Skip to main content
EURES
Artykuł prasowy26 maja 2023Europejski Urząd ds. Pracy, Dyrekcja Generalna ds. Zatrudnienia, Spraw Społecznych i Włączenia Społecznego

Pięć jasnych oznak, że jesteś gotowy(-a) na awans

Czy chcesz wspinać się po drabinie korporacyjnej i rozwijać swoją karierę? Rozpoznanie oznak wskazujących na gotowość do awansu pomoże Ci osiągnąć sukces i wykorzystać nowe możliwości w firmie.

Five sure signs that you are ready for a promotion

Codzienne zadania wykonujesz szybciej i bardziej wydajnie

Zadania, które wcześniej wydawały Ci się trudne, z czasem zaczną wydawać się łatwiejsze i będziesz w stanie wykonywać je szybciej. Jeśli czujesz, że Twoje codzienne zadania nie stanowią już żadnej trudności i wykonujesz je z łatwością, może to być znak, że jesteś gotowy(-a) na awans.

Twój przełożony zaczyna powierzać Ci więcej obowiązków

Czasami Twój przełożony lub pracodawca może dostrzec, że jesteś gotowy(-a) na nowe wyzwania, zanim Ty sam(-a) to zauważysz. W miarę jak będziesz coraz lepszy(-a) w swojej pracy, możesz zacząć otrzymywać więcej obowiązków odpowiadających Twoim umiejętnościom. Jeśli Twoja lista zadań i obowiązków przestała pokrywać się z pierwotnym opisem stanowiska pracy, pomyśl o rozmowie ze swoim przełożonym na temat kolejnych etapów kariery w firmie.

Jesteś osobą, do której współpracownicy zwracają się z pytaniami

Wraz z upływem czasu i zdobywaniem doświadczenia zyskujesz również cenną wiedzę o funkcjonowaniu firmy. Możesz zauważyć, że ludzie coraz częściej zwracają się do Ciebie z pytaniami związanymi z pracą. Jeśli stałeś/stałaś się zaufanym źródłem informacji i porad dla swoich współpracowników, może to być znak, że jesteś gotowy(-a) na dalszy krok w karierze.

Twój przełożony bardziej Ci ufa

Gdy zaczynasz nową pracę, normalne jest, że Twój przełożony ściślej nadzoruje Twoje działania. Jednakże, w miarę jak stajesz się coraz lepszy(-a) i bardziej wydajny(-a) w wykonywaniu zadań, Twój przełożony może uznać, że potrzebujesz mniej nadzoru. Oznacza to, że ufa Ci, że dobrze wykonasz swoją pracę i nie boi się, że popełnisz błędy. Powinno to być dla Ciebie wskazówką, że być może jesteś gotowy(-a) na kolejny krok w karierze.

Otrzymujesz coraz więcej pozytywnych opinii od swoich przełożonych

Bezpośrednia pozytywna informacja zwrotna jest jednym z najbardziej jednoznacznych sposobów, aby dowiedzieć się, że dobrze wykonujesz swoją pracę. Zdarzają się oczywiście przełożeni, którzy nie są zbyt chętni do chwalenia swoich pracowników, nawet jeśli Ci osiągają dobre wyniki. Śledź wszelkie pozytywne opinie, które otrzymujesz od współpracowników, w szczególności od swoich przełożonych. Gdy zgromadzisz wystarczającą ilość informacji zwrotnych, będziesz mieć dobry powód, aby poprosić o awans.

Wysyłanie wiadomości e-mail może wydawać się banalnym zadaniem, ale istnieje kilka podstawowych zasad, których powinien przestrzegać każdy profesjonalista. Więcej informacji.

 

Powiązane linki:

Czternaście podstawowych zasad etykiety wysyłania wiadomości e-mail dla profesjonalistów

 

Więcej informacji:

Europejskie Dni Pracy

Znajdź doradców EURES

Warunki życia i pracy w państwach EURES

Baza ofert pracy EURES

Usługi EURES adresowane do pracodawców

Kalendarz wydarzeń EURES

Nadchodzące wydarzenia online

EURES na Facebooku

EURES na Twitterze

EURES na LinkedIn

Tematy
Porady i wskazówkiMłodzież
Powiązane sekcje
Porady i wskazówki
Sektor
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Zastrzeżenie

Artykuły mają na celu dostarczenie użytkownikom portalu EURES informacji na temat aktualnych tematów i trendów oraz stymulowanie dyskusji i debaty. Ich treść niekoniecznie odzwierciedla pogląd Europejskiego Urzędu ds. Pracy (ELA) lub Komisji Europejskiej. Ponadto EURES i ELA nie promują wymienionych powyżej stron internetowych osób trzecich.