Skip to main content
EURES
Novinový článok26. mája 2023Európsky orgán práce, Generálne riaditeľstvo pre zamestnanosť, sociálne záležitosti a začlenenie

Päť neklamných znakov, že ste pripravení na povýšenie

Chcete stúpať po firemnom rebríčku a napredovať v kariére? Ak rozpoznáte znaky, ktoré naznačujú, že ste pripravení na povýšenie, pomôže vám to dosiahnuť úspech a využiť nové príležitosti vo firme.

Five sure signs that you are ready for a promotion

Každodenné úlohy vykonávate rýchlejšie a efektívnejšie

Úlohy, ktoré ste považovali za ťažké, vám časom začnú pripadať ľahšie a budete ich zvládať rýchlejšie. Ak máte pocit, že vaše každodenné úlohy už pre vás nie sú výzvou a zvládate ich s ľahkosťou, môže to byť znak toho, že ste pripravení na povýšenie.

Váš riadiaci pracovník vám prideľuje viac povinností

Niekedy si váš nadriadený alebo zamestnávateľ môže všimnúť skôr ako vy, že ste prerástli svoju súčasnú pozíciu. Ako sa v práci budete zlepšovať, môžete začať dostávať viac úloh, aby sa využili vaše zručnosti. Ak sa váš zoznam úloh a povinností začal líšiť od pôvodného opisu pracovného miesta, stojí za zváženie porozprávať sa s vaším vedúcim o ďalšom kariérnom postupe vo firme.

Kolegovia sa na vás často obracajú so žiadosťou o radu

Postupom času získate skúsenosti a stanete sa pre firmu zdrojom znalostí a skúseností. Možno ste si všimli, že sa na vás ľudia čoraz častejšie obracajú s otázkami týkajúcimi sa práce. Ak ste sa stali dôveryhodným zdrojom informácií a poradenstva pre svojich kolegov, mohlo by to byť znakom toho, že ste pripravení na kariérny postup.

Váš nadriadený vám dôveruje viac

Keď nastúpite do nového zamestnania, je normálne, že váš nadriadený sleduje vašu prácu pozornejšie. Keď sa však zlepšíte a budete efektívnejšie vykonávať svoje úlohy, váš nadriadený sa môže rozhodnúť, že už nie je potrebný taký dohľad. To znamená, že vám dôveruje, že vykonávate dobrú prácu, a neobáva sa, že urobíte chyby. To by malo byť pre vás znamením, že vaše schopnosti už pravdepodobne presahujú vaše súčasné povinnosti.

Vaši nadriadení vás viac chvália

Priama pozitívna spätná väzba je jedným z najjednoznačnejších spôsobov, ako si uvedomiť, že robíte dobrú prácu. Samozrejme, niektorí manažéri sa môžu zdráhať chváliť svojich zamestnancov viac ako iní, a to aj vtedy, keď podávajú dobré výkony. Robte si záznamy o každej pozitívnej spätnej väzbe od kolegov, najmä od nadriadených. Po získaní dostatočnej spätnej väzby môžete mať dobrý dôvod požiadať o povýšenie.

E-mailová korešpondencia sa môže zdať ako triviálna úloha, existuje však niekoľko základných pravidiel, ktoré by mal každý poznať. Ďalšie informácie.

 

Súvisiace odkazy:

Štrnásť základných pravidiel emailovej etikety pre odborníkov

 

Ďalšie informácie:

Európske dni pracovných príležitostí

Vyhľadať poradcov siete EURES

Pracovné a životné podmienky v krajinách siete EURES

Databáza pracovných miest siete EURES

Služby siete EURES pre zamestnávateľov

Kalendár podujatí siete EURES

Nadchádzajúce podujatia online

Sieť EURES na Facebooku

Sieť EURES na Twitteri

Sieť EURES na LinkedIn

Témy
Rady a tipyMladosti
Súvisiace sekcie
Rady a tipy
Sektor
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Vylúčenie zodpovednosti

Články majú používateľom portálu EURES poskytnúť informácie o aktuálnych témach a trendoch a podnietiť diskusiu a diskusiu. Ich obsah nemusí nevyhnutne odrážať názor Európskeho úradu práce (ELA) alebo Európskej komisie. Okrem toho, EURES a ELA nepodporujú vyššie uvedené webové stránky tretích strán.