Ugrás a fő tartalomra
EURES (EURopean Employment Services)
Sajtócikk2023. május 11.Európai Munkaügyi Hatóság, A Foglalkoztatás, a Szociális Ügyek és a Társadalmi Befogadás Főigazgatósága

Öt népszerű nyári munka, akkor és most

Az idénymunkák jó lehetőséget nyújtanak a tapasztalatszerzésre, a pénzkeresésre és az utazásra, így tökéletesen megfelelnek a fiatalok számára. Olvassa el, hogyan változott az idénymunka a 10 évvel ezelőttihez képest.

Five popular summer jobs, then and now

Szakmai gyakorlat

A gyakornokok foglalkoztatása mindig is gyakori volt az irodákban. A Covid19-világjárvány miatt azonban a legtöbb irodát bezárták, és arra kényszerültek, hogy gyorsan feljavítsák távmunka-kapacitásukat. Ez azt jelentette, hogy számos gyakornoki helyet töröltek, aminek következtében sok fiatal nem tudott munkahelyeken elhelyezkedni készségeik és foglalkoztathatóságuk javítása érdekében.

A világjárvány idején nehéz volt gyakornoki állást találni, de azóta szerencsére a gyakornoki állások száma ismét növekszik. Mivel sok vállalat javított a hibrid és távmunka-megállapodásaikon, ezek a lehetőségek manapság egyre elterjedtebbek és vonzóbbak, mint valaha. Mostanában a gyakornokok egy laptop segítségével otthonról vagy többek által használt asztalnál, az irodában is dolgozhatnak. Ennek eredményeként a szakmai gyakorlat egyre inkább hozzáférhető és egyre rugalmasabb.

Életmentés

Bár nem könnyű feladat, az életmentés mindig is alapvető fontosságú, és számos előnnyel jár, különösen a nyári hónapok közeledtével. Az életmentők feladata évtizedek óta fontos, így keresettek a nyári hónapokban, de a világjárvány vége óta ez még inkább igaz, mivel az emberek egész Európában visszatértek a strandokra és uszodákba.

Az életmentő képesítés utat nyit Európa számos helye, a munkavégzési lehetőségek és izgalmas tapasztalatok felé. Akár egy hűvös tengerpartra, akár egy homokos strandra kerülsz, az életmentői állás legtöbbször ideiglenes, így tökéletes szezonális munkává válik.

Szeretnéd látni az aktuális életmentő állásokat Európa-szerte? Itt megtekintheted őket.

Vendéglátás

Sok fiatal vállal munkát, például pultosként vagy pincérként a nyári hónapokban, amikor a főiskola vagy az egyetem is szünetel. Nyilvánvalónak megoldásnak tűnhet, ezek a munkahelyek mindig vesznek fel új embereket, és nagyszerű megoldást jelentenek az önéletrajz kibővítésére, miközben némi pénzre is szert lehet tenni.

Üdülési előadók és influenszerek

A nyaralóhelyen dolgozó szórakoztató előadónak lenni klasszikus, fiataloknak szóló nyári munka, amelynek során a nyaralók családbarát szórakoztatásában kell besegíteni. Az elmúlt évtizedben az ilyen típusú munkahelyek száma csökkent, különösen a világjárvány miatt. Bár lehet, hogy a szórakoztatásban való részvétel már nem olyan népszerű, mint régen, a nyaralóhelyi csomagok még mindig elérhetőek, így ezt a lehetőséget érdemes megfontolni.

Ahelyett, hogy szállodai üdülőhelyeken végeznének szórakoztatást, egyre több fiatal használja a közösségi médiában lévő befolyását arra, hogy a nyaralásokat népszerűsítse követői számára. A szponzorált szórakoztatásnak ez az új formája az elmúlt évtizedben bukkant fel az olyan közösségi médiaóriások, mint az Instagram és a TikTok egyre népszerűbbé válásával. Lehetőséget jelent, hogy az idegenforgalmi márkák az influenszerekhez fordulnak és népszerűsítik a nyaralást, üdülést, ezzel új állás született, amely akár a te következő munkád is lehet!

Ételszállítás

Bár a gyorséttermi ételek kiszállítása nem újdonság, az ételrendelő alkalmazások létrehozása azt jelentette, hogy a kiszállításhoz kapcsolódó vezetés sokak számára mindennapos munkává vált - különösen a 10 évvel ezelőtti helyzethez képest. Régebben az emberek felhívták az éttermet és kiszállítást kértek, vagy akár személyesen is átvehették az ételt.

Most azonban az emberek a ételrendelési alkalmazásokhoz fordulnak, ami a munkaerőpiaci kereslet betöltéséhez szükséges kiszállítási járművezetők számának növekedését eredményezi. Ez vonzó lehet olyan fiatalok számára, akik nemrég tanultak meg vezetni, vagy akik az iskolai vagy egyetemi félévek között szeretnének pénzt keresni.

A futárszolgálat szinte mindenhol elérhető, és rugalmas pénzkereseti lehetőséget kínál. Az évek során nemcsak a munkaerőpiac változott, hanem a munkaerő jellegzetességei is.

Szeretne többet megtudni arról, hogyan befolyásolhatja ez a munkahelyi dinamikát? Olvassa el Az Y és a Z generáció tagjai a munkahelyen: hasonlóságok és különbségek cikkünket.

Kapcsolódó linkek:

Az Y és a Z generáció tagjai a munkahelyen: hasonlóságok és különbségek

Életmentői álláshelyek az EU-ban

További információ:

Európai Foglalkoztatási Napok

Az Ön EURES-tanácsadója

Élet- és munkakörülmények az EURES-országokban

EURES állásadatbázis

Az EURES szolgáltatásai munkaadóknak

Az EURES rendezvénynaptára

Közelgő online események

Az EURES a Facebookon

Az EURES a Twitteren

Az EURES a LinkedInen

Témák
Üzlet / VállalkozásJavaslatok és tippekIfjúság
Kapcsolódó szakasz(ok)
Súgó és támogatásJavaslatok és tippek
Ágazat
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Jogi nyilatkozat

A cikkek célja az EURES portál felhasználóinak tájékoztatása az aktuális témákról és trendekről, valamint viták és viták ösztönzése. Tartalmuk nem feltétlenül tükrözi az Európai Munkaügyi Hatóság (ELA) vagy az Európai Bizottság álláspontját. Ezenkívül az EURES és az ELA nem támogatja a fent említett harmadik felek webhelyeit.