Pereiti prie pagrindinio turinio
EURES (EURopean Employment Services)
Naujienų straipsnis2020 m. gruodžio 4 d.Europos darbo institucija, Užimtumo, socialinių reikalų ir įtraukties generalinis direktoratasSkaitymo laikas: 3 min

Kaip pasirengti persikėlimui į užsienį

Persikėlimas dirbti į užsienį gali būti labai svarbus jūsų karjerai, tačiau ši patirtis gali bauginti. Jūs apsisprendėte ir sutikote dirbti, tačiau dabar nereikėtų pasiduoti akimirkos jauduliui. Vis dar reikia daug ką suplanuoti ir EURES tinklas pasiruošęs jums padėti.

How to prepare for your move abroad
EURES

Kelionių apribojimai dėl COVID-19

Prieš planuodami kelionę išsiaiškinkite, ar jūsų šalis ir kelionės tikslo šalis leidžia keliauti į užsienio valstybes. Praneškite savo darbdaviui, jei kelionė į užsienį jums kelia susirūpinimą. Jie galėtų leisti dirbti namuose, kol bus panaikinti apribojimai. Norėdami gauti naujausios informacijos apie keliones Europoje, apsilankykite Re-Open EU.

Vizos, pasai ir darbo leidimai

ES užtikrina laisvą savo piliečių judėjimą, o tai reiškia, kad ES piliečiai gali pasirinkti gyventi ir dirbti bet kurioje valstybėje narėje arba Europos ekonominei erdvei priklausančioje šalyje (Islandijoje, Lichtenšteine ar Norvegijoje). Tačiau Kroatijos piliečiams ir ne ES piliečiams gali būti taikomi tam tikri apribojimai, todėl būtinai patikrinkite šalies, į kurią vykstate, reikalavimus.

Nepamirškite patikrinti, kokio asmens tapatybę patvirtinančio dokumento reikia kelionei – jums gali reikėti tarptautinio paso, vizos arba tik asmens tapatybės kortelės – visa tai priklauso nuo to, iš kur esate ir kur vykstate. Be to, jūsų kelionės dokumentas turėtų galioti bent šešis mėnesius.

Jei esate Jungtinės Karalystės pilietis arba ketinate ten persikelti, patikrinkite šiuos klausimus ir atsakymus apie ES ir Jungtinės Karalystės piliečių teises ir susipažinkite su Jungtinės Karalystės vyriausybės informacija ir gairėmis dėl „Brexit'o“.

Socialinio draudimo numeris

Kai kuriose šalyse jums gali tekti gauti socialinio draudimo numerį arba užregistruoti gyvenamąją vietą vietos valdžios institucijose. Tai gali būti svarbu norint gauti pagrindines paslaugas, pavyzdžiui, sveikatos priežiūros paslaugas, taip pat tai gali būti teisiškai privaloma, kad galėtumėte dirbti. Kai kurios šalys leidžia tuo pasirūpinti iš anksto.

Jei esate ES pilietis, galite gauti nemokamą Europos sveikatos draudimo kortelę. Taip jausitės šiek tiek ramiau dėl sveikatos priežiūros, kol parengsite savo dokumentus.

Apgyvendinimas

Šiandien naudojantis internetu lengva rasti ir išsirinkti būstą nuotoliniu būdu. Ieškokite populiariausių gyvenamųjų erdvių tinklalapių šalyje, į kurią vykstate. Tai gali būti ne tobula vieta, bet svarbiausia, kad atvykę jau turėtumėte saugų gyvenamosios vietos variantą. Kai apsigyvensite, visada galėsite ieškoti geresnio būsto.

Visada saugokitės sukčiavimo ir nepamirškite atsargiai elgtis su nuomotojais, kurie prašo jūsų iš anksto atsiųsti pinigų per „Western Union“ arba „MoneyGram“.

