Skip to main content
Eiropas Komisijas logotips
EURES
Raksts par jaunumiem1 septembris 2021Eiropas Darba iestāde, Nodarbinātības, sociālo lietu un iekļautības ģenerāldirektorāts

Kā motivēt darbiniekus atgriezties darbā pēc Covid-19

Pandēmija ir smagi skārusi uzņēmumus un jo īpaši darba ņēmējus. Bailes zaudēt darbu, piespiedu dīkstāves atvaļinājumi un veselības problēmas ir samazinājušas motivāciju tūkstošiem darba ņēmēju Eiropā. Mēs esam sagatavojuši dažus ieteikumus darba devējiem, kā uzmundrināt darba ņēmējus.

How to motivate employees returning to work after COVID-19
Unsplash

Novērtējiet savu darbinieku motivāciju, veicot aptauju

Darbinieku garīgās veselības uzraudzība ir būtiska, lai jums būtu produktīvs un motivēts darbaspēks. Daudzi darbinieki ziņo, ka pandēmijas izraisīts stress ir radījis satraukumu sakarā ar atgriešanos darbā. Dažus darbiniekus Covid-19 var būt skāris personīgi, savukārt citi pēc mēnešiem ilgas pašizolācijas var izjust stresu, atgriežoties birojā.

Tāpēc ir lietderīgi izvērtēt šīs emocijas un identificēt jebkādus gadījumus, kad jūsu darbinieki izjūt nedrošību vai nevēlēšanos atgriezties darbā. Šo aptauju var papildināt arī ar vienu tikšanos divatā, lai gūtu dziļāku priekšstatu par problēmām. Iegūtie rezultāti ļaus jums noteikt mērķus atbilstoši jūsu darbinieku pašreizējām spējām, neriskējot vēl vairāk samazināt viņu motivāciju.

Nosakiet īstermiņa mērķus

Vakcinācijas līmenis var pieaugt, taču uzņēmumiem nevajadzētu aizmirst, ka Eiropa joprojām ir ārkārtas pandēmijas situācijā. Tā kā situācija joprojām var mainīties ļoti strauji, ir svarīgi, lai darba devēji noteiktu īstermiņa (piemēram, mēneša vai ceturkšņa) mērķus saviem darbiniekiem.

Šī pieeja ir lietderīga divējādi. Pirmkārt, nosakot īstermiņa mērķus saviem darbiniekiem, jūsu uzņēmums var palikt elastīgs un ātri pielāgoties negaidītām pārmaiņām. Un, otrkārt, tas ļaus jūsu darbiniekiem ātrāk sasniegt rezultātus un saņemt atzinību. Šādas “ātras uzvaras” var pozitīvi ietekmēt jūsu personāla morāli un motivāciju, dodot viņiem pārliecību par savām spējām.

Noteikt nelielus un reālistiskus izvērstākus mērķus

Izvērsts mērķis ir papildu mērķis, ko jūs izvirzāt saviem darbiniekiem gadījumā, ja viņi pārsniedz savu sākotnējo mērķi. Lai gan tas ir lielisks veids, kā saglabāt jūsu uzņēmuma produktivitāti, ir labāk nenospraust jūsu darbiniekiem vairākus vērienīgus mērķus uzreiz pēc viņu atgriešanās birojā. Lai izvairītos no pāragras izdegšanas, sāciet ar mazumiņu un saglabājiet savus izvērstos mērķus reālistiskus. Kolīdz jūsu darbinieki sāk aprast ar savu darba slodzi, jūs varat pakāpeniski paaugstināt mērķus.

Morāles veicināšana ar kopīgiem mērķiem

Nekad nav bijis svarīgāk iesaistīt jūsu darbiniekus savu mērķu noteikšanā. Iesaistot savu komandu viņu mērķu noteikšanā, jūs varat viņiem palīdzēt vairāk iesaistīties savā darbā. Turklāt tas palielinās jūsu kā darba devēja pārredzamību.

Papildus tam, ka komanda tiek iesaistīta mērķu noteikšanā, jūs varat arī noteikt kopīgus mērķus dažādām komandām, lai veicinātu komandas darbu un sadarbību. Pēc mēnešiem ilga darba no mājām jūsu darbinieki, iespējams, ir zaudējuši saikni ar dažiem kolēģiem, tāpēc tas ir lielisks veids, kā panākt, lai viņi no jauna veidotu darba attiecības.

Tā kā ierobežojumus atvieglo, darbinieki gatavojas atgriezties darbavietās un, iespējams, prāto, kā tas noritēs. Te ir sniegti mūsu četri galvenie ieteikumi, kas palīdzēs darbiniekiem atgriezties darbavietās.

 

Saistītās saites:

Četri ieteikumi, kas palīdzēs darbiniekiem atgriezties darbavietās pēc Covid-19 pandēmijas

 

Plašāka informācija:

Eiropas Darba dienas

Atrast EURES padomdevējus

Dzīvošana un darbsEURES valstīs

EURESdarbavietu datubāze

EURES pakalpojumi darba devējiem

EURESpasākumu kalendārs

Turpmākie pasākumi tiešsaistē

EURES sociālajā tīklā Facebook

EURES sociālajā tīklā Twitter

EURES sociālajā tīklā LinkedIn

Sīkāka informācija

Temati
UzņēmējdarbībaDarba tirgus jaunumi/mobilitātes jaunumi
Nozare
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Atruna

Raksti ir paredzēti, lai sniegtu EURES portāla lietotājiem informāciju par aktuālām tēmām un tendencēm un rosinātu diskusijas un debates. To saturs ne vienmēr atspoguļo Eiropas Darba iestādes (ELA) vai Eiropas Komisijas viedokli. Turklāt EURES un ELA neatbalsta iepriekš minētās trešo pušu tīmekļa vietnes.