
- Gādājiet, lai jūsu darbinieki justos droši
Pēc pandēmijas daudzi cilvēki ir nobažījušies par riskiem, kas ir saistīti ar iziešanu no mājām un atrašanos lielās cilvēku grupās. Ir svarīgi ne tikai nomierināt darbiniekus, bet arī nodrošināt pareizo protokolu izveidi, lai viņi justos droši gan strādājot, gan apmeklējot darbvietu. Tas var iekļaut galdu rezervēšanas sistēmu, cilvēku skaita ierobežojumu darbvietā, dezinfekcijas līdzekļa un masku nodrošināšanu, rūpīgu darbvietas tīrīšanu ikdienā, atļauju darbiniekiem strādāt no vietas, kur viņi jūtas ērti, un vaicāšanu, kas turpmāk uzlabotu viņu ērtības.
- Uzklausiet savus darbiniekus
Ikviena sajūtas visvienkāršāk ir noskaidrot, par to tieši pavaicājot. Regulāras virtuālas un personīgas atgūšanās sanāksmes var ievērojami pozitīvi ietekmēt cilvēku ikdienu. Draudzīgas sarunas darbiniekiem sniegs iespēju jums pastāstīt savas sajūtas par problēmām, lai jūs varētu palīdzēt rast risinājumu, pirms problēma saasinās. Darbinieku bažu uzklausīšana uzlabos darbinieku vispārējo labbūtību un noskaņojumu darbā. Cilvēku sajūtas var noskaidrot arī ar citiem paņēmieniem, piemēram, anonīmām aptaujām, grupu diskusijām un atsauksmju veidlapām.
- Izveidojiet un stimulējiet padomdošanas iespējas
Ja kādam rodas problēmas darbā vai mājās, viņam var noderēt iespēja to pārrunāt. Apsveriet labbūtības komandas izveidošanu no brīvprātīgajiem, ar kuriem darbinieki varētu konfidenciāli pārrunāt savas problēmas un saņemt padomus. Viņi var justies neērti, runājot ar komandas biedriem, tāpēc noteikti iesaistiet cilvēkus no dažādām nodaļām. Arī labbūtības apmācību kurss labāk nodrošinātu personālu kolēģu atbalstīšanai un uzlabotu padomu kvalitāti.
- Nosakiet garīgās veselības prioritāti
Mūsdienās par garīgo veselību un labbūtību darbvietā runā atklātāk. Daudzu darba devēju rīcība liecina par to kā prioritāšu izvirzīšanu un iekļaušanu darba politikā, piemēram, minot to kā iemeslu brīvdienas paņemšanai un ieviešot pasākumus labbūtības uzturēšanai. Tas ietver arī atbalsta piedāvājumu, piemēram, padomdošanu grūtībās nonākušajiem. Sekmējot labbūtību un vairojot informētību par to darbā, var palīdzēt novērst garīgas saslimšanas un uzlabot darbinieku prieka un drošības sajūtas.
- Pandēmijas izraisīto izmaiņu pieņemšana
Pandēmija ir izraisījusi daudzas izmaiņas, it īpaši saistībā ar darbu. To rezultāti ir gan ievērojama darbinieku nenoteiktība, gan arī uzņēmumu attīstības iespējas. Pārstrukturēšana, pārfokusēšana un pārveide var būt aizraujoša un radīt vairāk iespēju personālam. Pieņemot šīs izmaiņas un pielāgojoties tām, jūsu komanda var sajust motivāciju, nevis raizes un gaidīt nākotnes sniegtās iespējas. Jauno izmaiņu maksimāla izmantošana palīdz arī nodrošināt jūsu organizācijas nākotni, piemēram, tiešsaistes platformu turpmāku izmantošanu un elastīgas vai hibrīdas darba politikas piedāvāšanu.
Vairāk par darbinieku pārvaldību pēc COVID-19 skatiet mūsu rakstā Kā motivēt darbiniekus atgriezties darbā pēc COVID-19.
Saistītās saites:
Kā motivēt darbiniekus atgriezties darbā pēc Covid-19
Plašāka informācija:
Atrast EURES padomdevējus
Dzīvošana un darbs EURES valstīs
EURES darbavietu datubāze
EURES pakalpojumi darba devējiem
EURES pasākumu kalendārs
Turpmākie pasākumi tiešsaistē
EURES sociālajā tīklā Facebook
EURES sociālajā tīklā Twitter
EURES sociālajā tīklā LinkedIn
Sīkāka informācija
- Publikācijas datums
- 2021. gada 22. decembris
- Autori
- Eiropas Darba iestāde | Nodarbinātības, sociālo lietu un iekļautības ģenerāldirektorāts
- Temati
- Ieteikumi un padomi
- Nozare
- Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles