
Sutvarkykite darbo vietą ir sudėliokite priemones
Kiekvieną dieną skirkite kelias minutes sutvarkyti darbo vietą ir sudėlioti priemones. Dirbdami švarioje ir tvarkingoje aplinkoje, kurioje viską lengviau rasite, patirsite mažiau streso ir bus lengviau siekti geresnių rezultatų.
Planuokite iš anksto
Naudokitės rašytine ar skaitmenine planavimo priemone, kad galėtumėte iš anksto sužymėti užduotis. Taip neskirsite per daug jėgų darbui, kurio negalite laiku atlikti, ir turėsite patogią priemonę, padedančią prisiminti, ką turite atlikti kiekvieną dieną. Kai kurie mieliau rašo ranka, tačiau naudodamiesi skaitmenine planavimo priemone, pvz., ResourceGuru ar Float, lengviau patikrinsite užrašinę (ir nebeteks jaudintis, kad užmiršote užrašų knygutę).
Planuokite mažas konkrečias užduotis
Jei ilgalaikius bendrus tikslus suskirstysite į nedideles ir konkrečias užduotis, darbo krūvis atrodys priimtinesnis ir lengviau įveikiamas. Be to, mažiau atidėliosite ir delsite atlikti darbus, nes nebeatrodys, kad nežinote, nuo ko pradėti.
Reguliariai darykite pertraukas
Gali atrodyti, kad dirbdami ilgiau padarote daugiau, tačiau be reguliarių pertraukų jūsų darbo kokybė bus prastesnė. Tyrimai rodo, kad reguliariai daromos pertraukos padeda susikaupti ir kelia nuotaiką. Todėl tarp užduočių trumpai pavaikščiokite po kabinetą, kad pamankštintumėte kojas, arba skirkite 15 minučių puodeliui arbatos ar kavos – po pertraukos dirbsite geriau!
Pastebėkite, kada dirbate našiausiai
Skirtingi žmonės yra našiausi skirtingu paros metu. Pavyzdžiui, vieni yra veikliausi ryte, o kiti – po pietų ar vakare. Pastebėkite, kuriuo paros metu esate energingiausi ir geriausiai sutelkiate dėmesį, ir skirkite šį laiką svarbiausioms ir (arba) sudėtingiausioms užduotims.
Išjunkite nebūtinus pranešimus
Jei reikia atlikti užduotį susikaupus, užuot skaitę kiekvieną gautą žinutę ir e. laišką, verčiau pranešimus išjunkite. Nuolatiniai įspėjimai telefone arba kompiuterio ekrane, net jei pranešimai nėra skubūs, gali blaškyti jūsų dėmesį. Jei turite nepraleisti svarbios žinutės ar skambučio, daugelyje platformų (pvz., Teams ir Slack) galima nutildyti ar palikti pasirinkto kanalo, grupės ar asmens pranešimų garsą.
Daugiau patarimų, padėsiančių sėkmingai veikti šiuolaikiniame darbo pasaulyje, rasite mūsų straipsnyje „Šeši socialiniai emociniai įgūdžiai, kurių jums reikia darbo vietoje po pandemijos“.
Susijusios nuorodos
Šeši socialiniai emociniai įgūdžiai, kurių jums reikia darbo vietoje po pandemijos
Išsamesnė informacija
Raskite EURES konsultantą
Gyvenimo ir darbo sąlygos EURES šalyse
EURES darbo vietų duomenų bazė
EURES paslaugos darbdaviams
EURES renginių kalendorius
Būsimi internetiniai renginiai
Sekite EURES naujienas tinkle „Facebook“
Sekite EURES naujienas tinkle „Twitter“
Sekite EURES naujienas tinkle „LinkedIn“
Išsamūs duomenys
- Paskelbimo data
- 15 liepa 2022
- Autoriai
- Europos darbo institucija | Užimtumo, socialinių reikalų ir įtraukties generalinis direktoratas
- Temos
- Verslas / VerslumasNurodymai ir patarimai
- Susijusios skiltys
- Nurodymai ir patarimai
- Sektorius
- Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles