Preskoči na glavno vsebino
EURES (EURopean Employment Services)
Novice11. september 2019Evropski organ za delo, Generalni direktorat za zaposlovanje, socialne zadeve in vključevanjePredviden čas branja: 3 min

Kako ustvariti popoln LinkedIn profil?

Mreža LinkedIn ima danes več kot 610 milijonov članov in jo redno uporablja 90 % iskalcev novega osebja, zaradi česar je odličen kraj za iskanje zaposlitve in stikov za nadaljevanje poklicne poti. V tem članku vam bomo ponudili nekaj nasvetov, kako ustvariti popoln LinkedIn profil.

How to create the perfect LinkedIn profile
EURES

V svoj profil dodajte osebno fotografijo

Kakor pravi LinkedIn, je profil s sliko obiskan 21-krat pogosteje kakor profil brez nje, in prejme devetkrat več prošenj za stik. Na svojem profilu zagotovite fotografijo, ki daje vtis profesionalnosti, bodite lepo oblečeni, ozadje naj bo nevtralno, ne nalagajte slik, izrezanih iz skupinske fotografije, in poskrbite, da je vaš obraz v ospredju. Močno odsvetujemo samoportret oziroma sebek, in nenazadnje, nasmehnite se, saj želite dajati vtis profesionalnosti, a hkrati tudi dostopnosti.

Izpolnite svoj profil

Na svojem profilu izpolnite čim več razdelkov. Več, ko boste vključili pomembnih in ustreznih podatkov, lažje vas bodo iskalci osebja našli. Na LinkedInu je v veliko pomoč funkcija, ki meri, kako izpolnjen je vaš profil, in predlaga polja, ki jih lahko razširite, dopolnite ali izboljšate.

Skrbite za posodobljenost profila

Neaktiven, zastarel LinkedIn profil vam je lahko celo v škodo. Zato poskrbite, da je vaš dopolnjen z ustreznimi delovnimi izkušnjami, delovnimi mesti, kvalifikacijami, kot tudi z novejšo sliko in navedbo, kakšno zaposlitev iščete. Sami sebe ponujate kot osebo, ne samo kot skupek znanja in sposobnosti, zato si predstavljajte, da se z nekom pogovarjate in pišite v prvi osebi. To bo pomagalo pri sporočanju vaših mehkih veščin.

Pridružite se skupinam

Poleg tega, da je LinkedIn uporaben za povezovanje s posamezniki, vam omogoča tudi iskanje in pridružitev skupinam. To so lahko šolske in univerzitetne skupine nekdanjih študentov ali skupine, ki so namenjene določeni panogi ali poklicu. Vzpostavljanje stikov na področju, ki vas zanima, zlasti z ljudmi, ki jih poznate in ki vas lahko priporočijo, je zelo koristno pri iskanju zaposlitve. Na koncu koncev približno 70 % delovnih mest sploh ni razpisanih. Ustno priporočilo se lahko izkaže za odločilno, ko se o nekom govori ali predlaga za delovno mesto.

Vključite le zadevne delovne izkušnje

Če imate veliko različnih delovnih izkušenj, vključite le tiste, ki so zadevne za delovno mesto, ki ga želite dobiti. Če je vaša težava nasprotna in imate premalo ustreznih delovnih izkušenj, poskusite s tistimi, ki jih IMATE, prikazati, kako vam lahko pomagajo na novem delovnem mestu. Katera nova znanja in spretnosti ste pridobili? Ali imate kakšno izkušnjo, ki vam je pomagala pri hitrem pridobivanju znanja? Najbolj pomembno pa je, da prikažete, kako bi pridobljene izkušnje in znanja uporabili na željenem delovnem mestu.

V razdelek „znanja in spretnosti“ vpišite ključne besede

Besede, ki jih vključite v ta razdelek, delujejo kot ključne besede. Ko iskalec osebja po teh besedah išče po LinkedInu, se bo pojavil vaš profil. Na profil lahko vključite do 50 znanj in spretnosti, kar vam daje veliko možnosti za povečanje verjetnosti, da bo vaš profil prikazan v rezultatih. Da bi še bolj izkoristili to možnost, prosite osebe, s katerimi ste povezani, da potrdijo vaša znanja in spretnosti s preprosto posodobitvijo statusa, in isto lahko vi storite zanje. To bo še povečalo verodostojnost vašega profila.

Pazljivo izberite svoje stike in povezave

Več tisoč stikov ne bo izboljšalo vašega profila, tudi če se vam zdi tako. To bo le zmanjšalo njegovo verodostojnost in vam otežilo presejanje ustreznih delovnih mest in priložnosti od neustreznih. Najprej se povežite z ljudmi, s katerimi ste delali ali še vedno delate. Nato izberite prijatelje ali družinske člane, ki delajo na področjih, ki so zadevna za vašo izbrano poklicno pot. Nazadnje pa poiščite osebe, ki delajo na delovnih mestih, ki so za vas zanimiva v prihodnje in jim pošljite osebno prošnjo za stik, v kateri razložite, zakaj se želite povezati prav z njimi.

Upamo, da vam bodo ti nasveti v pomoč pri ustvarjanju LinkedIn profila, ki vas bo privedel do sanjske službe.

V partnerstvu z evropskim portalom za zaposlitveno mobilnost EURES.

 

Sorodne povezave:

LinkedIn

 

Več o tem:

Evropski dnevi zaposlovanja

Drop’pin@EURES

Poišči Euresove svetovalce

Življenjske in delovne razmere v državah Euresa

Euresova zbirka podatkov o prostih delovnih mestih

Euresove storitve za delodajalce

Euresov koledar prireditev

Prihodnji spletni dogodki

EURES na Facebooku

EURES na Twitterju

EURES na LinkedInu

Teme
  • Poslovanje/podjetništvo
  • Namigi in nasveti
  • Mladina
Sektor
  • Accomodation and food service activities
  • Activities of extraterritorial organisations and bodies
  • Activities of households as employers, undifferentiated goods- and services
  • Administrative and support service activities
  • Agriculture, forestry and fishing
  • Arts, entertainment and recreation
  • Construction
  • Education
  • Electricity, gas, steam and air conditioning supply
  • Financial and insurance activities
  • Human health and social work activities
  • Information and communication
  • Manufacturing
  • Mining and quarrying
  • Other service activities
  • Professional, scientific and technical activities
  • Public administration and defence; compulsory social security
  • Real estate activities
  • Transportation and storage
  • Water supply, sewerage, waste management and remediation activities
  • Wholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Izjava o omejitvi odgovornosti

Članki so namenjeni zagotavljanju informacij uporabnikom portala EURES o aktualnih temah in trendih ter spodbujanju razprav in debat. Njihova vsebina ne odraža nujno stališča Evropskega urada za delo (ELA) ali Evropske komisije. Poleg tega EURES in ELA ne podpirata zgoraj omenjenih spletnih mest tretjih oseb.