Pereiti prie pagrindinio turinio
EURES (EURopean Employment Services)
Naujienų straipsnis2018 m. lapkričio 1 d.Europos darbo institucija, Užimtumo, socialinių reikalų ir įtraukties generalinis direktoratasSkaitymo laikas: 3 min

Kaip užmegzti ryšius, jei esate drovus

Jei esate intravertas, gali atrodyti, kad tinklaveika lengviau užsiimti skaitmeninėje erdvėje, tačiau jei įsidrąsinę pažvelgsite į akis „realiam pasauliui“, imsite labiau pasitikėti savimi ir išsiskirsite iš virtualios minios.

How to network if you’re shy
Shutterstock

Kai kuriuos žmones mintis apie tinklaveiką, t. y. naujų profesinių kontaktų socialinėje aplinkoje mezgimą, baugina. Jei esate kuklus žmogus, dalyvavimas kokiame nors renginyje ir kalbėjimas su nepažįstamais žmonėmis, tikintis užmegzti naudingų kontaktų, kelia didžiulį rūpestį. Paruošėme keletą patarimų, kurie gali būti jums naudingi.

Neformali tinklaveika

Jei nesate tikri, ar sugebėsite dalyvauti oficialioje tinklaveikoje, pradėkite nuo žmonių, kuriuos pažįstate. Jei ieškote darbo arba norite išplėsti savo ryšių tinklą, pasakykite apie tai draugams ir šeimos nariams. Paklauskite jų, ar pažįsta ką nors, kas dirba jūsų srityje, ir duokite vizitinę kortelę, kad perduotų ją savo draugų draugams.

Kai socialiniuose renginiuose susipažįstate su naujais žmonėmis, paminėkite, kad ieškote darbo. Kas žino, kokius žmones jie pažįsta, kas ateis į jūsų draugo gimtadienį ar ką pažįsta jūsų futbolo komandos draugai.

Oficiali tinklaveika. Pasiruošimas

Jei ketinate dalyvauti oficialiame tinklaveikos renginyje, patariama iš anksto tam pasiruošti.

Pirma, nuspręskite, ko siekiate. Ar norite sužinoti daugiau apie konkrečią įmonę arba darbo pasiūlymą, ar tiesiog pasikalbėti su naujais žmonėmis? Nuolat galvodami apie užsibrėžtą tikslą, renginio dieną galėsite objektyviai vertinti situaciją.

Pasiimkite vizitinių kortelių ir pasipraktikuokite, ką sakysite – porą sakinių, kurie pristatytų jus ir tai, ką veikiate (ar ko ieškote).

Pravartu į renginį atvykti anksčiau už daugumą kitų žmonių – taip galėsite atsipalaiduoti ir susipažinti su aplinka.

Kaip pradėti pokalbį

Galbūt nutarsite laukti, kol kiti žmonės prieis prie jūsų. Tačiau tai tikrai nėra gera tinklaveikos taktika! Turėtumėte pradėti pokalbį patys.

Eidami prie žmogaus, nepamirškite šypsotis. Žmonės linkę perimti veido išraiškas, todėl jei būsite susiraukę ar atrodysite susirūpinę, kiti pasijus taip pat. Žmonės bus labiau linkę kalbėtis su jumis, jei jiems atrodys, kad jums čia smagu.

Iš pradžių dairykitės pavienių asmenų arba nedidelių grupių. Jei visi jau kalbasi, nesibraukite į glaudų ratą. Verčiau paieškokite žmonių, kurie kalbėdami vienas su kitu dairosi aplink.

Kai norite užmegzti pokalbį, nepulkite iš karto rėžti kalbos. Puikiausiai tiks bendro pobūdžio pastaba, pvz.: „Iš kur sužinojote apie šį renginį?“, „Ar jums patiko pristatymas?“, o gal net „Koks puikus maistas!“

Kai pokalbis jau prasidėjo

Daugelis žmonių mėgsta pasakoti apie save. Jei jūs drovus ar intravertiškas, tikriausiai esate geras klausytojas. Taigi pasinaudokite šia proga – klausinėkite!

