Skip to main content
Logo Evropské komise
EURES
Zpráva14 únor 2019Evropský orgán pro pracovní záležitosti, Generální ředitelství pro zaměstnanost, sociální věci a sociální začleňování

Pět důvodů, proč byste si měli troufnout pracovat v zahraničí

Pracovat v zahraničí je velkou výzvou z odborného i osobního hlediska. Zatímco někteří lidé se zdají být pro cestování zrozeni, jiným může představa cestování nahánět hrůzu. Pokud však tento strach a nejistotu překonáte, zjistíte, že pro takové rozhodnutí existuje spousta dobrých důvodů...

Five reasons why you should dare to work abroad
EURES

Poznejte novou kulturu

Žádné dvě země nejsou stejné, dokonce ani ty, které mají společné hranice nebo historii. Prostřednictvím práce v zahraničí se stanete součástí nové kultury a budete vystaveni novým pohledům, zvukům, chutím a zkušenostem. Seznámíte se s novými lidmi a navštívíte nová místa. Rozšíříte si obzory. Využijte tedy každé příležitosti, která se vám nabízí, a zapojte se, naučte se něco nového a užijte si to.

Naučte se nový jazyk

EU je směsicí jazyků a nářečí. To znamená, že je vysoce pravděpodobné, že v rámci své práce v zahraničí budete mít možnost zlepšit si jazykové znalosti. Je doloženo, že život v zahraničí je jedním z nejlepších způsobů, jak se naučit nový jazyk. Budete jím totiž obklopeni od rána do večera. Tak do toho!

Zvyšte si sebevědomí

Jak už jsme uvedli, práce v zahraničí je velkou výzvou. Jakmile však uděláte první krok do neznáma, překvapíte pravděpodobně sami sebe, jak dobře se dokážete svému okolí přizpůsobit. Čím více se novým zkušenostem otevřete, tím více si budete věřit, že dokážete zvládnout všechno, co vám život přinese.

Zlepšete své pracovní příležitosti do budoucna

V závislosti na vaší domovské zemi a zvoleném odvětví může na trhu práce panovat vysoká konkurence a může být těžké najít si práci. Strávit rok nebo dva prací v zemi, kde konkurence není tak silná, může být skvělou příležitostí, jak získat cenné zkušenosti, které vás po návratu domů zvýhodní před ostatními.

Vytvořte si vlastní soubor hodnot

Všichni jsme vychováváni podle určitých hodnot utvářených lidmi okolo nás. Práce v zahraničí vám umožní vytvořit si vlastní, jedinečný soubor hodnot a možná změní váš pohled na některé věci. Pomůže vám to zbavit se dřívějších názorů a představ o lidech a životě a dokážete si uvědomit, co je pro vás skutečně důležité.

Více informací o tom, jak život a práce v zahraničí mohou změnit vnímání světa okolo vás, naleznete v našem souvisejícím článkuMůže život v zahraničí zvýšit vaše sebeuvědomění?“.

 

Související odkazy:

Může život v zahraničí zvýšit vaše sebeuvědomění?

 

Další informace:

Evropské dny pracovních příležitostí

Drop’pin@EURES

Najděte si svého poradceEURES

Životní a pracovní podmínky v zemích sítě EURES

Databáze pracovních míst na portálu EURES

Služby sítě EURES pro zaměstnavatele

Kalendář akcí EURES

Připravované on-line akce

EURES na Facebooku

EURES na Twitteru

EURES na LinkedIn

 

Témata
Rady a tipyMládí
Související sekce
Život a práce
Sektor
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Zřeknutí se odpovědnosti

Články mají uživatelům portálu EURES poskytnout informace o aktuálních tématech a trendech a podnítit diskusi a debatu. Jejich obsah nemusí nutně odrážet názor Evropského úřadu práce (ELA) nebo Evropské komise. EURES a ELA dále nepodporují výše uvedené webové stránky třetích stran.