Skip to main content
Euroopa Komisjoni logo
EURES
Artikkel26 veebruar 2021Euroopa Tööjõuamet, Tööhõive, sotsiaalküsimuste ja sotsiaalse kaasatuse peadirektoraat

Neli CV kirjutamise nõuannet, kui töökogemust on vähe.

Vähese töökogemusega on raske otsustada, mida kirjutada CVsse. Õnneks ei tähenda kogemus veel kõike. Tutvu meie nelja nõuandega, mis aitavad jõuda taotlusvormi täitmisest vestlusvooruni.

Four tips for writing a CV when you have limited experience
EURES
  1. Loetle pigem oskusi kui ametikohti

Kui oled tutvunud taotletava ametikoha ülesannetega, mõtle oskustest, mis sul juba on ja mis võiksid töös aidata. Need võivad muu hulgas olla oskused, mida omandasid õppimise ajal või osaajaga töötamisel. Haridusprojektides eakaaslastega töötamine hõlmab sageli rühmatööd, juhtimist ja ajaplaneerimist ning mis tahes töökoha säilitamine hõlmab tavaliselt korraldusoskusi (õigeaegsus), vastutust ja suhtlusoskusi. Kaalutle, mis oskused sul on ja mis oskusi vajatakse sinu arvates taotletaval töökohal. Üksnes asjakohaste oskuste lisamine muudab CV töökohale sobivaks.

  1. Lisa asjakohaseid märksõnu

CV-de lugemisel otsitakse teatud märksõnu. Need ei hõlma ainult kvalifikatsioone ja oskusi – otsitakse ka selliseid sõnu nagu „saavutasin“, „motiveerisin“, „täiustasin“ ja „algatasin“. Kui on mõni näide mis tahes valdkonnas, mis näitab, et oled midagi saavutanud või kedagi motiveerinud, lisa see CV-le. Need sõnad jäävad silma ja tõendavad tööandjale, et suudad tegutseda ja leida lahendusi. Kui töökogemust on vähe, on kasulik ka rõhutada, et soovid õppida.

  1. Lisa mõni iseloomujoon

CV-d on sageli väga faktirikkad, seega on oluline näidata lugejale, kes oled inimesena. Ole vormi suhtes loov ja selgita oma omadusi ja oskusi. Kui sul ei ole täpselt tööandja soovitud kogemust, võid selle tasa teha oma isiksusega. Värbajad arvestavad enamat kui kvalifikatsioonid – nad uurivad, kes kandidaatidest sobiks töökeskkonda. Seega võib enese tutvustamisest inimesena abi olla.

  1. Palu kellelgi CV-d lugeda

Alati on hea lasta kellelgi tuttaval töö üle vaadata. See on eriti oluline CV korral. Isegi tühine kirjaviga võib mõjutada tööandja otsust avalduse suhtes. Lisaks vigade kontrollimisele võib pereliige, sõber või endine töökaaslane mainida oskusi või kogemusi, mida unustasid lisada. Nõu küsimine ja teistsugune perspektiiv võivad olla väärtuslikud ning unustatud kogemuse lisamine võib anda parema võimaluse tööd saada.

Lõppkokkuvõttes aitab vähese töökogemuse loetlemise asemel CVs oskuste ja olemuse näitamine äratada sellega rohkem tähelepanu. Seega mõtle asjakohaste oskuste lisamisele, kasutades õigeid sõnu, lisades mõningast isikupära ja küsides teise isiku arvamust.

Europass on tasuta veebivahend, mis aitab koostada tulemusliku CV. Kui oled huvitatud töötamisest välisriigis, võib EURESe nõustaja aidata sul CV-d täiustada ja kohandada. Lisateave onsiin . Edu töökoha otsingutel!

Koostöös EURESega (Euroopa tööalase liikuvuse portaal).

 

Seotud lingid

Microsoft Word

Europass

EURESe uudised

 

Lisateave

Euroopa tööhõivepäevad

Drop’pin@EURES

EURESe nõustajad

Elamine ja töötamine EURESe riikides

EURESe töökohtade andmebaas

EURESe teenused tööandjatele

EURESe ürituste kalender

Eelseisvad veebiüritused

EURES Facebookis

EURES Twitteris

EURES LinkedInis

 

Teemad
ELi liikuvuse tööriistakastNõuanded ja soovitusedNoorus
Seotud jaotis(ed)
Õppimine
Sektor
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Vastutusest loobumine

Artiklite eesmärk on anda EURESe portaali kasutajatele teavet aktuaalsete teemade ja suundumuste kohta ning ergutada arutelu ja arutelu. Nende sisu ei pruugi kajastada Euroopa Tööameti (ELA) ega Euroopa Komisjoni seisukohta. Lisaks ei toeta EURES ja ELA ülalnimetatud kolmandate isikute veebisaite.