Skip to main content
Europos Komisijos logotipas
EURES
Naujienų straipsnis27 lapkritis 2019Europos darbo institucija, Užimtumo, socialinių reikalų ir įtraukties generalinis direktoratas

EURES – 25-eri!

2019 m. EURES švenčia 25 metų sukaktį, tačiau norėdami, kad ši šventė taptų išties įsimintina, tikimės ir jūsų paramos bei aktyvaus dalyvavimo!

EURES turns 25!
European Commission

1994 m. įkurtas EURES yra Europos užimtumo tarnybų bendradarbiavimo tinklas, kurio paskirtis – padėti užtikrinti laisvą darbuotojų judėjimą. Ilgainiui EURES tinklas išsiplėtė ir dabar jo veikloje dalyvauja 32 šalys (28 ES valstybės narės, Islandija, Lichtenšteinas, Norvegija ir Šveicarija), o tinklo veiklą vykdo daugiau kaip 1 000 EURES darbuotojų. Tinklas deda daug pastangų siekdamas užtikrinti, kad Europos piliečiai turėtų vienodas galimybes, nepaisant kalbos barjerų, kultūrinių skirtumų, biurokratinių sunkumų, darbo teisės aktų įvairovės ir nepakankamo mokslo diplomų pripažinimo Europoje.

Šiuo metu tinklo portalu naudojasi per 14 300 darbdavių, jame paskelbta 3,7 mln. laisvų darbo vietų. Šie skaičiai leidžia suvokti EURES tinklo mastą ir svarbą. Žvelgdamas į kitų 25 veiklos metų perspektyvą, tinklas sieks užtikrinti, kad kuo daugiau darbo ieškančių asmenų ir darbdavių sužinotų apie EURES, jo veiklą ir kuo tinklas galėtų būti naudingas jų gyvenime arba įdarbinimo procesuose.

Kokias paslaugas siūlo EURES?

Tinklo darbuotojai teikia informaciją ir pagalbą darbo ieškantiems asmenims, kurie nori persikelti į kitą Europos šalį, įskaitant patarimus dėl gyvenimo ir darbo sąlygų. Jie taip pat padeda darbdaviams įdarbinti darbuotojus iš kitų šalių.

EURES paslaugas darbo ieškantiems asmenims ir darbdaviams teikia dalyvaujančių šalių valstybinės užimtumo tarnybos, taip pat įvairios privačios užimtumo tarnybos, profesinės sąjungos ir darbdavių organizacijos.

#EURES25 – kas tai?

#EURES25 yra penkių mėnesių trukmės ES komunikacijos kampanija EURES tinklo 25-mečio proga. Ji bus vykdoma iki 2020 m. sausio mėn.

Kokie pagrindiniai projekto tikslai?

  • Paminėti pastarųjų 25 metų EURES laimėjimus, pristatant tęstinės tinklo plėtros procesą ir laimėjimus.
  • Suvienyti EURES bendruomenę ir paminėti jos sėkmės istorijas bei laimėjimus.
  • Darbo ieškantys asmenys turėtų daugiau sužinoti apie EURES ir pasinaudoti jo paslaugomis – tam reikia tiesiogiai užsiregistruoti EURES darbo mobilumo portale arba susisiekti su EURES darbuotojais konkrečiose šalyse.
  • Didinti informuotumą apie EURES ir jo matomumą siekiant naudos darbo ieškantiems asmenims, darbuotojams, darbdaviams ir bet kuriam piliečiui, norinčiam pasinaudoti tinklo paslaugomis pagal laisvo asmenų judėjimo Europoje principą.
  • Kurti naujas galimybes užmezgant santykius su naujais darbdaviais, kurie norėtų bendradarbiauti su EURES.

Kaip galėčiau dalyvauti #EURES25?

Socialinėje žiniasklaidoje vykdomą kampaniją galite sekti ir joje dalyvauti naudodamiesi saitažodžiu #EURES25.

Informaciją apie kampanijos renginius savo šalyje arba regione rasite išsamiame renginių kalendoriuje (events calendarEURES).

Karščiausias #EURES25 naujienas galite sužinoti ir „Facebook“ paskyroje Facebook pageEURES, taip pat socialiniuose tinkluose Twitter ir LinkedIn.

Ar EURES padėjo jums rasti darbą? Papasakokite apie tai ir laimėkite prizų!

Jei esate ES pilietis ir (arba) gyventojas ir jau pasinaudojote EURES paslaugomis, tai imkite ir pasidalykite savo sėkmės istorija.

Dalyvauti konkurse – paprasta:

  • įrašykite ir įkelkite 1 minutės trukmės vaizdo siužetą su pasakojimu apie savo EURES sėkmės istoriją;
  • vaizdo siužete žodį „EURES“ pavartokite kuo kūrybiškiau!

Trys nugalėtojai gaus 500 EUR čekį, kuris bus skirtas dalyvauti:

  • pasirinktos kalbos kursuose

ARBA

  • įsidarbinimo gebėjimų ugdymo mokymuose, siekiant padidinti galimybes gauti svajonių darbą

Paskubėkite, nes konkursas baigsis lapkričio 24 d.!

Trys nugalėtojai bus paskelbti gruodžio 6 d.

Gauti daugiau informacijos ir tapti konkurso dalyviu galite spustelėję čia.

Per visą #EURES25 kampaniją svarbu nepamiršti, kad šventė bus sėkminga, tik jei joje dalyvausite jūs! Esate labai svarbi EURES veiklos dalis, todėl ir toliau tikimės jūsų paramos.

 

Susijusios nuorodos

EURES portalas

EURES konsultantai

 

Išsamesnė informacija

Europos darbo dienos

Drop’pin@EURES

Raskite EURES darbuotojus

Gyvenimo ir darbo sąlygos EURES šalyse

EURES darbo vietų duomenų bazė

EURES paslaugos darbdaviams

EURES renginių kalendorius

Būsimi internetiniai renginiai

Sekite EURES naujienas tinkle „Facebook“

Sekite EURES naujienas tinkle „Twitter“

Sekite EURES naujienas tinkle „LinkedIn“

Išsamūs duomenys

Temos
Išorinės EURES naujienosNaujienos/pranešimai/statistikaSocialinė žiniasklaidaSėkmės istorijosJaunimas
Susijusios skiltys
Gyvenimas ir darbas
Sektorius
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Atsisakymas

Straipsniai skirti EURES portalo vartotojams teikti informaciją apie aktualias temas ir tendencijas bei paskatinti diskusijas ir diskusijas. Jų turinys nebūtinai atspindi Europos darbo institucijos (ELA) ar Europos Komisijos požiūrį. Be to, EURES ir ELA neremia pirmiau minėtų trečiųjų šalių svetainių.