Ugrás a fő tartalomra
EURES (EURopean Employment Services)
Sajtócikk2022. december 9.Európai Munkaügyi Hatóság, A Foglalkoztatás, a Szociális Ügyek és a Társadalmi Befogadás FőigazgatóságaOlvasási idő: 4 perc

Hogyan segítheti a külföldi szakmai gyakorlat karrierje beindítását

Ön friss diplomás, akinek nehézséget okoz a hallgatói létből a szakmai munka világába történő átmenet? Az EURES-nél úgy véljük, hogy ennek legjobb módja, ha külföldön tölti szakmai gyakorlatát. Olvassa el cikkünket, hogy megtudja, hogyan segíthet egy külföldi szakmai gyakorlat a karrierje beindításában.

How a traineeship abroad can help kick-start your career

Próbálja ki, milyen karrierút várhat Önre választott szakmájában

Amikor megszerezzük diplománkat, nem mindannyian vagyunk tisztában vele, mit is szeretnénk csinálni. Ha még nem sikerült döntenie, vagy ha tanulmányainak területe meglehetősen általános volt, a külföldön eltöltött szakmai gyakorlat nagyszerű lehetőség arra, hogy kipróbálja, mennyire megfelelő az Ön számára egy bizonyos karrierút. Egy külföldi országban tartózkodva, ahol ki kell lépnie a komfortzónájából, jobban fog tudni összpontosítani a munkájára. Így világos képet tud alkotni arról, hogy útját tényleg ezen a pályán szeretné-e folytatni.

Amikor külföldi szakmai gyakorlatot fontolgat, gondolja át, milyen készségekkel és háttérrel rendelkezik, és milyen jellegű munkát végezne szívesen. Ne feledje, hogy az EURES-tanácsadók örömmel segítenek megválaszolni kérdéseit, ha külföldi szakmai gyakorlaton gondolkodik. Tanácsot tudnak adni a gyakorlati hely megtalálásával, a jelentkezéssel és az interjúval, illetve a finanszírozási lehetőségekkel kapcsolatban is (ha rendelkezésre állnak ilyenek).

Sajátítson el új készségeket

A külföldön töltött szakmai gyakorlat egyik legközvetlenebb előnye, hogy számos alapvető szakmai készség elsajátítását teszi lehetővé. Lehetőséget ad nemcsak a konkrét munkaterülethez közvetlenül kapcsolódó, hanem olyan általános szakmai készségek elsajátítására is, mint a feladatok fontossági sorrendjének megállapítása, az időgazdálkodás és a szakmai etikett. Ha olyan országban tartózkodik, ahol nem az anyanyelvét kell használnia, tekintse ezt jó lehetőségnek nyelvi készségei tökéletesítésére. Végül, amikor frissíti az önéletrajzát, ne felejtse el feltüntetni azokat a konkrét eszközöket vagy programokat, amelyek használatát a szakmai gyakorlat során sajátította el.

Szélesítse a világról alkotott képét

Semmi nem tágítja jobban a látókörét, mint egy közép- vagy hosszú távú tartózkodás egy külföldi országban. Egy másik országban töltött szakmai gyakorlat során a szakmai készségeknél sokkal többet tanulhat. Ha Ön egyedül van egy külföldi országban, ez segít abban, hogy függetlenebbé és magabiztosabbá váljon. Ez a tapasztalat megtaníthatja arra is, hogyan legyen önállóbb és találékonyabb. A különböző hátterű emberekkel való beszélgetés javítja az interkulturális kommunikációs készségeket is. Függetlenség, találékonyság, kezdeményezőkészség, kulturális érzékenység és kommunikáció – ezek mind olyan készségek, amelyek hozzásegítik ahhoz, hogy ne csak jobb ember, hanem jobb alkalmazott is legyen.

Váljon könnyebben foglalkoztathatóvá

A külföldön töltött szakmai gyakorlat révén Ön már egy lépéssel a társai előtt jár. A szakmai gyakorlat során nem csak releváns szakmai tapasztalatot szerezhet és rengeteg hasznos készséget sajátíthat el, ha külföldön tölti ezt a gyakorlatot, azzal mélyebb elkötelezettségét és ellenálló képességét is bizonyítja. Ezek a tényezők mind hozzájárulnak ahhoz, hogy önéletrajza kitűnjön a többi jelentkező önéletrajzai közül akkor, amikor a legelső teljes munkaidős állására jelentkezik.

Bővítse szakmai kapcsolatainak hálózatát

A szakmai gyakorlat során valószínűleg a szakterületén dolgozó más szakemberekkel is meg fog ismerkedni. Mindenkinek mutatkozzon be, igyekezzen jó első benyomást kelteni, és beszéljen jövőbeli karrierterveiről. Soha nem tudhatja, honnan adódhat egy remek munkalehetőség. Mindenképpen vegye fel őket ismerősei közé a LinkedIn-en, hogy a szakmai gyakorlat vége után is kapcsolatban tudjanak maradni.

Ismerje meg, milyen szakmai gyakorlati lehetőségek állnak a fiatalok rendelkezésére az Európai Unióban

Partnerségben az EURES-szel, az Európai Foglalkoztatási Mobilitás Portáljával.

Kapcsolódó linkek:

Beszélgetés az EURES tanácsadóival

Az ifjúság európai éve: Szakmai gyakorlatok

További információ:

Európai Foglalkoztatási Napok

Az Ön EURES-tanácsadója

Élet- és munkakörülmények az EURES-országokban

EURES állásadatbázis

Az EURES szolgáltatásai munkaadóknak

Az EURES rendezvénynaptára

Közelgő online események

Az EURES a Facebookon

Az EURES a Twitteren

Az EURES a LinkedInen

Témák
  • Javaslatok és tippek
  • Ifjúság
Kapcsolódó szakasz(ok)
  • Súgó és támogatás
Ágazat
  • Accomodation and food service activities
  • Activities of extraterritorial organisations and bodies
  • Activities of households as employers, undifferentiated goods- and services
  • Administrative and support service activities
  • Agriculture, forestry and fishing
  • Arts, entertainment and recreation
  • Construction
  • Education
  • Electricity, gas, steam and air conditioning supply
  • Financial and insurance activities
  • Human health and social work activities
  • Information and communication
  • Manufacturing
  • Mining and quarrying
  • Other service activities
  • Professional, scientific and technical activities
  • Public administration and defence; compulsory social security
  • Real estate activities
  • Transportation and storage
  • Water supply, sewerage, waste management and remediation activities
  • Wholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Jogi nyilatkozat

A cikkek célja az EURES portál felhasználóinak tájékoztatása az aktuális témákról és trendekről, valamint viták és viták ösztönzése. Tartalmuk nem feltétlenül tükrözi az Európai Munkaügyi Hatóság (ELA) vagy az Európai Bizottság álláspontját. Ezenkívül az EURES és az ELA nem támogatja a fent említett harmadik felek webhelyeit.