
1. Vai man ir pareizais aprīkojums un darba vieta?
Vissvarīgākais, kas jāņem vērā, ir tas, vai jums ir viss vajadzīgais, lai efektīvi veiktu savu darbu. Tas nenozīmē tikai datoru un darba vietu, bet iespējams arī ātrdarbīgu internetu vai klusu telpu, kur koncentrēties atstatus no citiem ģimenes locekļiem. Laba darba vide temperatūras, apgaismojuma un ventilācijas ziņā var uzlabot koncentrēšanos un samazināt uzmanības novēršanu. Mēģiniet izmantot istabu ar dabisku dienas gaismu no loga, kā arī ar durvīm, kas atdala darba vietu no pārējās mājas daļas, ja esat mājās.
2. Vai manas darba stundas paliks nemainīgas?
Daudzos gadījumos tāldarbs tiek apvienots ar elastīgu darba politiku, kas ļauj darbiniekiem pildīt arī citas saistības, piemēram, vecāku pienākumus. Jums, iespējams, būs jāapsver, kā tas varētu būt jūsu situācijā. Neraugoties uz elastīgumu, ko jūs varētu iegūt, var arī izrādīties, ka pieturoties pie regulāras ikdienas darba kārtības, palielināsies jūsu koncentrēšanās spējas un produktivitāte. Piemēram, cenšoties ik dienas sākt darbu vienā un tajā pašā laikā, varētu uzlaboties jūsu miega ritms un darba nedēļas struktūra.
3. Kā es varu nodrošināt, ka nestrādāju pēc darba laika beigām?
Viena no sarežģītākajām tāldarba daļām bieži vien var būt darba pārtraukšana dienas beigās. Daudzi darbinieki ir konstatējuši, ka viņi nosliecas strādāt ilgāk par parasto darba laiku, bet ir daži padomi kā pārvarēt tendenci strādāt virsstundas. Eksperti ir ierosinājuši iekārtot darba vietu citā mājas telpā, lai jūs varētu nodalīt darbu no savas mājas, aizverot sava biroja durvis, kad beidzat darbu.
4. Kā es uzturēšu kontaktus ar kolēģiem?
Tāldarbs nozīmē, ka jūs vairs nesastapsiet savus kolēģus koridoros, bet ir citi veidi, kā nezaudēt kontaktu. Tādas platformas kā Zoom un Microsoft Teams var izmantot virtuālām kafijas pauzēm tāpat kā korporatīvās sanāksmēs un konferencēs. Lai nodrošinātu, ka jūs joprojām sazināties ar kolēģiem, apsveriet iespēju katru nedēļu vai reizi divās nedēļās iekļaut kalendārā šādu sanāksmi. Tas palīdzēs jums nezaudēt saikni un novērst izolāciju.
5. Vai esmu iepazinies(-usies) ar mana uzņēmuma tāldarba politiku?
Neraugoties uz to, ka lielākā daļa uzņēmumu Covid-19pandēmijas laikā pāriet uz tāldarbu un turpina tam pielāgoties, daudziem ir atšķirīga politika attiecībā uz tāldarbu. Tas lielā mērā ir tāpēc, ka tas ir kas jauns katram uzņēmumam. Pārliecinieties, ka esat informēts par sava darba devēja pieņemto kārtību, vai jautājiet darba devējam, ja neesat pārliecināts, kur to atrast. Tas var attiekties uz tādām jomām kā darba laiks, pieejamais aprīkojums un interneta drošība.
Lai iegūtu plašāku informāciju par tāldarbu, lasiet mūsu piecus padomus jauna darba uzsākšanai attālināti.
Saistītās saites:
Pieci ieteikumi jauna darba uzsākšanai attālināti
Plašāka informācija:
Atrast EURES padomdevējus
Dzīvošana un darbsEURES valstīs
EURESdarbavietu datubāze
EURES pakalpojumi darba devējiem
EURESpasākumu kalendārs
Turpmākie pasākumi tiešsaistē
EURES sociālajā tīklā Facebook
EURES sociālajā tīklā Twitter
EURES sociālajā tīklā LinkedIn
Sīkāka informācija
- Publikācijas datums
- 3 decembris 2021
- Autori
- Eiropas Darba iestāde | Nodarbinātības, sociālo lietu un iekļautības ģenerāldirektorāts
- Nozare
- Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles