Skip to main content
Eiropas Komisijas logotips
EURES
Raksts par jaunumiem29 septembris 2022Eiropas Darba iestāde, Nodarbinātības, sociālo lietu un iekļautības ģenerāldirektorāts

Kā dabūt sezonas darbu

Sezonas darbs ir lielisks veids, kā nopelnīt papildu naudu. Daudzi studenti un jaunieši ziemas brīvdienās sāk strādāt, lai finansētu studijas vai gūtu papildu ienākumus. Lūk, daži padomi, lai palīdzētu jums nodrošināt nākamo sezonas darbu.

How to land a seasonal job

Piesakieties laicīgi

Lielākā daļa uzņēmumu sāk pieņemt darbā vairākus mēnešus pirms ziemas sezonas sākuma. Tas ļauj viņiem izvēlēties pareizos cilvēkus un vajadzības gadījumā viņus apmācīt. Tāpēc pārliecinieties, ka esat savlaicīgi sazinājies ar darba devēju un negaidiet līdz pieteikuma iesniegšanas termiņa pēdējai dienai.

Rīkojieties profesionāli

Jums tas var būt “tikai ziemas brīvdienu darbs”, bet no darba devēju viedokļa jūs esat svarīgs ieguldījums viņu uzņemējdarbībā. Parādiet darba devējam, ka jūs šo darba interviju uztverat nopietni. Neatkarīgi no tā, vai intervija notiek tiešsaistē, ģērbieties gudri, ieradieties laikus un parādiet intervētājam, ka jūs novērtējat iespēju, ko viņš jums piedāvā.

Esiet elastīgs

Darba devēji bieži pieņem darbā sezonas darbiniekus, lai pārvaldītu aizņemtus periodus savā uzņēmumā. Tas nozīmē, ka bieži sezonas darbiniekiem var lūgt strādāt netipiskas darba stundas vai veikt pienākumus, kas sākotnēji nebija iekļauti viņu darba aprakstā. Svarīga īpašība, ko meklē sezonas darbinieku darba devēji, ir elastība. Pārliecinieties, ka šī prasme ir izcelta jūsu CV un intervijas laikā.

Neaizmirstiet par iepriekšējiem darba devējiem

Ja jums jau iepriekš ir bijis sezonas darbs un jūs esat apmierināts ar saviem iepriekšējiem darba devējiem, apsveriet iespēju sazināties ar viņiem tieši. Lielākā daļa darba devēju labprātāk pieņemtu darbā kādu, kurš jau ir iepazinies ar darba pienākumiem un kuram nav vajadzīga visaptveroša orientācija un apmācība.

Veiciet izpēti

Pirms darba intervijas atvēliet laiku, lai uzzinātu, ar ko nodarbojas uzņēmums, un uzziniet vairāk par produktiem, ar kuriem jums būs jāstrādā. Tas parādīs intervētājam, ka jums rūp šis darbs, un jūs šo iespēju izmantojat nopietni.

Sazinieties ar mūsu EURES padomdevējiem

EURES portāls ar vairāk nekā 3 miljoniem darbvietu visā Eiropā ir vislabākā vieta, kur sākt meklēt nākamo sezonas darbu. Varat arī sazināties ar EURES  padomdevējiem, kas var jums palīdzēt noteikt savas stiprās puses un intereses un palīdzēs jums meklēt un pieteikties darbam.

Atrodiet EURESpadomdevēju jūsu reģionā vai sazinieties ar savu vietējo EURES padomdevēju, izmantojot tērzētavu.

Sadarbībā ar Eiropas darbvietu mobilitātes portālu EURES

 

Saistītās saites:

Meklēt EURES padomdevējus

Tērzēt ar EURES padomdevējiem

 

Plašāka informācija:

Eiropas Darba dienas

Atrast EURES padomdevējus

Dzīvošana un darbs EURES valstīs

EURES darbavietu datubāze

EURES pakalpojumi darba devējiem

EURES pasākumu kalendārs

Gaidāmie pasākumi tiešsaistē

EURES sociālajā tīklā Facebook

EURESsociālajā tīklā Twitter

EURES sociālajā tīklā LinkedIn

Sīkāka informācija

Temati
Ieteikumi un padomiPersonāla atlases tendencesJaunatne
Saistītā(s) sadaļa(s)
Ieteikumi un padomiDzīvošana un darbs
Nozare
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Atruna

Raksti ir paredzēti, lai sniegtu EURES portāla lietotājiem informāciju par aktuālām tēmām un tendencēm un rosinātu diskusijas un debates. To saturs ne vienmēr atspoguļo Eiropas Darba iestādes (ELA) vai Eiropas Komisijas viedokli. Turklāt EURES un ELA neatbalsta iepriekš minētās trešo pušu tīmekļa vietnes.