Skip to main content
Logo Evropské komise
EURES
Zpráva29 září 2022Evropský orgán pro pracovní záležitosti, Generální ředitelství pro zaměstnanost, sociální věci a sociální začleňování

Jak získat sezónní zaměstnání

Sezónní zaměstnání je skvělý způsob, jak si vydělat nějaké peníze navíc. Mnoho studentů a mladých lidí si během zimních prázdnin hledá zaměstnání, aby mohli financovat svá studia nebo získali dodatečný příjem. V tomto článku naleznete několik tipů, které vám pomohou zajistit si vaše příští sezónní zaměstnání.

How to land a seasonal job

Přihlášku podejte včas

Většina společností zahajuje nábor několik měsíců před začátkem zimní sezóny. To jim umožňuje vybrat nejvhodnější zájemce a v případě potřeby je vyškolit. Na zaměstnavatele se proto obraťte včas a nečekejte na poslední den lhůty pro podání přihlášky.

Vystupujte profesionálně

Pro vás to může být „jen práce na zimní prázdniny“, ale z pohledu zaměstnavatele představujete důležitou investici do jeho podnikání. Ukažte mu, že tento pracovní pohovor berete vážně. Bez ohledu na to, zda pohovor probíhá on-line, či nikoli, se vhodně oblečte, přijďte přesně a osobě vedoucí pohovor ukažte, že si nabízené příležitosti vážíte.

Buďte flexibilní

Zaměstnavatelé často najímají sezónní pracovníky, aby dokázali překlenout období, která jsou pro jejich podniky náročná. To znamená, že po sezónních pracovnících může být často požadováno, aby pracovali v neobvyklou pracovní dobu nebo vykonávali úkoly, které původně nebyly v popisu jejich pracovní náplně. Důležitou kvalitou, kterou zaměstnavatelé sezónních pracovníků vyhledávají, je flexibilita. Tuto schopnost rozhodně zdůrazněte ve svém životopise i během pohovoru.

Zvažte možnost kontaktovat bývalé zaměstnavatele

Pokud jste již dříve vykonávali sezónní práci a se svým předchozím zaměstnavatelem jste byli spokojeni, nezapomeňte, že se na něj můžete obrátit přímo. Většina zaměstnavatelů by raději přijala někoho, kdo je s danou prací již obeznámen a stačí mu jen málo pokynů a školení.

Vyhledejte si informace

Před pracovním pohovorem si udělejte čas a zjistěte si, čím se daná společnost zabývá a co svým zákazníkům nabízí. Osobě vedoucí pohovor tím ukážete, že máte o danou práci zájem a že tuto příležitost berete vážně.

Obraťte se na naše poradce EURES

S více než 3 miliony pracovních míst v celé Evropě je portál EURES nejlepším místem, kde začít s hledáním vašeho příštího sezónního zaměstnání. Můžete se také obrátit na poradce EURES, kteří vám mohou pomoci určit vaše silné stránky a oblasti zájmu a kteří vám pomohou při hledání zaměstnání a podávání přihlášek.

Najděte si poradce EURES ve vašem regionu nebo se obraťte na místního poradce EURES prostřednictvím chatu.

V rámci partnerství se sítí EURES, Evropským portálem pracovní mobility

 

Související odkazy:

Vyhledat poradce EURES

Chat s poradci EURES

 

Další informace:

Evropské dny pracovních příležitostí

Najděte si svého poradce EURES

Životní a pracovní podmínky v zemích sítě EURES

Databáze pracovních míst na portálu EURES

Služby sítě EURES pro zaměstnavatele

Kalendář akcí EURES

Připravované on-line akce

EURES na Facebooku

EURES na Twitteru

EURES na LinkedIn

Témata
Rady a tipyTrendy náboruMládí
Související sekce
Rady a tipyŽivot a práce
Sektor
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Zřeknutí se odpovědnosti

Články mají uživatelům portálu EURES poskytnout informace o aktuálních tématech a trendech a podnítit diskusi a debatu. Jejich obsah nemusí nutně odrážet názor Evropského úřadu práce (ELA) nebo Evropské komise. EURES a ELA dále nepodporují výše uvedené webové stránky třetích stran.