Kalba

Anglų kalba susikalbėsite daugelyje Europos vietų, tačiau daugelyje Europos šalių anglų kalbos nepakanka. Kai kuriose šalyse siūlomos nemokamos arba įperkamos kalbos pamokos atvykusiems žmonėms, kurias galite iš anksto susirasti, tačiau taip pat galite pradėti mokytis kalbos dar savo šalyje naudodamiesi viena iš daugybės nemokamų kalbų mokymosi priemonių internete.

Bankininkystė

Jūsų banko sąskaitos tvarkymas gali būti ne pats įdomiausias dalykas, bet tai svarbu norint pradėti naują darbą užsienyje. Kai kuriose šalyse atidaryti banko sąskaitą gali būti sudėtingiau nei gauti socialinio draudimo numerį, taigi pasidomėkite, kokių dokumentų jums reikės. Kai kurie bankai ar sąskaitų tipai gali būti rekomenduojami iš užsienio atvykusiems žmonėms.

Taupymas

Persikėlimas į užsienį kainuoja brangiai – pradedant kelionės išlaidomis ir baigiant bent vieno mėnesio nuomos mokesčiu ir išankstiniu užstatu. Jums gali tekti pirkti ir kitus daiktus, pavyzdžiui, patalynę ar net baldus. Daugelyje darbo vietų jums gali tekti laukti mėnesį ar net ilgiau, kol gausite pirmąjį atlyginimą, todėl pasidomėkite, kada gausite darbo užmokestį ir susitaupykite tiek, kad sulauktumėte kitos algos.

Jei turite klausimų apie persikėlimą dirbti į užsienį, paskaitykite EURES skyrių „Gyvenimas ir darbas“ ir kreipkitės pagalbos į savo nacionalinį EURES konsultantą.

 

Susijusios nuorodos

„Brexit'o“ pereinamasis laikotarpis

Europos sveikatos draudimo kortelė

Nemokamos kalbos mokymosi priemonės, padedančios įgyti naujų įgūdžių iš namų

ES piliečių laisvas judėjimas

Gyvenimas ir darbas

Klausimai ir atsakymai. ES ir JK piliečių teisės, išdėstytos susitarime dėl išstojimo

„Re-open EU“

IeškotiEURES konsultantų

Darbo leidimai

 

Išsamesnė informacija

Europos darbo dienos

Drop’pin@EURES

Ieškoti EURES konsultanto

Gyvenimo ir darbo sąlygos EURES šalyse

EURES darbų duomenų bazė

EURES paslaugos darbdaviams

EURES renginių kalendorius

Būsimi internetiniai renginiai

EURES tinkle „Facebook“

EURES tinkle „Twitter“

EURES tinkle „LinkedIn“

Išsamūs duomenys

Temos
  • Nurodymai ir patarimai
  • Jaunimas
Susijusios skiltys
Sektorius
  • Accomodation and food service activities
  • Activities of extraterritorial organisations and bodies
  • Activities of households as employers, undifferentiated goods- and services
  • Administrative and support service activities
  • Agriculture, forestry and fishing
  • Arts, entertainment and recreation
  • Construction
  • Education
  • Electricity, gas, steam and air conditioning supply
  • Financial and insurance activities
  • Human health and social work activities
  • Information and communication
  • Manufacturing
  • Mining and quarrying
  • Other service activities
  • Professional, scientific and technical activities
  • Public administration and defence; compulsory social security
  • Real estate activities
  • Transportation and storage
  • Water supply, sewerage, waste management and remediation activities
  • Wholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Atsisakymas

Straipsniai skirti EURES portalo vartotojams teikti informaciją apie aktualias temas ir tendencijas bei paskatinti diskusijas ir diskusijas. Jų turinys nebūtinai atspindi Europos darbo institucijos (ELA) ar Europos Komisijos požiūrį. Be to, EURES ir ELA neremia pirmiau minėtų trečiųjų šalių svetainių.