
Prieš pokalbį
Išbandykite savo įrenginį
Pirma, turite sutarti su darbdaviu per kokią priemonę kalbėsitės. Nesvarbu, kuo naudositės – „Google Hangouts“, „Microsoft Teams“, „Skype“ ar „Zoom“ – įsitikinkite, kad mokate naudotis programa ir ji suderinta su jūsų įrenginiu. Galite surengti bandomąjį pokalbį su draugu arba šeimos nariu, kad pasitikrintumėte savo mikrofoną ir interneto kamerą ir sužinotumėte, ar jūsų interneto ryšys užtikrina gerą garso ir vaizdo kokybę.
Nepamirškite darbdavio paklausti apie pokalbio formą. Gali būti, kad vaizdas nereikalingas.
Turėkite atsarginį planą
Turėkite atsarginį planą, jei pokalbio dieną kiltų techninių problemų. Šalia turėkite kitą parengtą ir išbandytą prietaisą arba iš anksto pokalbio vedėjui nurodykite kitą telefono numerį, jei sutriktų technologijų veikimas.
Nevėluokite
Kaip ir per asmeninius pokalbius, gerai prisijungti 10 minučių anksčiau.
Pasirinkite tinkamą vietą
Pasirinkite tinkamą vietą su natūralia šviesa, kad pašnekovas jus aiškiai matytų. Fonas taip pat yra labai svarbus – sutvarkykite ir pašalinkite už jūsų esančius daiktus, kurie gali blaškyti pokalbio vedėjo dėmesį.
Pašalinkite išorinius trukdžius
Nepamirškite išjungti savo įrenginio pranešimų. Jei gyvenate su kitu asmeniu arba turite naminį gyvūnėlį, pasirūpinkite, kad jie netrikdytų jūsų ir atsitiktinai neatsidurtų kameros vaizde.
Būkite pasiruošę
Parenkite atsakymus į dažniausiai pasitaikančius pokalbio klausimus. Taip pat galite po ranka turėti savo gyvenimo aprašymą ir motyvacinį laišką. Nepamirškite turėti rašiklį ir popieriaus, jei reiktų ką nors pasižymėti.
Pokalbiui tinkama apranga
Apsirenkite taip tarsi eitumėte į realų darbo pokalbį. Pirmieji įspūdžiai yra svarbūs, todėl net jei kalbate iš savo svetainės, turite atrodyti profesionaliai.
Per pokalbį
Klausykitės atidžiai
Per internetinius pokalbius kartais vėluoja garsas, todėl galite netyčia nutraukti savo pašnekovą. Siekiant to išvengti, geriausia išklausyti pašnekovo iki galo ir palaukti kelias sekundes prieš atsakant.
Stebėkite savo kūno kalbą
Nepamirškite sėdėti tiesiai, šypsotis ir aktyviai bendrauti su pokalbio vedėju. Akių kontaktas yra svarbus, todėl geriausia pokalbio vedėjui žiūrėti į akis. Tai reiškia žiūrėti į kameros akutę, o ne į ekraną.
Po pokalbio
Padėkokite e. laišku
Kaip ir po bet kokio kito darbo pokalbio, nusiųskite pokalbio vedėjui e. padėkos laišką. Tai rodo, kad vertinate kitų pastangas ir esate dėkingas už šią galimybę.
Tolesni žingsniai
Stambių įmonių samdos procesas gali būti ilgas, todėl būkite kantrūs. Tačiau retkarčiais galite priminti apie save, kad išreikštumėte susidomėjimą darbu.
Tikimės, kad šie patarimai buvo naudingi ir linkime sėkmingų darbo paieškų!
Susijusios nuorodos
Išsamesnė informacija
Susiraskite EURES konsultantą
Gyvenimo ir darbo sąlygos EURES šalyse
EURES darbų duomenų bazė
EURES paslaugos darbdaviams
EURES renginių kalendorius
Būsimi internetiniai renginiai
EURES tinkle „Facebook“
EURES tinkle „Twitter“
EURES tinkle „LinkedIn“
Išsamūs duomenys
- Paskelbimo data
- 17 balandis 2020
- Autoriai
- Europos darbo institucija | Užimtumo, socialinių reikalų ir įtraukties generalinis direktoratas
- Temos
- Verslas / VerslumasNurodymai ir patarimaiĮdarbinimo tendencijosJaunimas
- Sektorius
- Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles