Pereiti prie pagrindinio turinio
EURES (EURopean Employment Services)
Naujienų straipsnis2017 m. lapkričio 8 d.Europos darbo institucija, Užimtumo, socialinių reikalų ir įtraukties generalinis direktoratasSkaitymo laikas: 3 min

Jei norite, kad jūsų gyvenimo aprašymas sulauktų daugiau dėmesio, pamėginkite ką nors nauja!

Priklausomai nuo to, kokį darbą norite gauti, darbdavys gali norėti šiek tiek geriau suprasti, kas jūs esate, ir tik po to vertinti jūsų įgūdžius ir patirtį. Galbūt verta tradicinį gyvenimo aprašymą papildyti prisistatomuoju vaizdo klipu? Jei jus tai sudomino, skaitykite ekspertų patarimus apie tai, kada dera pateikti prisistatomąjį vaizdo klipą ir į ką reikia atsižvelgti jį filmuojant.

Max out the impact of your CV – try a different approach!
Thinkstock

Ar verta pateikti prisistatomąjį vaizdo klipą? Tai priklausys nuo jūsų požiūrio ir nuo to, į kokį darbą kandidatuojate. Neseniai Jungtinės Karalystės dienraštyje „The Guardian“ paskelbtame straipsnyje pateikta citatų iš pokalbio su darbo paieškos portalo „VideoRecruit“ vykdomuoju direktoriumi Simonu Thompsonu. Jis mano, kad prisistatomąjį vaizdo klipą galite pateikti, kai norite padaryti įspūdį darbdaviui. „Vien tai, kad parengėte prisistatomąjį vaizdo klipą, darbdaviui yra ženklas, kad esate pasirengęs įdėti daugiau pastangų, kad pasiektumėte tikslą.“

Tad kaip sukurti gerą prisistatomąjį vaizdo klipą?

Kitaip nei tradicinių gyvenimo aprašymų atveju, nėra jokių prisistatomojo vaizdo klipo rengimo taisyklių. Tačiau tai ne tik išlaisvina, bet ir gali kelti problemų. Ekspertai sutinka, kad vaizdo klipas turėtų būti 1–3 minučių trukmės. Karjeros konsultantė ir įmonės „The Successful CV Company“ įkūrėja Elizabeth Bacchus sako, kad per 60–120 sekundžių galite pasakyti labai daug.

„Prisistatykite ir pasakykite, kodėl esate tinkamas žmogus atitinkamam darbui; taip pat atminkite, kad turite vos keliolika sekundžių, kad sudomintumėte potencialius darbdavius“, – sako Elizabeth. – Svarbiausia – pabaigoje neužmiršti pasakyti: „Iš anksto dėkoju, kad perskaitysite mano gyvenimo aprašymą“. Vaizdo klipu tarsi pristatote kartu pateikiamą gyvenimo aprašymą.

Turite tinkamai pasirūpinti tuo, kaip atrodote. Turbūt geriausia būti apsirengusiam taip, tarsi būtumėte atvykę į pokalbį su tos įmonės atstovais; tad, jei manote, kad toje įmonėje pirmenybė teikiama stilingai kasdienei aprangai, apsirenkite atitinkamai.

Turėsite prisistatyti kaip pozityviai nusiteikęs ir savimi pasitikintis žmogus, todėl pamėginkite nufilmuoti keletą vaizdo klipų, atidžiai juos peržiūrėkite ir įvertinkite, ar jums patinka, kaip juose atrodote. Pravartu vaizdo klipu pasidalyti su draugais ir sužinoti, ar, jų nuomone, filmuotoje medžiagoje prisistatote taip, kaip iš tiesų galite.

O koks vaizdo klipas yra prastas?

Skaityti iš popieriaus yra klaida, nes nuolat nukreipsite žvilgsnį nuo pokalbio vedėjo, o tai gali nepatikti įrašą žiūrinčiam asmeniui. Be to, pasirūpinkite, kad aplinka, kurioje filmuojate, padėtų formuoti palankų jūsų įvaizdį – kokie plakatai ir nuotraukos kabo ant sienų? Ar jūsų namai tvarkingi? Filmuodami namie tarsi pakviečiate pokalbio vedėją apsilankyti, tad įsivaizduokite, kad jis iš tiesų tuoj įžengs pro duris.

Ar tokie vaizdo klipai iš tiesų plačiai naudojami, ar tai tik trumpalaikė mada?

Interneto svetainė „Meet The Real Me“, kurioje darbo ieškantys asmenys gali kurti prisistatomuosius vaizdo klipus ir jais dalytis, buvo įkurta 2009 m. Iki šiol daugiau kaip 10 000 kandidatų pasinaudojo galimybe parengti savo prisistatomąjį vaizdo klipą, teigiama „The Guardian“ straipsnyje. Interneto svetainės savininkas Marcas Felsas mano, kad toks prisistatymo būdas populiarėja daugiausiai dėl to, kad daug kas naudojasi interneto kameromis ir plačiajuosčiu interneto ryšiu.

2012 m. sukurtoje interneto svetainėje „VideoRecruit“ galima įkelti profilius su vaizdo klipu ir be jo. Vidutiniškai gyvenimo aprašymai su įrašu peržiūrimi 7,6 karto dažniau nei gyvenimo aprašymai be tokio įrašo. „Žmonėms smalsu peržiūrėti prisistatomuosius vaizdo klipus, nes jie naujoviški ir vizualiai informatyvūs, palyginti su įprastais gyvenimo aprašymais“, – sako Simonas.

Tad gal verta pamėginti, ypač jei manote, kad jus dominančiame darbe svarbu tai, kaip atrodote pašaliečiams, ar esate kūrybingas ir kaip sugebate bendrauti? Kruopščiai viską parenkite, ir jūsų gyvenimo aprašymas tikrai sulauks darbdavio dėmesio.

 

Susijusios nuorodos:

Kaip naudotis EURES portalu, jei esate darbo ieškantis asmuo

 

Daugiau informacijos:

EURES konsultantų paieška

Gyvenimo ir darbo sąlygos EURES šalyse

EURES darbų duomenų bazė

EURES paslaugos darbdaviams

EURES renginių kalendorius

Būsimi internetiniai renginiai

Sekite EURES naujienas „Facebook“ tinkle

Sekite EURES naujienas „Twitter“ tinkle

Sekite EURES naujienas „LinkedIn“ tinkle

Sekite EURES naujienas „Google+“ tinkle

Išsamūs duomenys

Temos
  • Nurodymai ir patarimai
  • Įdarbinimo tendencijos
  • Jaunimas
Sektorius
  • Accomodation and food service activities
  • Activities of extraterritorial organisations and bodies
  • Activities of households as employers, undifferentiated goods- and services
  • Administrative and support service activities
  • Agriculture, forestry and fishing
  • Arts, entertainment and recreation
  • Construction
  • Education
  • Electricity, gas, steam and air conditioning supply
  • Financial and insurance activities
  • Human health and social work activities
  • Information and communication
  • Manufacturing
  • Mining and quarrying
  • Other service activities
  • Professional, scientific and technical activities
  • Public administration and defence; compulsory social security
  • Real estate activities
  • Transportation and storage
  • Water supply, sewerage, waste management and remediation activities
  • Wholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Atsisakymas

Straipsniai skirti EURES portalo vartotojams teikti informaciją apie aktualias temas ir tendencijas bei paskatinti diskusijas ir diskusijas. Jų turinys nebūtinai atspindi Europos darbo institucijos (ELA) ar Europos Komisijos požiūrį. Be to, EURES ir ELA neremia pirmiau minėtų trečiųjų šalių svetainių.