Skip to main content
Eiropas Komisijas logotips
EURES
Raksts par jaunumiem27 marts 2020Eiropas Darba iestāde, Nodarbinātības, sociālo lietu un iekļautības ģenerāldirektorāts

Kā būt ražīgiem, strādājot no mājām

Ražīgi strādāt var būt grūti, ja atrodaties ārpus mājām, bet mēs jums piedāvājam četras idejas, lai palīdzētu saglabāt koncentrēšanos darbam!

How to be productive when you’re working from home
Shutterstock

Pieturieties pie ikdienas darba kārtības

Kad strādājat ārpus biroja, joprojām ir svarīgi mosties noteiktā laikā, apģērbties un ievērot ikdienas kārtību. Iztēlojieties ka dodaties uz biroju – tas jums var palīdzēt sajusties profesionāli un noskaņoties darbam. Lai arī jums nav jābrauc uz darbu, tomēr turpiniet noteikt sev darba laika skumu. Dienas kārtības ieviešana un ievērošana var būt izšķiroša, lai redzētu atšķirību starp ražīgu dienu un dienu, kas tāda nav.

Izveidojiet telpu darbam

Lai saglabātu motivāciju visu darba dienu, iespējams, jums mājās būs jāatbrīvo vieta un jāizveido darba telpa. Tas var būt birojs ar galdu vai radošāks iekārtojums ēdamistabā. Telpa ar vismazāko troksni vai ar skatu uz dārzu var ļaut jums koncentrēties vairāk nekā dīvāns televizora priekšā. Galvenais ir izvairīties no uzmanības novēršanas vai to pēc iespējas samazināt, lai jūs varētu koncentrēties uz darba uzdevumiem.

Ieejot darba telpā, izturieties pret to kā pret savu biroju un darba vietu, nevis kā pret atpūtas vietu. Pārtraukumos atstājiet darba telpu, lai atdalītu to no atpūtas zonām.

Izmantojiet ieplānotus pārtraukumus

Izmantojiet to pašu pusdienlaika pārtraukumu kā iepriekš, un savā dienā ieplānojiet regulārus īsus pārtraukumus (varbūt 10 minūšu pārtraukumu ik pēc divām darba stundām). Tas palīdzēs jums darbā saglabāt koncentrēšanos, novelkot skaidras robežas starp darbu un pārtraukumiem. Saplānots laiks mums palīdz saprast, kad koncentrēties un kad atpūsties, tādējādi veicinot ražīguma pieaugumu tajā dienas laikā, kad koncentrējamies darbam.

Sazinieties ar kolēģiem

Ja jums nav blakus kolēģu, var rasties sajūta ka neesat darbā, bet jūs joprojām varat ar viņiem sazināties attālināti. Uzaicinot viņus piedalīties  Skype sanāksmē vai telefonkonferencē un apspriežot jūsu darāmos darbus, radīsies motivācija palielināt ražīgumu. Viņus redzot, jums būs vieglāk paturēt prātā, ka, lai arī nesēžat birojā, jūs tomēr esat darbā.

Ne vienmēr ir viegli saglabāt ražīgumu, strādājot no mājām vai attālināti, bet, ja sekosiet šiem četriem padomiem un saglabāsiet struktūru savā darba dienā, jūs noteikti sasniegsiet savus dienas mērķus!

 

Plašāka informācija:

Eiropas Darba dienas

Drop’pin@EURES

Atrast EURES padomdevējus

Dzīvošana un darbs EURES valstīs

EURES darbavietu datubāze

EURES pakalpojumi darba devējiem

EURES pasākumu kalendārs

Turpmākie pasākumi tiešsaistē

EURES sociālajā tīklā Facebook

EURES sociālajā tīklā Twitter

EURES sociālajā tīklā LinkedIn

Sīkāka informācija

Temati
UzņēmējdarbībaEURES labākā prakseIeteikumi un padomiJaunatne
Saistītā(s) sadaļa(s)
Dzīvošana un darbs
Nozare
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Atruna

Raksti ir paredzēti, lai sniegtu EURES portāla lietotājiem informāciju par aktuālām tēmām un tendencēm un rosinātu diskusijas un debates. To saturs ne vienmēr atspoguļo Eiropas Darba iestādes (ELA) vai Eiropas Komisijas viedokli. Turklāt EURES un ELA neatbalsta iepriekš minētās trešo pušu tīmekļa vietnes.