Skip to main content
EURES
Artikkel17. aprill 2020Euroopa Tööjõuamet, Tööhõive, sotsiaalküsimuste ja sotsiaalse kaasatuse peadirektoraat

Kuidas jääda silma veebipõhisel töövestlusel

Üha rohkem inimesi teeb kaugtööd ja videokõne kaudu toimuvad töövestlused sagenevad. Veebipõhine töövestlus võib olla hirmutav mõte, eriti kui see on ainus võimalus saada unistuste töökohta. Õnneks oleme EURESes koostanud kasulikud nõuanded, kuidas avaldada muljet tulevasele tööandjale ja virtuaalselt esitleda end parimas valguses.

How to stand out in an online job interview
Shutterstock

Enne vestlust

Kontrolli, et ühendus töötab

Kõigepealt küsi tööandjalt, mis tarkvara ta eelistab. See võib olla näiteks Google Hangouts, Microsoft Teams, Skype või Zoom – kontrolli, et oskad seda kasutada ja see ühildub sinu seadmega. Proovi ühendust videokõnega sõbrale või pereliikmele – nii saad teada, kas mikrofon ja kaamera töötavad ning kas internetiühendus võimaldab kvaliteetset heli ja pilti.

Küsi tööandjalt kindlasti, mis vormingus vestlus peetakse. Võib-olla ei ole videosidet vaja.

Valmista ette varuplaan

Valmista ette varuplaan juhuks, kui töövestluse päeval tekib tehnilisi probleeme. Näiteks võid hoida valmis teist seadet, millega oled kontrollinud, et side töötab, või küsi töövestluse pidajalt enne vestlust telefoninumber, kuhu saad helistada, kui tehnilised probleemid ei lahene.

Ole täpne

Nagu vahetul töövestlusel, ole kohal 10 minutit enne algust.

Vali parim koht

Vali loomuliku valgusega hea koht, et töövestluse pidaja näeks sind hästi. Ka taust on väga oluline – see peab olema korras ja vaba kõigest, mis võib töövestluse pidajat segada.

Taga sujuvus

Lülita välja seadme märguanded. Kui lähedal on inimesi või loomi, taga, et nad ei segaks ega satuks juhuslikult kaamera vaatevälja.

Ole valmis

Valmista ette vastused töövestluse kõige tavalisematele küsimustele. Hoia oma CV ja kaaskiri käepärast. Valmis peab olema ka pliiats ja paber, et saaksid teha märkmeid.

Riietu asjakohaselt

Riietu nii, nagu toimuks töövestlus vahetult. Esmamulje on tähtis, seega jäta ka elutoas rääkimisel professionaalne mulje.

Vestluse ajal

Kuula hoolikalt

Veebivestlustel võib heli hilineda, mis tähendab, et võid teist isikut kogemata katkestada. Selle vältimiseks kuula töövestluse pidajat hoolikalt ja oota paar sekundit enne kõnelemist.

Pööra tähelepanu kehakeelele

Istu sirgelt, naerata ja suhtle töövestluse pidajaga. Silmside on tähtis, nii et vaata talle „silma“ ehk kaamerasse, mitte ekraanile.

Pärast vestlust

Saada tänumeil

Nagu mis tahes muu töövestluse järel, saada töövestluse pidajale tänav e-kiri ka pärast veebivestlust. See näitab, et oled hooliv ja võimaluse eest tänulik.

Jälgi tulemusi

Suurettevõtetel võib värbamismenetlus kesta kaua, seega ole kannatlik. Aeg-ajalt siiski uuri, mis on sinu kandideerimisest saanud, – ka see näitab, et oled töökohast huvitatud.

Loodame, et need nõuanded olid kasulikud, ja soovime õnnelikku tööotsimist!

 

Seotud lingid

Google Hangouts

Microsoft Teams

Skype

Zoom

 

Lisateave

Euroopa tööhõivepäevad

Drop’pin@EURES

EURESe nõustajad

Elamine ja töötamine EURESe riikides

EURESe töökohtade andmebaas

EURESe teenused tööandjatele

EURESe ürituste kalender

Eelseisvad veebiüritused

EURES Facebookis

EURES Twitteris

EURES LinkedInis

Teemad
EttevõtlusNõuanded ja soovitusedVärbamistrendidNoorus
Sektor
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Vastutusest loobumine

Artiklite eesmärk on anda EURESe portaali kasutajatele teavet aktuaalsete teemade ja suundumuste kohta ning ergutada arutelu ja arutelu. Nende sisu ei pruugi kajastada Euroopa Tööameti (ELA) ega Euroopa Komisjoni seisukohta. Lisaks ei toeta EURES ja ELA ülalnimetatud kolmandate isikute veebisaite.