Ugrás a fő tartalomra
EURES (EURopean Employment Services)
Sajtócikk2018. november 28.Európai Munkaügyi Hatóság, A Foglalkoztatás, a Szociális Ügyek és a Társadalmi Befogadás FőigazgatóságaOlvasási idő: 5 perc

Férj és feleség egymástól külön osztja meg az „Az első EURES-állásod” programnak köszönhető, saját sikertörténetét

Gianfranco Meggiorin a Navimeteo alapítója és elnöke, amely egy, a tengerészek és tengerészkapitányok számára 1990 óta 24 órás tengeri időjárási szolgáltatásokat biztosító központ.

Husband and wife share their separate success stories thanks to ‘Your first EURES job’ programme
Gianfranco Meggiorin

A cég székhelye Észak-Olaszországban, a Genovai-öbölben található, működési területe pedig a Földközi-tengerre és azon túlra is kiterjed. Gianfranco egy kis, szakemberekből álló csapattal dolgozik, akiknek többsége olasz anyanyelvű. Azonban a tengerész szakma fő munkanyelve az angol.

Ezt szem előtt tartva Gianfranco szeretett volna egy külföldi, erős angol nyelvtudással rendelkező gyakornokot bevonni a munkába. „Az első EURES-állásod” (YfEj) uniós foglalkoztatási mobilitási programról akkor szerzett tudomást, amikor találkozott Marirosa Chioccával, a Citta Metropolitana di Genova EURES-tanácsadójával.

Pénzügyi és adminisztratív támogatás

Egy gördülékeny felvételi eljárást követően Gianfranco hamarosan felvette az angolul beszélő észt gyakornokot, Marit. „Az YfEj weboldala nagyon hasznos és egyszerű, valamint sok segítséget kaptunk az EURES tanácsadójától, Marirosától is.”

Mari kiválóan helytállt a cégnél, és a sikeres szakmai gyakorlatot követően a csapat teljes munkaidős tagjává vált. Gianfranco azóta egy másik gyakornokot is felvett a programon keresztül.

„Nagyon örültünk a gyakornokoknak és a cégünknek nyújtott támogatásnak” – mondja. „A pénzügyi előnyök megfelelő támogatást jelentenek.”

Sikeres ajánlás

Vajon javasolná-e Gianfranco a YfEj-programmal kapcsolatos tapasztalatait más, hozzá hasonló helyzetben lévő munkáltatóknak?”

„Már meg is tettem!” – felelte. „A feleségemnek ajánlottam.”

Gianfranco feleségének, Gabriella Minuzzonak szintén saját vállalkozása van, azonban ő egy teljesen más ágazatra szakosodott, amelyről a Valle d’Aosta régió is jól ismert: a bortermelésre.

Gabriellának saját szőlőskertje és pincészete van, valamint a Maison d’Hotes Victoret panziót is ő irányítja, ahol a látogatóknak lehetőségük nyílik felfedezni a gyönyörű völgyet, amelyben szőlőjét termeszti.

„A férjem, aki más tevékenységet folytat, már pályázott erre a lehetőségre (a YfEj-vel) a cégével, és azt javasolta, hogy ajánljak szakmai gyakorlati lehetőséget fiatal munkavállalók számára” – meséli Gabriella.

Gianfrancohoz hasonlóan Gabriella két gyakornokot is felvett az YfEj-programon keresztül – az egyik Finnországból, a másik pedig Franciaországból érkezett. A gyakornokok felváltva dolgoztak a szőlőskertben, a borászatban és a panzióban.

Kölcsönös előnyök a munkáltatók és a munkavállalók számára

Az YfEj-program kölcsönösen előnyös kapcsolatot biztosít, amelyből a munkáltatók és a munkavállalók egyaránt profitálnak. „Találhattunk volna valaki mást egy munkaügyi központban, de az YfEj-t jó lehetőségnek láttuk arra, hogy a gyakornokok külföldön szerezzenek tapasztalatokat és mi is támogatásban részesüljünk a mindennapi munkánk során” – mondja Gabriella.

