Skip to main content
EURES
Artikkel27. märts 2020Euroopa Tööjõuamet, Tööhõive, sotsiaalküsimuste ja sotsiaalse kaasatuse peadirektoraat

Kuidas olla kodus töötades tootlik

Eri asukohas töötades võib olla raske säilitada tootlikkust, kuid meil on neli olulist nõuannet, mis aitavad keskenduda.

How to be productive when you’re working from home
Shutterstock

Järgi tavalist päevakava

On tähtis keerata endiselt üles äratuskell, riietuda ja järgida tavalist päevakava ka siis, kui töötad mujal kui kontoris. Väljanägemine, nagu läheksid kontorisse, aitab sul tunda end professionaalse ja tööle keskendununa. Kuigi võib-olla ei pea sa sõitma tööle, ära lase end sellest segada ja alusta tööd kindlal kellaajal. Kindla päevakorra koostamine ja järgimine võib olla erinevus, mis eristab tootlikku ja ebatootlikku päeva.

Loo koht, kus töötada

Et püsida motiveerituna kogu tööpäeva vältel, tuleb sul võib-olla mingi osa oma elukohas asjadest vabastada ja luua töönurk. See võib olla kirjutuslauaga kodukontor, kuid uuendusliku lahendusena võid töötada ka elutoas. Kõige vaiksem või aiavaatega tuba võib aidata keskenduda paremini kui diivanil teleri ees istumine. Tööle keskendumiseks on tähtis vältida ja minimeerida kõike, mis hajutab tähelepanu.

Kui sisened tööruumi, suhtu kodusesse töönurka kui kontorisse ja töökohta ning mitte nagu puhkeruumi. Puhkepausidel lahku tööruumist, et eraldada see puhkeruumist.

Pea kavandatud puhkepause

Tee lõunapaus samal ajal kui tavaliselt ja kavanda päevas korrapäraseid lühikesi puhkepause (nt 10-minutine puhkepaus iga kahe töötunni järel). See aitab töötades keskenduda ning aitab selgelt eraldada töötamist ja puhkepause. Päevakava aitab teadvustada, millal keskenduda ja millal lõõgastuda, aidates suurendada tootlikkust tööpäeval keskendumist vajavates ajavahemikes.

Suhtle kolleegidega

Üksi töötades ei pruugi töö tunduda tööna, kuid saad siiski suhelda kolleegidega eemalt. Kutsu nad Skype’i koosolekule või konverentskõnele ja aruta nendega töö üle, mida teed: see motiveerib suurendama tootlikkust. Kolleegide nägemine võib samuti aidata sul meeles pidada, et kuigi sa ei ole kontoris, oled siiski tööl.

Tootlikkuse säilitamine kodus või kaugtööl ei ole alati kerge, kuid saavutad kindlasti eesmärgid, kui järgid neid nelja nõuannet ja säilitad oma tööpäeva korralduse.

 

Lisateave

Euroopa tööhõivepäevad

Drop’pin@EURES

EURESe nõustajad

Elamine ja töötamine EURESe riikides

EURESe töökohtade andmebaas

EURESe teenused tööandjatele

EURESe ürituste kalender

Eelseisvad veebiüritused

EURES Facebookis

EURES Twitteris

EURES LinkedInis

Teemad
EttevõtlusEURESe parim tavaNõuanded ja soovitusedNoorus
Seotud jaotis(ed)
Elamine ja töötamine
Sektor
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Vastutusest loobumine

Artiklite eesmärk on anda EURESe portaali kasutajatele teavet aktuaalsete teemade ja suundumuste kohta ning ergutada arutelu ja arutelu. Nende sisu ei pruugi kajastada Euroopa Tööameti (ELA) ega Euroopa Komisjoni seisukohta. Lisaks ei toeta EURES ja ELA ülalnimetatud kolmandate isikute veebisaite.