Skip to main content
EURES
Artykuł prasowy13 czerwca 2017Europejski Urząd ds. Pracy, Dyrekcja Generalna ds. Zatrudnienia, Spraw Społecznych i Włączenia Społecznego

Od targów pracy dzieli Cię tylko jedno kliknięcie: Europejski Dzień Pracy Online w Irlandii łączy talenty w dziedzinie IT z pracodawcami

Wyobraź sobie, że poszukujesz pracy. Masz doświadczenie w pracy z oprogramowaniem/IT lub posiadasz umiejętności związane ze świadczeniem usług biznesowych i chcesz dalej rozwijać swoją karierę. Gdzie będziesz szukać ofert pracy? Raczej nie udasz się na targi pracy, by przeglądać tam ulotki. Znaczną część swoich poszukiwań przeprowadzisz prawdopodobnie we Wszechwiedzącym Internecie.

A job fair just a click away: IT talent from all over Europe plugged-into Irish European Online Job Day
E(O)JD

A teraz wyobraź sobie, że możesz wziąć udział w targach pracy online z prezentacjami firm, wolnymi miejscami pracy, bezproblemowym procesem aplikacji, rozmowami o pracę i spotkaniami z potencjalnymi pracodawcami – wystarczy tylko jedno kliknięcie! Czy wiesz, że takie targi już istnieją?

Europejskie Dni Pracy (Online) to seria dynamicznych wydarzeń, które promują oferty zatrudnienia, zbierając w jednym miejscu pracodawców oraz osoby poszukujące pracy. Te ogólnoeuropejskie targi pracy organizowane online lub w konkretnej lokalizacji łączą szukających pracy z pracodawcami z innych europejskich krajów. Uczestnicy mogą również liczyć na praktyczne porady dotyczące życia i pracy za granicą.

4 maja 2017 r. EURES w Irlandii / Europejskie Służby Zatrudnienia, Departament Ochrony Socjalnej przy bezpośrednim wsparciu Komisji Europejskiej zorganizowały lokalny Europejski Dzień Pracy (Online) pod hasłem „Cork where IT is @......check IT out”. To wydarzenie online kierowane do osób z całej Europy specjalizujących się w IT i usługach biznesowych miało na celu przyciągnięcie talentów w dziedzinie teleinformatyki do Cork w Irlandii, aby pomóc im dołączyć do najlepszych firm w sektorze, takich jak Apple, Dell, Google czy Logitech. (Pełną listę firm, które wzięły udział w wydarzeniu, można znaleźć pod tym adresem).

Praca w Cork?

Organizatorzy podkreślali, że w Cork działa już 150 zagranicznych firm, które zatrudniają obecnie 28 500 osób. „Silne zaplecze w postaci firm reprezentujących międzynarodowe marki i nowych firm z Irlandii połączone z dobrze rozwiniętą infrastrukturą oraz wysoką jakością życia w Cork sprawiają, że miasto jest atrakcyjną lokalizacją dla firm oraz osób poszukujących pracy” – wyjaśniają lokalni doradcy EURES. Jeśli chciałbyś pracować dla technologicznego giganta lub dynamicznego startupa pracującego nad najnowocześniejszymi technologiami, Cork będzie dla Ciebie idealnym miejscem.

Online – wszystko w jednym miejscu

Całe wydarzenie odbyło się online 4 maja w godzinach 10.00-13.30 i obejmowało również transmisję na żywo, którą można obejrzeć tutaj. Osoby poszukujące pracy mogły przeglądać oferty pracy i składać podania w czasie rzeczywistym, a także kontaktować się z pracodawcami, umawiać rozmowy o pracę oraz zadawać pytania, korzystając z funkcji czatu na żywo. Uczestnicy wydarzenia mogli również obejrzeć kilka użytecznych prezentacji przedstawionych przez EURES w Irlandii. Jedną z nich była prezentacja pt. „Twoja pierwsza praca z EURES-em” traktująca o europejskiej pomocy finansowej dostępnej dla pracowników mobilnych. Tematem innej prezentacji było „Życie i praca w Irlandii”. Pracodawcy prezentowali swoje potrzeby kadrowe, publikując oferty pracy bezpośrednio na platformie i korzystając z automatycznej analizy i dopasowywania CV, a także umawiając i przeprowadzając w dniu wydarzenia rozmowy o pracę online oraz sesje pytań i odpowiedzi za pomocą czatu na żywo.

Europejski Dzień Pracy Online dla talentów w dziedzinie teleinformatyki zorganizowany został przez EURES w Irlandii / Europejskie Służby Zatrudnienia, Departament Ochrony Socjalnej przy bezpośrednim wsparciu Komisji Europejskiej. Wydarzenie było częścią szerszej inicjatywy – Europejskiego Tygodnia Zatrudnienia, którego celem jest promowanie wiedzy o pomocy i usługach dostępnych dla pracodawców i osób poszukujących pracy w ramach Europejskiego Rynku Pracy. 

 

Łącza do powiązanych stron internetowych:

Cork where IT is @......check IT out - strona wydarzenia

Cork where IT is @......check IT out - post na Facebooku

EURES w Irlandii

#ICTJobsCork

#EURESJobDays

 

Więcej informacji:

Szukaj doradcy EURES

Warunki życia i pracy w państwach EURES

Baza ofert pracy EURES

Usługi EURES adresowane do pracodawców

Kalendarz wydarzeń EURES

Nadchodzące wydarzenia online

EURES na Facebooku

EURES na Twitterze

EURES na LinkedIn

EURES na Google+

Tematy
Biznes/PrzedsiębiorczośćDni Pracy/WydarzeniaWiadomości z rynku pracy/wiadomości dotyczące mobilnościTrendy rekrutacyjneMedia społecznościowe
Powiązane sekcje
Życie i praca
Sektor
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Zastrzeżenie

Artykuły mają na celu dostarczenie użytkownikom portalu EURES informacji na temat aktualnych tematów i trendów oraz stymulowanie dyskusji i debaty. Ich treść niekoniecznie odzwierciedla pogląd Europejskiego Urzędu ds. Pracy (ELA) lub Komisji Europejskiej. Ponadto EURES i ELA nie promują wymienionych powyżej stron internetowych osób trzecich.