Pereiti prie pagrindinio turinio
EURES (EURopean Employment Services)
Naujienų straipsnis2021 m. gruodžio 22 d.Europos darbo institucija, Užimtumo, socialinių reikalų ir įtraukties generalinis direktoratasSkaitymo laikas: 2 min

Kaip skatinti gerovę tarp darbuotojų po COVID-19

Pandemijos metu gerovės tema tapo vis populiaresnė, nes darbuotojai visame pasaulyje ieškojo naujos profesinio ir asmeninio gyvenimo pusiausvyros dirbdami namuose. Perskaitykite mūsų penkis svarbiausius patarimus, kaip užtikrinti, kad darbuotojai po krizės būtų saugūs ir sveiki.

How to foster wellbeing among employees post COVID-19
How to foster wellbeing among employees post COVID-19
EURES
  1. Pasirūpinkite, kad jūsų darbuotojai jaustųsi saugūs

Daugelis žmonių baiminasi dėl rizikos, susijusios su išėjimu iš namų ir buvimu didelėse žmonių grupėse po pandemijos. Svarbu ne tik nuraminti savo darbuotojus, bet ir užtikrinti tinkamus protokolus, kad jie jaustųsi saugūs dirbdami ir lankydamiesi darbo vietoje. Tai galėtų apimti stalų rezervavimo sistemą, darbuotojų skaičiaus apribojimą darbo vietoje, dezinfekavimo priemonių ir kaukių tiekimą, kruopštų darbo vietos valymą kiekvieną dieną, suteikiant darbuotojams galimybę dirbti iš ten, kur jie jaučiasi gerai, ir klausiant, kas leistų jiems jaustis geriau ateityje.

  1. Išklausykite savo darbuotojus

Lengviausias kelias sužinoti, kaip kas nors jaučiasi, yra kalbant su juo tiesiogiai. Reguliarių virtualių ar asmeninių susitikimų organizavimas gali turėti didelės teigiamos įtakos kieno nors dienai. Draugiški pokalbiai suteiks darbuotojams galimybę papasakoti, ar jie susiduria su kokiomis nors problemomis, todėl galėsite padėti rasti sprendimą, kol problema nepaaštrėjo. Užtikrinus, kad darbuotojų rūpesčiai būtų išklausyti, pagerės bendra darbuotojų gerovė ir savijauta darbe. Kiti būdai išsiaiškinti, kaip žmonės jaučiasi, yra anoniminės apklausos, grupinės diskusijos ir grįžtamosios informacijos formos.

  1. Sukurkite ir skatinkite būdus, kuriais žmonės galėtų kreiptis patarimo.

Nesvarbu, ar žmogus susiduria su problema darbe, ar namuose, jam gali būti naudinga turėti žmogų, su kuriuo galėtų pasikalbėti. Apsvarstykite galimybę suburti savanorių gerovės komandą, į kurią darbuotojai galėtų kreiptis dėl konfidencialių pokalbių ir patarimų. Jie gali jaustis nejaukiai kalbėdami su savo komandos nariais, todėl pasirūpinkite, kad į komandą įsitrauktų žmonės iš įvairių padalinių. Mokymai apie gerovę taip pat suteiks darbuotojams žinių, kaip padėti kitiems, ir padarys jų patarimus kokybiškesnius.

  1. Prioritetinis tikslas – psichikos sveikata

Šiandien apie psichikos sveikatą ir gerovę darbo vietoje kalbama vis atviriau. Daugelis darbdavių ėmėsi veiksmų, kad ši tema taptų prioritetinė ir įtraukė ją į savo darbo politiką, pavyzdžiui, įvardydami ją kaip priežastį pasiimti laisvą dieną ir nustatydami priemones gerai savijautai palaikyti. Tai taip pat apima ir paramą, pavyzdžiui, konsultavimą tiems, kurie susiduria su sunkumais. Gerovės skatinimas ir informuotumo apie ją didinimas darbe gali padėti užkirsti kelią psichikos ligoms, todėl darbuotojai taps ir laimingesni, ir saugesni.

  1. Priimkite pandemijos sukeltus pokyčius

Pandemija sukėlė daug pokyčių, ypač darbo srityje. Tai paskatino darbuotojus jaustis labai nesaugiai, tačiau tai taip pat yra galimybė įmonėms vystytis. Restruktūrizavimas, perorientavimas ir atstatymas gali būti įdomūs ir suteikti daugiau galimybių darbuotojams. Priimdama šiuos pokyčius ir prisitaikydama prie jų, jūsų komanda galės jaustis motyvuota, o ne jaudintis, ir žvelgti į ateitį. Naudodamiesi naujais pokyčiais, pvz., toliau efektyviai naudodami interneto platformas ir siūlydami lankstaus ar mišraus darbo politiką, taip pat pasirūpinsite savo organizacijos ateitimi.

Daugiau informacijos apie darbuotojų valdymą po COVID-19 žr. Kaip motyvuoti į darbą po COVID-19 grįžtančius darbuotojus.

 

Susijusios nuorodos

Kaip motyvuoti į darbą po COVID-19 grįžtančius darbuotojus

 

Išsamesnė informacija

Europos darbo dienos

Raskite EURES konsultantą

Gyvenimo ir darbo sąlygos EURES šalyse

EURES darbo vietų duomenų bazė

EURES paslaugos darbdaviams

EURES renginių kalendorius

Artėjantys internetiniai renginiai

Sekite EURES naujienas tinkle „Facebook“

Sekite EURES naujienas tinkle „Twitter“

Sekite EURES naujienas tinkle „LinkedIn“

    Išsamūs duomenys

    Temos
    • Nurodymai ir patarimai
    Sektorius
    • Accomodation and food service activities
    • Activities of extraterritorial organisations and bodies
    • Activities of households as employers, undifferentiated goods- and services
    • Administrative and support service activities
    • Agriculture, forestry and fishing
    • Arts, entertainment and recreation
    • Construction
    • Education
    • Electricity, gas, steam and air conditioning supply
    • Financial and insurance activities
    • Human health and social work activities
    • Information and communication
    • Manufacturing
    • Mining and quarrying
    • Other service activities
    • Professional, scientific and technical activities
    • Public administration and defence; compulsory social security
    • Real estate activities
    • Transportation and storage
    • Water supply, sewerage, waste management and remediation activities
    • Wholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

    Atsisakymas

    Straipsniai skirti EURES portalo vartotojams teikti informaciją apie aktualias temas ir tendencijas bei paskatinti diskusijas ir diskusijas. Jų turinys nebūtinai atspindi Europos darbo institucijos (ELA) ar Europos Komisijos požiūrį. Be to, EURES ir ELA neremia pirmiau minėtų trečiųjų šalių svetainių.