Skip to main content
Europos Komisijos logotipas
EURES
Naujienų straipsnis12 lapkritis 2019Europos darbo institucija, Užimtumo, socialinių reikalų ir įtraukties generalinis direktoratas

Kaip reaguoti į neigiamus atsiliepimus darbo vietoje

Priimti kritiką darbe niekada nebūna lengva, net jei ji – konstruktyvi. Tačiau nors kritiką gali būti nelengva girdėti, ji galiausiai padės jums tobulėti. Čia pateikiame patarimų, kaip teigiamai reaguoti į kritiką darbe.

How to handle negative feedback in the workplace
© Shutterstock

Neleiskite emocijoms paimti viršų

Nesvarbu, ar neigiamų pastabų sulaukiate iš savo vadovo, kolegos, kliento ar kitų, reaguoti į jas gali būti sudėtinga. Tikėtina, kad pirminė reakcija bus ne pati racionaliausia, ypač jei tokių pastabų nesitikėjote. Svarbu prisėsti ir nusiraminti, įvertinti padėtį ir pagalvoti prieš imantis veiksmų. Nepriimkite darbo vietoje išsakytų neigiamų pastabų asmeniškai. Kritiškai vertinamas jūsų darbas ir retai – jūs pats.

Klausykitės ir bendraukite

Net jei nebūtinai sutinkate su pastabomis, konstruktyvūs atsiliepimai padeda sužinoti, kaip kiti vertina jūsų veiksmus darbe, ir geriau patenkinti lūkesčius. Svarbu išklausyti, ką jūsų vadovas, kolega ar klientas nori pasakyti, ir su jais bendrauti teigiamai nusiteikus. Leiskite žmonėms išsakyti, kaip jie vertina situaciją, nepertraukdami. Jiems baigus, pakartokite, ką supratote. Jei dėl kažko nesate tikri, paprašykite paaiškinti išsamiau, nepradėdami svarstyti ar įrodinėti savo nuomonės.

Atsižvelkite į kritiką

Mokykitės analizuoti kritiką ir spręsti, iš ko vertėtų pasimokyti. Jei pastabos buvo išsakytos žodžiu, vertėtų tai, kas pasakyta, užsirašyti, kad panorėję galėtumėte prie jų grįžti. Pagalvokite, ko turėtumėte imtis, kad ateityje tokių pastabų nebesulauktumėte. Pavyzdžiui, susirašykite, ką galite patobulinti, kad būtų lengviau stebėti pažangą. Rimtesniais klausimais arba jei pastabų sulaukėte iš savo vadovo, susitarkite su juo susitikti po kurio laiko. Susitikimo metu paaiškinsite, ko ėmėtės reaguodami į jų pastabas.

Būkite pagarbūs

Labai tikėtina, kad žmogus taip elgiasi skatinamas gerų paskatų ir savo pastabomis bando jums padėti. Padėkokite jam, pripažinkite jų dedamas pastangas ir pasakykite, kad vertinate jų sąžiningumą. Teigiamai reaguodami ir priimdami konstruktyvias pastabas, rodote, kad esate profesionalus ir tvirto būdo darbuotojas. Jūsų vadovas, kolega ar klientas greičiausiai už tai jus labiau gerbs.

Nebūkite sau per griežti

Neverta toliau kaltinti savęs už padarytą klaidą ar situaciją, kurioje galėjote geriau pasielgti. Atminkite – niekas nėra tobulas. Nors ir svarbu žinoti savo trūkumus, nepamirškite savo pranašumų ir pasiekimų. Didžiuokitės tuo, ką darote gerai, ir pasistenkite pernelyg nesikrimsti dėl klaidų, kad tai nepakirstų jūsų pasitikėjimo savimi. Jei deramai apmąstėte pastabas ir pagalvojote, kaip elgtumėtės tokioje situacijoje kitą kartą, judėkite į priekį.

Tikimės, kad šie patarimai padės jums teigiamai reaguoti į neigiamus atsiliepimus darbo vietoje ir išnaudoti visą savo profesinį potencialą!

Parengta bendradarbiaujant su Europos darbo mobilumo portalu EURES.

 

Išsamesnė informacija

Europos darbo dienos

Drop’pin@EURES

Susiraskite EURES darbuotoją

Gyvenimo ir darbo sąlygos EURES šalyse

EURES darbo vietų duomenų bazė

EURES paslaugos darbdaviams

EURES renginių kalendorius

Būsimi internetiniai renginiai

Sekite EURES naujienas tinkle „Facebook“

Sekite EURES naujienas tinkle „Twitter“

Sekite EURES naujienas tinkle „LinkedIn“

Išsamūs duomenys

Temos
Verslas / VerslumasNurodymai ir patarimaiJaunimas
Sektorius
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Atsisakymas

Straipsniai skirti EURES portalo vartotojams teikti informaciją apie aktualias temas ir tendencijas bei paskatinti diskusijas ir diskusijas. Jų turinys nebūtinai atspindi Europos darbo institucijos (ELA) ar Europos Komisijos požiūrį. Be to, EURES ir ELA neremia pirmiau minėtų trečiųjų šalių svetainių.