A nemzetközi szemlélet, amelyet a külföldi gyakornokok hozhatnak magukkal, szintén fontos Gabriella ágazatában. „A fiatal külföldi munkavállalók alkalmazása lehetőséget teremtett számunkra, hogy nyissunk a nemzetközi és kulturális kapcsolatok felé, hiszen munkánk egyik része, hogy Olaszországból és a világ különböző országaiból érkező turistákat fogadunk” – mondja.

Gabriella szorosan együttműködött Marirosával, aki „nagyon profi, hozzáértő és kedves” volt.

„Mindig kész volt arra, hogy támogasson minket és a gyakornokokat bármilyen összetett kérdésben” – tette hozzá Gabriella. „Az ő támogatása nélkül túl nehéznek – egyenesen lehetetlennek – bizonyult volna, hogy kezeljük azokat.”

„Nagyon elégedettek vagyunk a részünkre és a gyakornokok részére nyújtott támogatással. A pénzügyi előnyök jó ösztönzést jelentenek, a weboldal pedig egy hatékony, nemzetközi eszköz a szakmai tapasztalattal kapcsolatos kereslet és kínálat összehangolására.”

Az a tény, hogy Gianfranco és Gabriella is pozitív tapasztalatokat szerzett az YfEj-programmal kapcsolatban – annak ellenére, hogy nagyon különböző ágazatokban dolgoznak –, is azokról az előnyökről tanúskodik, amelyeket a program bármely munkáltató számára biztosíthat.

Ha van olyan barátja vagy családtagja, akinek előnye származhat külföldi munkavállalók foglalkoztatásából, kövesse Gianfranco példáját és tájékoztassa őket „Az első EURES-állásod” foglalkoztatási programról, még ma!

„Az első EURES állásod” egy európai uniós foglalkoztatási mobilitási program. Ha többet szeretne megtudni az uniós foglalkoztatási és képzési lehetőségekről, vagy ha olyan alkalmazottakat keres, akik rendelkeznek azokkal a készségekkel, amelyekre Önnek szüksége van, keresse fel a program egyik foglalkoztatási szolgálatát vagy a helyi EURES-tanácsadót az EURES-portálon keresztül.

Kapcsolódó linkek:

Az első EURES-állásod (YfEj)

EURES portál

További információ:

Európai Foglalkoztatási Napok

Drop’pin@EURES

Az Ön EURES-tanácsadója

Élet- és munkakörülmények az EURES-országokban

EURES állásadatbázis

Az EURES szolgáltatásai munkaadóknak

EURES rendezvénynaptár

Közelgő online események

Az EURES a Facebook-on

Az EURES a Twitter-en

Az EURES a LinkedIn-en

Témák
  • Üzlet / Vállalkozás
  • Külső EURES hírek
  • Sikertörténetek
  • Ifjúság
Kapcsolódó szakasz(ok)
Ágazat
  • Accomodation and food service activities
  • Activities of extraterritorial organisations and bodies
  • Activities of households as employers, undifferentiated goods- and services
  • Administrative and support service activities
  • Agriculture, forestry and fishing
  • Arts, entertainment and recreation
  • Construction
  • Education
  • Electricity, gas, steam and air conditioning supply
  • Financial and insurance activities
  • Human health and social work activities
  • Information and communication
  • Manufacturing
  • Mining and quarrying
  • Other service activities
  • Professional, scientific and technical activities
  • Public administration and defence; compulsory social security
  • Real estate activities
  • Transportation and storage
  • Water supply, sewerage, waste management and remediation activities
  • Wholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Jogi nyilatkozat

A cikkek célja az EURES portál felhasználóinak tájékoztatása az aktuális témákról és trendekről, valamint viták és viták ösztönzése. Tartalmuk nem feltétlenül tükrözi az Európai Munkaügyi Hatóság (ELA) vagy az Európai Bizottság álláspontját. Ezenkívül az EURES és az ELA nem támogatja a fent említett harmadik felek webhelyeit.