Pereiti prie pagrindinio turinio
EURES
Naujienų straipsnis2019 m. birželio 27 d.Europos darbo institucija, Užimtumo, socialinių reikalų ir įtraukties generalinis direktoratas

Olandų darbo kultūros ypatumai

Jei esate suvirintojas, auditorius, į namus ateinantis slaugytojas ar programuotojas, galite įsidarbinti Nyderlanduose. Visų šių profesijų atstovai čia labai paklausūs ir EURES gali jums padėti rasti tinkamą darbą.

Going Dutch: tips for working in the Netherlands
Shutterstock

Ekonomikai atsigaunant, nedarbas Nyderlanduose mažėja ir nors viešajame sektoriuje darbo vietos mažinamos, privačiajame sektoriuje jų daugėja.

Žemos kvalifikacijos darbuotojų paklausa yra nedidelė, tačiau trūksta vidutinės kvalifikacijos darbuotojų, todėl techninių profesijų atstovai gali sėkmingai rasti darbą. Techniniai darbuotojai – tai kompiuterinio skaitmeninio valdymo mašinų operatoriai, specializuoti suvirintojai ir pramoninių vamzdynų montuotojai; taip pat paklausūs projektavimo inžinieriai, techninių žinių turintys projektų vadovai ir mokslinių tyrimų ir technologinės plėtros specialistai.

Reikalingi darbuotojai, galintys IRT žinias pritaikyti versle, specialios priežiūros, finansų specialistai ir visų vidurinės mokyklos klasių matematikos, mokslų ir kalbų mokytojai.

Kadangi daugelis laisvų darbo vietų užpildomos oficialiai apie jas neskelbiant, susikūrę platų profesinį tinklą lengviau rasite darbą Nyderlanduose. Nyderlanduose darbas vis labiau organizuojamas lanksčiai – vienas iš trijų darbuotojų dirba kaip rangovas, sezoninis darbuotojas, laisvai samdomas darbuotojas, pagal nenustatytos apimties darbo sutartis arba yra įdarbintas iš laikinojo įdarbinimo agentūrų.

Valstybinė užimtumo tarnyba UWV yra EURES tinklo narė ir teikia daug informacijos anglų, vokiečių, prancūzų, ispanų, bulgarų, lenkų ir rumunų kalbomis savo svetainėje werk.nl. Čia rasite visą reikiamą informaciją apie darbo leidimus, paraiškas dėl darbo ir kitus gyvenimo Nyderlanduose formalumus.

EURES ir UWV skelbia laisvas darbo vietas savo svetainėse; jei ieškote darbo, jose taip pat galite patalpinti savo gyvenimo aprašymą. UWV svetainėje nurodyti bendrųjų ir specializuotų darbo vietų tinklalapiai.

Nyderlanduose įprasta paraiškas dėl darbo teikti savo iniciatyva. Jei radote įmonę, kurioje norėtumėte dirbti, galite nelaukti, kol bus paskelbta apie laisvą darbo vietą, ir nusiųsti savo gyvenimo aprašymą ir motyvacinį laišką.

Nors anglų kalba vartojama daug kur, norėdami rasti darbą turėsite nors kiek mokėti olandiškai. UWV dirbantys EURES konsultantai gali jums padėti rasti kalbų kursus.

 

Susijusios nuorodos

UWV

werk.nl

 

Išsamesnė informacija

Europos darbo dienos

Drop’pin@EURES

Susiraskite EURES darbuotoją

Gyvenimo ir darbo sąlygos EURES šalyse

EURES darbo vietų duomenų bazė

EURES paslaugos darbdaviams

EURES renginių kalendorius

Būsimi internetiniai renginiai

Sekite EURES naujienas tinkle „Facebook“

Sekite EURES naujienas tinkle „Twitter“

Sekite EURES naujienas tinkle „LinkedIn“

Išsamūs duomenys

Temos
Darbo rinkos naujienos/mobilumo naujienosNaujienos/pranešimai/statistikaĮdarbinimo tendencijosJaunimas
Susijusios skiltys
Gyvenimas ir darbas
Sektorius
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Atsisakymas

Straipsniai skirti EURES portalo vartotojams teikti informaciją apie aktualias temas ir tendencijas bei paskatinti diskusijas ir diskusijas. Jų turinys nebūtinai atspindi Europos darbo institucijos (ELA) ar Europos Komisijos požiūrį. Be to, EURES ir ELA neremia pirmiau minėtų trečiųjų šalių svetainių.