Skip to main content
Europos Komisijos logotipas
EURES
Naujienų straipsnis1 rugsėjis 2021Europos darbo institucija, Užimtumo, socialinių reikalų ir įtraukties generalinis direktoratas

Kaip motyvuoti į darbą po COVID-19 grįžtančius darbuotojus

Pandemija buvo sunki įmonėms ir ypač darbuotojams. Dėl darbo vietos neužtikrintumo, nemokamų atostogų modelių ir sveikatos problemų Europoje smuko daugelio darbuotojų motyvacija. Parengėme keletą patarimų darbdaviams, kaip motyvuoti darbuotojus.

How to motivate employees returning to work after COVID-19
Unsplash

Įvertinkite savo darbuotojų motyvaciją atlikdami apklausą

Kad darbuotojai dirbtų našiai ir būtų motyvuoti, labai svarbu stebėti jų psichikos sveikatą. Daugelis darbuotojų teigia, kad dėl pandemijos sukeltos įtampos jaučia nerimą dėl grįžimo į darbą. Vieni darbuotojai galbūt patys nukentėjo nuo COVID-19, tuo tarpu kitiems grįžimas į darbo vietą gali kelti įtampą dėl kelis mėnesius trukusios saviizoliacijos.

Todėl naudinga išsiaiškinti šiuos jausmus ir nustatyti bet kokį dėl grįžimo į darbą darbuotojams kilusį nesaugumo jausmą ar nuogąstavimus. Taip pat, be šios apklausos galima organizuoti asmeninius susitikimus, per kuriuos išsamiau atsiskleistų padėtis. Pagal gautus rezultatus galėsite darbuotojams nustatyti tikslus, atitinkančius dabartinius jų gebėjimus, nerizikuodami dar stipriau nusmukdyti jų motyvaciją.

Nustatykite trumpalaikius tikslus

Nors skiepijimosi rodikliai auga, įmonės neturėtų pamiršti, kad Europoje vis dar tęsiasi ekstremalioji padėtis dėl pandemijos. Kadangi viskas vis dar gali labai greitai pasikeisti, svarbu, kad darbdaviai savo darbuotojams nustatytų trumpalaikius tikslus (pvz., mėnesiui arba ketvirčiui).

Toks požiūris naudingas dviem aspektais. Pirma, nustatydama darbuotojams trumpalaikius tikslus jūsų įmonė gali išlikti lanksti ir greitai prisitaikyti prie nenumatytų pokyčių. Antra, tokiu būdu jūsų darbuotojai galės greičiau pasiekti rezultatų ir pripažinimo. Šios greitai pasiekiamos pergalės gali turėti teigiamos įtakos jūsų darbuotojų moralei ir motyvacijai, nes suteiks pasitikėjimo savo gebėjimais.

Nustatykite nedidelius ir tikroviškus antrinius tikslus

Antrinis tikslas – tai papildomas tikslas, kurį nustatote darbuotojams tuo atveju, jei jie pranoktų savo pradinį tikslą. Nors tokie tikslai – puikus būdas išlaikyti įmonės produktyvumą, nederėtų nustatyti daug antrinių plataus užmojo tikslų neseniai į darbo vietas grįžusiems darbuotojams. Pradėkite nuo nedidelių dalykų ir visuomet kelkite tik tikroviškus antrinius tikslus, kad darbuotojai anksti nepervargtų. Kai darbuotojai pradeda priprasti prie savo darbo krūvio, galite palaipsniui didinti tikslus.

Motyvuokite darbuotojus nustatydami bendrus tikslus

Nieko nėra svarbiau nei įtraukti darbuotojus į tikslų nustatymo procesą. Pakviesdami savo komandą dalyvauti tikslų nustatymo procese galite padėti jiems labiau įsitraukti į darbą. Be to, tai padidins jūsų, kaip darbdavio, skaidrumą.

Galite ne tik įtraukti darbuotojų komandas į tikslų nustatymo procesą, bet ir nustatyti bendrus tikslus skirtingoms komandoms, ir taip paskatinti kolektyvinį darbą ir bendradarbiavimą. Gali būti, kad po daugelio darbo namuose mėnesių jūsų darbuotojų ryšys su kai kuriais bendradarbiais nutrūko, todėl minėti būdai jiems yra puiki galimybė atgaivinti darbo santykius.

Draudimams laisvėjant darbuotojai ruošiasi grįžti į darbo vietas ir galbūt svarsto, kaip tai įvyks. Pateikiameketuris esminius patarimus, kaip pasitikti į darbo vietas grįžtančius darbuotojus.

 

Susijusios nuorodos

Keturi patarimai, kaip pasitikti į darbo vietas pasibaigus COVID-19 krizei grįžtančius darbuotojus

 

Išsamesnė informacija

Europos darbo dienos

Susiraskite EURES konsultantą

Gyvenimo ir darbo sąlygos EURES šalyse

EURES darbo vietų duomenų bazė

EURES paslaugos darbdaviams

EURES renginių kalendorius

Būsimi internetiniai renginiai

Sekite EURES naujienas tinkle „Facebook“

Sekite EURES naujienas tinkle „Twitter“

Sekite EURES naujienas tinkle „LinkedIn“

Temos
Verslas / VerslumasDarbo rinkos naujienos/mobilumo naujienos
Sektorius
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Atsisakymas

Straipsniai skirti EURES portalo vartotojams teikti informaciją apie aktualias temas ir tendencijas bei paskatinti diskusijas ir diskusijas. Jų turinys nebūtinai atspindi Europos darbo institucijos (ELA) ar Europos Komisijos požiūrį. Be to, EURES ir ELA neremia pirmiau minėtų trečiųjų šalių svetainių.