Skip to main content
Europos Komisijos logotipas
EURES
Naujienų straipsnis25 balandis 2019Europos darbo institucija, Užimtumo, socialinių reikalų ir įtraukties generalinis direktoratas

„Neįtikėtinos vietos ir nuostabūs žmonės“ – Laros istorija

Vis naujos sėkmės istorijos iš Ispanijos EURES tarnybos. Tarsi perėmusi estafetę iš Juano Carloso ir Alejandros, EURES klientė Lara Ispanijos EURES tarnybos pageFacebook puslapyje pasidalijo savo istorija, įskaitant kai kuriuos naudingus ir įkvepiančius patarimus.

‘Incredible places and wonderful people’: Lara’s story
Lara Sánchez Morante, 2018/Saray Fernández Couce

„Viskas prasidėjo nuo mano registracijos EURES platformoje, – prisimena Lara. – Tai paprasta procedūra, panaši į taikomą bet kurioje kitoje internetinėje darbo paieškos platformoje. Iš esmės tiesiog reikia pateikti savo gyvenimo aprašymą. Be to, atsižvelgdami į darbo pobūdį, galite pasirinkti, kuriuos pasiūlymus norite gauti.“

Lara netrukus gavo darbo pasiūlymą iš viešbučio Vokietijos Mozelio slėnyje, nors ir prisipažįsta, kad iš pradžių nebuvo tikra, ar jį priims, nes darbdavys norėjo, kad ji pradėtų dirbti kuo greičiau.

„Neturėjau ko prarasti“

Lara nusprendė susisiekti su Ekstremadūros regiono, esančio pietvakarių Ispanijoje, EURES konsultantu iš tarnybos Servicio Extremeño Público de Empleo (SEXPE).

„Turiu pasakyti, kad jų patarimai buvo labai naudingi, todėl daugelis mano abejonių išsisklaidė ir turėjau galimybę viską aiškiau suprasti“, – sakė ji.

EURES konsultantė Larą įtikino, kad EURES portale skelbiami pasiūlymai yra patikimi ir papasakojo apie konkrečius žmones, kuriems EURES padėjo rasti darbą. Galiausiai Lara priėmė darbo pasiūlymą, nepaisant to, jog tai reiškė, kad teks imtis naujos profesinės veiklos.

Ekstremadūros regione vyrauja kaimo vietovės, kuriose trūksta įsidarbinimo galimybių jauniems žmonėms. Nedarbo lygis regione yra apie 25 proc. (Ispanijos vidurkis – 16 proc.), o tarp jaunesnių nei 25 metų amžiaus žmonių – beveik 50 proc. Todėl Lara žinojo, kad dabar ji turi gerą galimybę.

„Neturėjau ką prarasti – Ispanijoje buvau bedarbė, – aiškina ji. – Pasinaudojau tuo kaip proga pagyventi užsienyje ir galbūt pramokti vokiečių kalbą.“

„Geriausias įmanomas sprendimas“

Lara pripažįsta, kad pradėti dirbti ir gyventi Vokietijoje nebuvo lengva. „Tai greičiau buvo ne sudėtinga, o galbūt keista, nes iš pradžių atrodė, kad čia viskas kitaip“, – pasakojo ji.

Tačiau, kaip pabrėžė Lara, taip būna visada, kai pradedi dirbti naujoje darbo vietoje arba kai gyvenime įvyksta didelių pokyčių; ji teigė, kad gana greit priprato prie naujo gyvenimo ir darbo.

Be to, pasak Laros, jai labai pasisekė, kad jos vadybininkas buvo toks dėmesingas ir paslaugus, padėjo jai rasti būstą, pereiti biurokratines procedūras ir net rasti gydytoją.

„Ilgainiui supratau, kad sprendimas priimti darbo pasiūlymą Vokietijoje buvo geriausias įmanomas tuo metu, – sakė ji. – Nė negalėjau įsivaizduoti, kad šis darbas man suteiks galimybę pamatyti tokias neįtikėtinas vietas ir susitikti su tokiais nuostabiais žmonėms.“

Asmeninis tobulėjimas ir profesinė patirtis

„Be to, manau, kad tokia patirtis praturtina mane kaip asmenybę – turiu pagrindo taip teigti, – sako Lara. – Pradedi vertinti įvairius dalykus, tobulėji kaip asmenybė.

Trumpai tariant, remdamasi savo patirtimi labai rekomenduočiau padirbėti užsienyje, jei apie tai svarstote. Laimėsite daug daugiau, nei prarasite.“

Jei jus įkvėpė Laros pasakojimas ir jei svarstote galimybę įsidarbinti užsienyje, galbūt jau šiandien derėtų registruotis EURES portale? Be to, galite sekti visas Ispanijos EURES tarnybos naujienas jų pageFacebook puslapyje.

 

Susijusios nuorodos

EURES portalas – Juano Carloso istorija

EURES portalas – Alejandros istorija

Originalus įrašas su Laros istorija tinkle  Facebook(ispanų k.)
EURES portal

Ispanijos EURES tarnybos paskyra tinkle Facebook

 

Išsamesnė informacija

Europos darbo dienos

Drop’pin@EURES

Susiraskite EURESkonsultantą

Gyvenimo ir darbo sąlygos EURES šalyse

EURES darbo vietų duomenų bazė

EURES paslaugos darbdaviams

EURES renginių kalendorius

Būsimi internetiniai renginiai

Sekite EURES naujienas tinkle „Facebook“

Sekite EURES naujienas tinkle „Twitter“

Sekite EURES naujienas tinkle „LinkedIn“

Temos
Sėkmės istorijosJaunimas
Susijusios skiltys
Gyvenimas ir darbas
Sektorius
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Atsisakymas

Straipsniai skirti EURES portalo vartotojams teikti informaciją apie aktualias temas ir tendencijas bei paskatinti diskusijas ir diskusijas. Jų turinys nebūtinai atspindi Europos darbo institucijos (ELA) ar Europos Komisijos požiūrį. Be to, EURES ir ELA neremia pirmiau minėtų trečiųjų šalių svetainių.