Skip to main content
EURES
Artikkel14. veebruar 2019Euroopa Tööjõuamet, Tööhõive, sotsiaalküsimuste ja sotsiaalse kaasatuse peadirektoraat

Viis põhjust, miks proovida välismaal töötamist

Töötamine välismaal on väga pingeline töö- ja isiklik kogemus. Kuigi mõnel näib rändamine veres olevat, võib mõni seda mõtetki karta. Proovi sellest hirmust ja ebakindlusest üle saada ning ühtäkki avastad, et sellise otsuse tegemiseks on palju suurepäraseid põhjusi…

Five reasons why you should dare to work abroad
EURES

Tutvu uue kultuuriga

Isegi ühise ajalooga naaberriigid ei ole täiesti ühesugused. Töötamine välismaal paigutab tulija uude kultuurikeskkonda ja võimaldab kokku puutuda uute vaadete, helide, maitsete ja kogemustega. Kohtud uute inimestega ja näed uusi paiku. See avardab silmaringi, nii et kasuta iga võimalust milleski osaleda, midagi õppida ja nautida.

Õpi uus keel

Euroopa Liit on keelte ja murrete paabel. See tähendab, et välismaal töötades on väga tõenäoline leida võimalus oma keeleoskust parandada. On ammu teada, et välismaal elamine on üks parimaid uue keele õppimise viise, sest oled kogu päeva selles keeleruumis. Seega alusta harjutamist!

Suurenda enesekindlust

Nagu märgitud, on välismaal töötamine suur väljakutse. Kuid pärast esimest sammu tundmatusse üllatud tõenäoliselt isegi, kui hästi kohaned kõige ümbritsevaga. Mida enam uusi kogemusi saad, seda kindlam oled, et suudad hakkama saada kõigega, mis elu toob.

Paranda oma tulevasi töövõimalusi

Sõltuvalt sinu koduriigist ja valitud töövaldkonnast võib konkurents olla tööturul tihe ja tööd leida raske. Töötades aasta või paar riigis, kus konkurents on väiksem, on hea võimalus saada väärtuslikke töökogemusi, mis annavad hiljem koduriigis muude tööotsijate ees eelise.

Arenda oma väärtusi

Oleme kõik üles kasvanud väärtustega, mida on kujundanud inimesed meie ümber. Töötamine välismaal annab uue võimaluse arendada väärtuste kogumit, mis võib muuta su arusaamu teatud asjadest. See aitab sul vabaneda varasematest ideedest ja arvamustest inimeste ja elu kohta ning võid avastada, mis läheb sulle elus tegelikult korda.

Et saada rohkem teada, kuidas elamine ja töötamine välismaal võib muuta sinu arusaama maailmast, tutvu meie teemakohase artikliga:Kas elamine välismaal aitab suurendada eneseteadlikkust?

 

Seotud lingid

Kas elamine välismaal aitab suurendada eneseteadlikkust?

 

Lisateave

Euroopa tööhõivepäevad

Drop’pin@EURES

EURESenõustajad

Elamine ja töötamine EURESe riikides

EURESe töökohtade andmebaas

EURESe teenused tööandjatele

EURESe ürituste kalender

Eelseisvad veebiüritused

EURES Facebookis

EURES Twitteris

EURES LinkedInis

Teemad
Nõuanded ja soovitusedNoorus
Seotud jaotis(ed)
Elamine ja töötamine
Sektor
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Vastutusest loobumine

Artiklite eesmärk on anda EURESe portaali kasutajatele teavet aktuaalsete teemade ja suundumuste kohta ning ergutada arutelu ja arutelu. Nende sisu ei pruugi kajastada Euroopa Tööameti (ELA) ega Euroopa Komisjoni seisukohta. Lisaks ei toeta EURES ja ELA ülalnimetatud kolmandate isikute veebisaite.