Be akivaizdžių su darbu susijusių klausimų, klauskite apie pašnekovų interesus. Galite išgirsti apie įdomius ir netikėtus jų pomėgius ar atrasti bendrų užsiėmimų. Jei kalbėsitės apie tai, kas itin domina jūsų pašnekovus, ypač jeigu prisiminsite detales ir užduosite su jomis susijusių klausimų, labai tikėtina, kad paliksite jiems teigiamą įspūdį.

Tam tikru momentu jie savo ruožtu turėtų paklausti apie jus. Tada pats laikas pasinaudoti savo paruoštomis frazėmis. Jei įmanoma, susiekite jas su tuo, ką žmogus jums iki tol pasakojo.

Gali būti, kad pradėję kalbėtis, nebenorėsite tęsti pokalbio. Bet esate renginyje, kad galėtumėte užmegzti ryšių, todėl paklauskite pašnekovo: „Ar pažįstate čia dar ką nors?“; bus aišku, ar jis gali jus supažindinti su kitais asmenimis.

Pabaigę pokalbį, nepradinkite! Nusišypsokite ir pasakykite pašnekovui, kad buvo malonu pasikalbėti. Tam atvejui, jei reikėtų susitikti dar kartą arba sužinoti ką nors daugiau, duokite savo vizitinę kortelę arba paprašykite pašnekovo duoti savąją.

Neįsižeiskite, jeigu kas nors nenori su jumis kalbėtis. Daugybė žmonių, dalyvaujančių tinklaveikos renginiuose, turi konkretų tikslą. Galbūt renginio dieną tiesiog neatitinkate jų kriterijų.

Tolesni veiksmai

Renginiui pasibaigus mandagiai padėkokite organizatoriams ir jums pakvietimą įteikusiam asmeniui trumpa žinute ar el. laišku.

Jeigu su kuo nors kalbėjotės apie tai, ką esate perskaitę ar padarę, ir tas asmuo pareiškė susidomėjimą ir norą sužinoti apie tai daugiau, susisiekite per kelias dienas ir pateikite informaciją arba įtraukite tą asmenį į savo „LinkedIn“ tinklą.

 

Išsamesnė informacija

Europos darbo dienos

Drop’pin@EURES

EURES konsultanto paieška

Gyvenimo ir darbo sąlygos EURES šalyse

EURES darbų vietų duomenų bazė

EURES paslaugos darbdaviams

EURES renginių kalendorius

Būsimi internetiniai renginiai

Sekite EURES naujienas tinkle „Facebook“

Sekite EURES naujienas tinkle „Twitter“

Sekite EURES naujienas tinkle „LinkedIn“

Išsamūs duomenys

Temos
  • Verslas / Verslumas
  • Nurodymai ir patarimai
  • Įdarbinimo tendencijos
Sektorius
  • Accomodation and food service activities
  • Activities of extraterritorial organisations and bodies
  • Activities of households as employers, undifferentiated goods- and services
  • Administrative and support service activities
  • Agriculture, forestry and fishing
  • Arts, entertainment and recreation
  • Construction
  • Education
  • Electricity, gas, steam and air conditioning supply
  • Financial and insurance activities
  • Human health and social work activities
  • Information and communication
  • Manufacturing
  • Mining and quarrying
  • Other service activities
  • Professional, scientific and technical activities
  • Public administration and defence; compulsory social security
  • Real estate activities
  • Transportation and storage
  • Water supply, sewerage, waste management and remediation activities
  • Wholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Atsisakymas

Straipsniai skirti EURES portalo vartotojams teikti informaciją apie aktualias temas ir tendencijas bei paskatinti diskusijas ir diskusijas. Jų turinys nebūtinai atspindi Europos darbo institucijos (ELA) ar Europos Komisijos požiūrį. Be to, EURES ir ELA neremia pirmiau minėtų trečiųjų šalių svetainių.