Skip to main content
EURES
Artikkel26. Mai 2023Euroopa Tööjõuamet, Tööhõive, sotsiaalküsimuste ja sotsiaalse kaasatuse peadirektoraat

Viis kindlat märki, et oled valmis edutamiseks

Kas soovid korporatiivredelil tõusta ja karjääris edasi liikuda? Kui tunned ära märgid, mis näitavad, et oled valmis edutamiseks, saad ennast edule suunata ja kasutada uusi võimalusi ettevõttes.

Five sure signs that you are ready for a promotion

Oled muutunud oma igapäevaste ülesannete täitmisel kiiremaks ja tõhusamaks

Aja jooksul hakkavad ülesanded, mida varem pidasid raskeks, tunduma kergemad ja nende täitmine muutub kiiremaks. Kui tunned, et sinu igapäevased ülesanded ei ole enam väljakutse ja täidad neid kergelt, võib see olla märk sellest, et oled valmis ülespoole liikuma.

Sinu juht hakkab sulle rohkem vastutust andma

Mõnikord võib sinu juht või tööandja märgata enne sind, et oled oma praegusest rollist välja kasvanud. Mida paremaks oma töös muutud, seda suuremat ja sinu oskustele vastavat vastutust võidakse sulle anda. Kui sinu ülesannete ja kohustuste loetelu on hakanud erinema sinu algsest ametikirjeldusest, võib olla kasulik arutada juhiga oma karjääri järgmisi etappe ettevõttes.

Sinust on saanud kolleegide küsimustele vastaja

Aja möödudes ja kogemuste omandamisel muutud ka ettevõtte teadmiste väärtuslikuks kandjaks. Võid märgata, et inimesed pöörduvad sinu poole üha sagedamini tööalaste küsimuste ja päringutega. Kui oled saanud kolleegide usaldusväärseks teabe- ja nõuandeallikaks, võib see olla märk sellest, et oled valmis karjääris edasi liikuma.

Sinu juht usaldab sind rohkem

Kui alustad uut tööd, on täiesti normaalne, et juht jälgib sinu tööd tähelepanelikumalt. Kui aga muutud oma ülesannete täitmisel paremaks ja tõhusamaks, võib juht otsustada, et vajad vähem järelevalvet. See tähendab, et juht usaldab, et teed head tööd ega karda, et teed vigu. See võib olla märk, et oled oma rollist välja kasvanud.

Saad juhtidelt rohkem positiivset tagasisidet

Otsene positiivne tagasiside on üks kõige selgemaid viise, kuidas teada, et teed head tööd. Muidugi võivad mõned juhid olla oma töötajate kiitmisel kidakeelsemad kui teised, isegi kui tulemused on head. Jälgi positiivset tagasisidet, mida saad kolleegidelt ja eriti oma juhtidelt. Kui oled kogunud piisavalt tagasisidet, võib sul olla hea võimalus paluda edutamist.

E-kirjavahetus võib tunduda argine ülesanne, kuid on hulk lihtsaid reegleid, mida iga töötaja peaks teadma. Lisateave.

 

Seotud lingid

14 töötajatele olulist e-kirjavahetuse reeglit

 

Lisateave

Euroopa tööhõivepäevad

EURESe nõustajad

Elamine ja töötamine EURESe riikides

EURESe töökohtade andmebaas

EURESe teenused tööandjatele

EURESe ürituste kalender

Eelseisvad veebiüritused

EURES Facebookis

EURES Twitteris

EURES LinkedInis

Teemad
Nõuanded ja soovitusedNoorus
Seotud jaotis(ed)
Nõuanded ja soovitused
Sektor
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Vastutusest loobumine

Artiklite eesmärk on anda EURESe portaali kasutajatele teavet aktuaalsete teemade ja suundumuste kohta ning ergutada arutelu ja arutelu. Nende sisu ei pruugi kajastada Euroopa Tööameti (ELA) ega Euroopa Komisjoni seisukohta. Lisaks ei toeta EURES ja ELA ülalnimetatud kolmandate isikute veebisaite.