Skip to main content
EURES
Artikkel27. november 2019Euroopa Tööjõuamet, Tööhõive, sotsiaalküsimuste ja sotsiaalse kaasatuse peadirektoraat

EURES saab 25-aastaseks!

2019. aastal tähistab EURES oma 25. aastapäeva ning vajame sinu abi ja aktiivset osalust, et see oluline sündmus oleks meeldejääv.

EURES turns 25!
European Commission

1994. aastal loodud EURES on Euroopa tööturuasutuste koostöövõrgustik, mille eesmärk on hõlbustada töötajate vaba liikumist. EURES on aastate jooksul laienenud 32 riiki (ELi 28 liikmesriiki, Island, Liechtenstein, Norra ja Šveits) ning võrgustikul on üle 1000 töötaja. Võrgustik on alati näinud vaeva, et Euroopa kodanikud saaksid keelebarjäärist, kultuurierinevustest, bürokraatiaprobleemidest, erinevast tööõigusest ja haridustunnistuste vähesest tunnustamisest hoolimata kasutada samu võimalusi kogu Euroopas.

Praeguseks kasutab portaali enam kui 14 300 tööandjat ja pakkumisel on 3,7 miljonit vaba töökohta. Need arvud näitavad EURESe praegust ulatust ja tähtsust. Järgmist veerandsajandit silmas pidades võtab võrgustik eesmärgiks tagada, et arvukad potentsiaalsed tööotsijad ja tööandjad on teadlikud EURESest ning sellest, mille nimel võrgustik tegutseb ja mis tuge elus või värbamisel pakub.

Mis teenuseid EURES pakub?

Töötajad annavad teise Euroopa riiki kolida soovivatele tööotsijatele teavet ja abi, sealhulgas nõuandeid elu- ja töötingimuste kohta. Samuti toetavad nad tööandjaid töötajate värbamisel teistest riikidest.

Tööotsijatele ja tööandjatele osutavad EURESe teenuseid osalevate riikide tööturuasutused, samuti mitmesugused erasektori tööturuasutused, ametiühingud ja tööandjate organisatsioonid.

Mis on #EURES25?

#EURES25 on kogu ELi hõlmav viiekuuline teabekampaania, millega tähistatakse EURESe võrgustiku 25. aastapäeva. Kampaania kestab 2020. aasta jaanuarini.

Mis on peamised eesmärgid?

  • Tunnustada EURESe viimase 25 aasta saavutusi, rõhutades võrgustiku pidevat kasvu ja tulemusi.
  • Ühendada EURESe kogukonda ja tunnustada selle edulugusid ja saavutusi.
  • Tagada, et tööotsijad on EURESest teadlikud ja kasutavad selle teenuseid, registreerides end EURESe tööalase liikuvuse portaalis või pöördudes otse EURESe töötajate poole konkreetses riigis.
  • Suurendada teadlikkust EURESest ja selle nähtavust, et toetada tööotsijaid, töötajaid, tööandjaid ja kõiki kodanikke, kes soovivad kasutada EURESe teenuseid inimeste vaba liikumise põhimõtte kohaselt Euroopas.
  • Pakkuda tulevikus võimalusi uutele tööandjatele, kes oleksid huvitatud koostööst EURESega.

Kuidas osaleda kampaanias #EURES25?

Jälgi kampaaniat ja osale selles sotsiaalmeedia kaudu, kasutades teemaviidet #EURES25.

Vaata kõigi EURESe ürituste kalendrit, et saada teavet sinu riigis või piirkonnas toimuvate kampaaniaürituste kohta.

Kampaania #EURES25 värskeimad uudised on EURESe Facebooki lehel ning Twitteris ja LinkedInis.

Kas EURES aitas sul tööd leida? Räägi meile sellest ja võida auhind!

Kui oled ELi kodanik ja/või elanik ning oled kasutanud EURESe teenuseid, jaga meiega oma edulugu.

Konkursil osalemine on lihtne.

  • Salvesta ja laadi üles üheminutiline video, milles kirjeldad oma EURESe edulugu.
  • Lisa videosse kõige loovamal viisil sõna „EURES“.

Kolm võitjat saavad 500 euro väärtuses vautšeri, et osaleda

  • enda valitud keelekursusel

VÕI

  • tööalase konkurentsivõime koolitusel, et suurendada oma võimalusi saada unistuste töö.

Kiirusta, sest konkurss lõpeb 24. novembril!

Kolm õnnelikku võitjat kuulutatakse välja 6. detsembril.

Täpsema teabe saamiseks ja konkursil osalemiseks klõpsa siin.

Kogu #EURES25 vältel on oluline meeles pidada, et me ei saa tähistada seda sündmust edukalt ilma sinuta. Oled olnud EURESe teekonna oluline osa ning vajame sinu toetust ka edaspidi.

 

Seotud lingid

EURESe portaal

EURESe töötajad

 

Lisateave

Euroopa tööhõivepäevad

Drop’pin@EURES

EURESe töötajad

Elamine ja töötamine EURESe riikides

EURESe töökohtade andmebaas

EURESe teenused tööandjatele

EURESe ürituste kalender

Eelseisvad veebiüritused

EURES Facebookis

EURES Twitteris

EURES LinkedInis

Teemad
EURESe välisuudisedUudised/aruanded/statistikaSotsiaalmeediaEduloodNoorus
Seotud jaotis(ed)
Elamine ja töötamine
Sektor
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Vastutusest loobumine

Artiklite eesmärk on anda EURESe portaali kasutajatele teavet aktuaalsete teemade ja suundumuste kohta ning ergutada arutelu ja arutelu. Nende sisu ei pruugi kajastada Euroopa Tööameti (ELA) ega Euroopa Komisjoni seisukohta. Lisaks ei toeta EURES ja ELA ülalnimetatud kolmandate isikute veebisaite.