyginti su šia ES pavyzdine studentų mainų programa.

„Tyrimo duomenimis, Europoje tikrai domimasi tokiomis judumo programomis,– teigė jis. – Taip siekiama užpildyti spragą, MVĮ suteikiant galimybę globalizacijos iššūkius priimti paprastai – mokantis iš kitų.“

Kol kas projektas įgyvendinamas labai sėkmingai, tačiau, kaip mums teigė S. Moritzas, „sėkmingas MobiliseSME“ įgyvendinimas gali atnešti naudos tik jei tai bus didesnio proceso pradžia“.

„Atsižvelgiant į didžiulę tokios programos plėtotės naudą, labai svarbu išlaikyti įgytą pagreitį“, – teigė jis.

Projektas „MobiliseSME“ buvo finansuojamas pagal ES užimtumo ir socialinių inovacijų programą (EaSI), kurią tiesiogiai administruoja Europos Komisija. Ji sudaryta iš trijų užimtumo programų: EURES, PROGRESS ir mikrofinansų priemonės „Progress“

 

Susijusios nuorodos

300 MVĮ randa tinkamiausius pasiūlymus pagal mainų programą

„Mobilise SME“ galutinė vertinimo ataskaita

ES užimtumo ir socialinių inovacijų programa

EURES

PROGRESS

Mikrofinansų priemonės „Progress“

 

Išsamesnė informacija

Europos darbo dienos

Drop’pin@EURES

EURES konsultantų paieška

Gyvenimo ir darbo sąlygos EURES šalyse

EURES darbo vietų duomenų bazė

EURES paslaugos darbdaviams

EURES renginių kalendorius

Būsimi internetiniai renginiai

EURES socialiniame tinkle „Facebook“

EURES socialiniame tinkle „Twitter“

EURES socialiniame tinkle LinkedIn

Temos
Verslas / VerslumasEURES geriausia praktikaIšorinės EURES naujienosIšorės suinteresuotosios šalysDarbo rinkos naujienos/mobilumo naujienosSėkmės istorijosJaunimas
Sektorius
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Atsisakymas

Straipsniai skirti EURES portalo vartotojams teikti informaciją apie aktualias temas ir tendencijas bei paskatinti diskusijas ir diskusijas. Jų turinys nebūtinai atspindi Europos darbo institucijos (ELA) ar Europos Komisijos požiūrį. Be to, EURES ir ELA neremia pirmiau minėtų trečiųjų šalių svetainių.