Pāriet uz galveno saturu
EURES (EURopean Employment Services)
Raksts par jaunumiem2019. gada 11. septembrisEiropas Darba iestāde, Nodarbinātības, sociālo lietu un iekļautības ģenerāldirektorāts

Kā izveidot pilnīgu LinkedIn profilu

Darbā pieņēmēji 90 % gadījumu izmanto LinkedIn, un tagad šai platformai ir vairāk nekā 610 miljoni biedru, padarot to par ideālu vietu darba meklēšanai un karjeras attīstībai. Šajā rakstā sniegti daži padomi, kā izveidot pilnīgu LinkedIn profilu.

How to create the perfect LinkedIn profile
EURES

Pievienojiet profila attēlu

Saskaņā ar LinkedIn sniegto informāciju profilu ar fotogrāfiju skata 21 reizi vairāk nekā bez tās, kā arī tas saņem 9 reizes vairāk ielūgumu. Pārliecinieties, ka jūsu profils izskatās profesionāli — regulāri pievienojiet aktuālu informāciju, izvēlieties elegantu apģērbu, izvairieties no fotogrāfijām ar pārslogotu apakšfonu vai apgrieztām grupas fotogrāfijām un pārliecinieties, ka jūsu seja ir centrā! Nepievienojiet selfijus. Un obligāti smaidiet! Jums jāizskatās profesionāli, bet tajā pašā laikā pieejami.

Aizpildiet savu profilu

Sniedziet pēc iespējas vairāk informācijas savā profilā. Jo būtiskāka ir jūsu iekļautā informācija, jo vieglāk darbā pieņēmēji jūs atradīs. LinkedIn ir ietverta ļoti noderīga funkcija, kas mērī jūsu profila pilnīgumu un sniedz padomus par jomām, kas jāpaplašina un jāuzlabo.

Regulāri atjaunojiet savu profilu

Neaktīvs, novecojis LinkedIn profils var faktiski būt neproduktīvs. Regulāri atjaunojiet savu profilu, pievienojot būtisku darba pieredzi, uzdevumus un kvalifikācijas, kā arī jūsu neseno fotogrāfiju un norādi par meklējamā darba veidu. Jūs pārdodat sevi kā personu, ne tikai prasmju kopumu — iedomājieties, ka jums ir saruna ar kādu, un rakstiet pirmajā personā. Tas palīdzēs informēt par jūsu vispārīgajām prasmēm.

Pievienojieties grupām

LinkedIn tīkls ir ne vien noderīgs, lai veidotu saikni ar atsevišķiem cilvēkiem, bet arī ļauj meklēt grupas un pievienoties tām. Tas var attiekties gan uz skolu un universitāšu absolventu grupām, gan uz grupām, kas nodarbojas ar konkrētu arodu vai profesiju. Meklējot darbu, liela vērtība ir saziņai jūsu profesionālajā jomā, jo īpaši ar cilvēkiem, kurus jūs personīgi pazīstat un kuri, iespējams, varētu sniegt jums atsauksmi. Tiek lēsts, ka galu galā aptuveni par 70 % darba vietu nav ievietoti sludinājumi! Mutvārdu saziņai ir būtiska nozīme informācijas par darbu iegūšanai un darba piedāvāšanai.

Iekļaujiet tikai būtisku darba pieredzi

Ja jums ir ilga darba pieredze, iekļaujiet tajā tikai tādas lietas, kas saistītas ar jūsu vēlamo amatu. Ja jums ir pretēja problēma un jums šķiet, ka jums trūkst attiecīgas pieredzes, pamēģiniet un pierādiet, kā jūs ESAT guvis pieredzi, kas jums varētu palīdzēt jaunā amatā. Kādas jaunas prasmes jūs ieguvāt? Vai ir kāda konkrēta pieredze, kuras rezultātā jūs strauji apguvāt zināšanas? Pats svarīgākais — kā jūs īstenotu savu gūto pieredzi un zināšanas savā vēlamajā amatā?

Norādiet atslēgvārdus un meklēšanas parametrus sadaļā “Prasmes”

Vārdi, kas iekļauti jūsu prasmju sadaļā, ir atslēgvārdi. Kad darbā pieņēmējs meklē šos vārdus tīklā LinkedIn, parādīsies jūsu profils. Jūs varat iekļaut profilā ne vairāk kā 50 prasmju, tādējādi jums ir lieliska iespēja maksimāli palielināt iespēju, ka jūsu profils parādīsies rezultātos. Lai vēl vairāk izmantotu šo funkciju, lūdziet saviem kontaktiem apstiprināt jūsu prasmes ar vienkārša statusa atjaunināšanu, iespējams, piedāvājot apstiprināt viņu prasmes. Tas nodrošinās ticamību jūsu profilam.

Rūpīgi izvēlieties savus kontaktus

Tūkstošiem kontaktu, lai cik iespaidīgi tas varētu jūsuprāt izskatīties, neuzlabos jūsu profilu. Tas tikai mazinās ticamību un apgrūtinās attiecīgo amatu un iespēju filtrēšanu no nebūtiskajiem amatiem. Sāciet sūtīt ielūgumus kontaktiem, ar kuriem esat kopā strādājuši vai pašlaik strādājat. Tad turpiniet pievienot draugus un ģimenes locekļus, kuri strādā ar jūsu izvēlēto karjeru saistītajās jomās. Visbeidzot, atrodiet cilvēkus, kuri strādā tādos amatos, kas jums varētu patikt nākotnē, un nosūtiet viņiem personalizētu ielūgumu, paskaidrojot, kāpēc jūs izvēlējāties sazināties tieši ar viņiem.

Mēs ceram, ka šie padomi palīdzēs jums izveidot LinkedIn profilu, ar kura palīdzību jūs tiksiet pie sava sapņu darba!

Sadarbībā ar Eiropas darbvietu mobilitātes portālu EURES.

 

Saistītās saites:

LinkedIn

 

Plašāka informācija:

Eiropas Darba dienas

Drop’pin@EURES

Sazināties ar EURES  darbiniekiem

Dzīvošana un darbs EURES valstīs

EURES darbavietu datubāze

EURES pakalpojumi darba devējiem

EURES pasākumu kalendārs

Turpmākie pasākumi tiešsaistē

Facebook sociālajā tīklā

EURES sociālajā tīklā Twitter

EURES sociālajā tīklā LinkedIn

Sīkāka informācija

Temati
UzņēmējdarbībaIeteikumi un padomiJaunatne
Nozare
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Atruna

Raksti ir paredzēti, lai sniegtu EURES portāla lietotājiem informāciju par aktuālām tēmām un tendencēm un rosinātu diskusijas un debates. To saturs ne vienmēr atspoguļo Eiropas Darba iestādes (ELA) vai Eiropas Komisijas viedokli. Turklāt EURES un ELA neatbalsta iepriekš minētās trešo pušu tīmekļa vietnes.