Skip to main content
Eiropas Komisijas logotips
EURES
Raksts par jaunumiem25 aprīlis 2019Eiropas Darba iestāde, Nodarbinātības, sociālo lietu un iekļautības ģenerāldirektorāts

Neticamas vietas un lieliski cilvēki — Laras stāsts

Kļūst zināms par aizvien vairāk veiksmes stāstu no EURES Spānijā. Pēc Juan Carlos un AlejandraEURES pakalpojumu saņēmēja Lara dalījās ar savu stāstu, ietverot dažus noderīgus ieteikumus un iedvesmojošus padomus, EURES Spānijas Facebook lapā.

‘Incredible places and wonderful people’: Lara’s story
Lara Sánchez Morante, 2018/Saray Fernández Couce

“Viss sākās ar reģistrēšanos EURES platformā” atceras Lara. “Tā ir vienkārša procedūra, kas līdzinās procedūrai jebkurā citā darba meklēšanas tiešsaistes platformā. Būtībā tā ietver CV ievadīšanu. Jūs arī varat ar filtra palīdzību atlasīt piedāvājumus, ko vēlaties saņemt, atkarībā no darba veida.”

Drīz vien Lara saņēma darba piedāvājumu viesnīcā, kas atrodas Vācijas Mozeles ielejas reģionā, lai gan viņa atzīst, ka vispirms par piedāvājumu nebija pārliecināta, jo darba devējs vēlējās, lai viņa drīz sāktu strādāt.

“Man nebija, ko zaudēt”

Lara nolēma sazināties ar EURES padomdevēju Servicio Extremeño Público de Empleo (SEXPE) Estremaduras apgabalā, Spānijas dienvidrietumu daļā.

“Jāsaka, ka viņu padoms bija ļoti noderīgs, pateicoties tam, daudzas no manām šaubām tika kliedētas un es spēju precizēt savas idejas,” viņa norāda.

Laras EURES padomdevējs pārliecināja viņu, ka EURES portālā reģistrētie piedāvājumi ir uzticami, un sniedza piemērus par personām, kuras jau strādā ārvalstīs, pateicoties EURES. Lara galu galā pieņēma darba piedāvājumu, lai gan tas nozīmēja strādāšanu jaunā profesijā.

Estremadura galvenokārt ir lauku apgabals, kurā trūkst darba iespēju jauniešiem. Autonomā apgabala bezdarba līmenis ir aptuveni 25 % (Spānijas vidējais rādītājs ir 16 %), un to personu vidū, kuras ir jaunākas par 25 gadiem, šis rādītājs ir pat tuvāk 50 %. Ņemot to vērā, Lara zināja, ka šī ir laba iespēja.

“Man nebija, ko zaudēt; Spānijā es biju bezdarbniece,” viņa skaidro. “Es uzskatīju to par iespēju iegūt pieredzi saistībā ar dzīvošanu citā valstī un mācīties vācu valodu.”

“Labākais lēmums, ko varēju pieņemt”

Lara atzīst, ka nebija viegli pielāgoties strādāšanai un dzīvošanai Vācijā. “Vairāk nekā grūti, es teiktu — dīvaini, jo sākumā viss šķita citādi,” viņa stāsta.

Tomēr Lara norāda, ka tā notiek vienmēr, kad tiek sākts jauns darbs vai piedzīvotas būtiskas pārmaiņas dzīvē, un apgalvo, ka nepagāja pārāk ilgs laiks, līdz viņa pierada pie jaunās dzīves un darba.

Lara arī stāsta, ka viņai ļoti paveicies ar tik uzmanīgu un izpalīdzīgu vadītāju, kas palīdzēja atrast mājokli, risināt birokrātiskas procedūras un pat atrast ārstu.

“Laika gaitā es atskārtu, ka darba pieņemšana Vācijā bija labākais lēmums, ko varētu pieņemt tajā brīdī,” viņa norāda. “Pateicoties šim darbam, man ir bijusi iespēja iepazīt neticamas vietas un lieliskus cilvēkus; nekad nebiju spējusi to pat iztēloties.”

Personīgā pilnveidošanās, kā arī profesionālā pieredze

“Turklāt es uzskatu, ka šāda veida pieredze pilnveido tevi kā personu, es to varu apliecināt,” Lara apgalvo. “Tu iemācies novērtēt citas lietas, attīstīt sevi kā personu.”

“Īsumā — atbilstoši savai pieredzei es ļoti ieteiktu pavadīt kādu laiku, strādājot ārvalstīs, ja to apsverat. Jūs varat iegūt daudz vairāk nekā zaudēt.”

Ja Jūs iedvesmo Laras stāsts un ja apsverat strādāšanu ārvalstīs, kādēļ nereģistrēties EURES portālā jau šodien? Varat arī sekot jaunākajām ziņām no EURES Spānijā sociālā tīkla Facebook lapā.

 

Saistītās saites:

EURES portāls — Juan Carlos stāsts

EURES portāls — Alejandra stāsts

Laras stāsts — oriģinālais raksts sociālajā tīklā Facebook(spāņu valodā)
EURES portāls

EURES Spānijā sociālajā tīklā Facebook

 

Plašāka informācija:

Eiropas Darba dienas

Drop’pin@EURES

Atrodiet EURESpadomdevēju

Dzīvošana un darbsEURES valstīs

EURESdarbavietu datubāze

EURES pakalpojumi darba devējiem

EURESpasākumu kalendārs

Turpmākie pasākumi tiešsaistē

EURES sociālajā tīklā Facebook

EURES sociālajā tīklā Twitter

EURES sociālajā tīklā LinkedIn

Sīkāka informācija

Temati
Veiksmes stāstiJaunatne
Saistītā(s) sadaļa(s)
Dzīvošana un darbs
Nozare
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Atruna

Raksti ir paredzēti, lai sniegtu EURES portāla lietotājiem informāciju par aktuālām tēmām un tendencēm un rosinātu diskusijas un debates. To saturs ne vienmēr atspoguļo Eiropas Darba iestādes (ELA) vai Eiropas Komisijas viedokli. Turklāt EURES un ELA neatbalsta iepriekš minētās trešo pušu tīmekļa vietnes.