Skip to main content
EURES
Artikkel16. oktoober 2020Euroopa Tööjõuamet, Tööhõive, sotsiaalküsimuste ja sotsiaalse kaasatuse peadirektoraat

Kuidas EURES aitab Euroopas tööd leida

Kui soovid töötada Euroopas välisriigis, saab EURES aidata.COVID-19 tõttu on elu praegu ebaharilik, kuid tööandjad värbavad ikka – ja EURES võib aidata leida töökoha.

How EURES can help you find a job in Europe
EURES

Tööpakkumiste, korrapäraste ürituste ja üleeuroopalise tugiteenuste võrgustiku veebipõhise andmebaasi abil saab EURES pakkuda igakülgset tuge tööotsingu eel, ajal ja järel. Allpool kirjeldame, mida pakume.

Kandideeri vabadele töökohtadele EURESe portaalis

Seda lugedes oled EURESe portaali juba leidnud. Siin on ligikaudu 2,8 miljonit tööpakkumist 32 osalevas EURESe riigis (ELi 27 liikmesriiki ning Island, Liechtenstein, Norra, Šveitsi ja Ühendkuningriik).

Kõigepealt registreeru siin ja loo tasuta veebiprofiil. Seejärel saad kandideerida vabadele töökohtadele ja teha oma CV nähtavaks üle 16 000 portaalis registreeritud tööandjale. Samuti saad kohandada oma eelistusi ja tellida teateid profiilile vastavate tööpakkumiste kohta.

EURESe portaalis on ka mitu muud kasulikku vahendit, näiteks jaotis Elamine ja töötamine, kus on iga riigi kohta teavet, mis lihtsustab sinna siirdumist.

Individuaalne tugi EURESe nõustajalt

Kogu Euroopas on ligikaudu 1000 EURESe nõustajat. EURESe nõustajad pakuvad individuaalset tuge mitmes valdkonnas, näiteks järgmistes:

  • karjäärinõustamine ja huvitavate võimaluste soovitamine;
  • abi CV täiustamisel ja kohandamisel, et tõhustada töökohale kandideerimist;
  • CV edastamine võimalikele tööandjatele ja töövestluste vahendamine;
  • nõustamine, kuidas leida koolitus-, keeleõppe- ja rahastamisvõimalusi;
  • nõustamine õigus- ja haldusküsimustes, näiteks sotsiaalkindlustus ja maksud;
  • abi uues riigis elama asumisel.

Kuigi COVID-19 piirangute tõttu võib vahetuid kohtumisi mitte toimuda, võib saada individuaalset tuge siiski telefoni või e-postiga. Alustamiseks võta oma kohaliku EURESe nõustajaga ühendust juba täna.

Euroopa (veebipõhised) tööhõivepäevad

Alates 2013. aastast on EURES korraldanud üle 200 Euroopa (veebipõhise) tööhõivepäeva. Need üritused annavad võimaluse kohtuda võimalike tööandjatega ja saada praktilist teavet EURESe nõustajatelt.

Loomulikult toimub COVID-19 pandeemia jätkudes üha rohkem üritusi veebis, sest kontaktürituste ja reisimise suhtes võivad kehtida riiklikud piirangud. Õnneks on EURES juba aastaid korraldanud Euroopa (veebipõhiseid) tööhõivepäevi oma virtuaalsete vahendite kaudu ja jätkab regulaarsete ürituste korraldamist veebis.

See tähendab, et osaleda saab mugavasti kodunt ja suhelda võimalike tööandjatega ohutult kauguselt. Isegi töövestlused võivad toimuda videokõne abil. Tulevaste ürituste lisateave on Euroopa tööhõivepäevade veebilehel. Oma piirkonna värbamisüritusi saab otsida EURES ürituste kalendrist.

EURESe teenused piiriülestes piirkondades

EURESe toetuse saamiseks ei pea kolima välisriiki. Üle 1,5 miljoni inimese elab ühes Euroopa riigis, kuid töötab teises. EURESel on arvukalt piiriüleseid partnerlusi, mis keskenduvad konkreetselt selliste töötajate toetamisele.

Kui elad teise EURESe riigi piiri lähedal, võid saada abi piiriüleste võimaluste leidmisel ja piiriülese töö haldusasjade korraldamisel.

EURESega alustamiseks registreeru ja loo tasuta konto ning kontakteeru oma kohaliku EURESe nõustajaga juba täna.

 

Seotud lingid

Tööotsija konto loomine

Elamine ja töötamine

EURESe nõustajad

Euroopa tööhõivepäevad

Ürituste kalender

EURES piiriülestes piirkondades

 

Lisateave

Euroopa tööhõivepäevad

Drop’pin@EURES

EURESe nõustajad

Elamine ja töötamine EURESe riikides

EURESe töökohtade andmebaas

EURESe teenused tööandjatele

EURESe ürituste kalender

Eelseisvad veebiüritused

EURES Facebookis

EURES Twitteris

EURES LinkedInis

Teemad
Tööturuuudised/liikumisuudisedVärbamistrendidNoorus
Seotud jaotis(ed)
Elamine ja töötamine
Sektor
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Vastutusest loobumine

Artiklite eesmärk on anda EURESe portaali kasutajatele teavet aktuaalsete teemade ja suundumuste kohta ning ergutada arutelu ja arutelu. Nende sisu ei pruugi kajastada Euroopa Tööameti (ELA) ega Euroopa Komisjoni seisukohta. Lisaks ei toeta EURES ja ELA ülalnimetatud kolmandate isikute veebisaite.