Skip to main content
EURES
Artykuł prasowy28 marca 2018Europejski Urząd ds. Pracy, Dyrekcja Generalna ds. Zatrudnienia, Spraw Społecznych i Włączenia Społecznego

EURES Szwecja pomaga osobom poszukującym pracy przygotować CV na potrzeby szwedzkiego rynku pracy

Czy kiedykolwiek myślałeś/-aś o tym, by mieszkać i pracować w Szwecji? Kraj ten jest jednym z najbardziej postępowych pod względem praw pracowniczych, a ponadto duży nacisk kładzie się w nim na politykę prorodzinną, innowacyjność przemysłu i równowagę między pracą a życiem prywatnym.

EURES Sweden helps jobseekers craft CVs specific to Swedish job market
Arbetsformedlingen

Co więcej, szwedzka przyroda oszałamia swoim pięknem. Nawet jeśli do tej pory o tym nie pomyślałeś/-aś, prawdopodobnie właśnie się to zmienia!

Pierwszym krokiem do znalezienia odpowiedniej pracy w danym kraju jest przygotowanie CV i listu motywacyjnego, które przedstawią Cię jako najlepszego kandydata na dane stanowisko.

Z każdym stanowiskiem pracy wiążą się określone kryteria, które trzeba uwzględnić, przygotowując swoje CV. To, co pracodawcy cenią u potencjalnego pracownika, może się różnić w zależności od kraju.

Mając to na uwadze, EURES Szwecja we współpracy ze szwedzkimi publicznymi służbami zatrudnienia Arbetsformedlingen opracował praktyczne webinarium pod hasłem „Jak napisać list motywacyjny i CV”.

Godzinny film w języku angielskim zawiera praktyczne wskazówki dotyczące tego, jak przygotować swoje podanie o pracę, by przyciągnąć uwagę pracodawcy: w tym przypadku konkretnie rekrutującego w Szwecji.

Prawie 350 osób z całej UE zarejestrowało się i oglądało webinarium na żywo w czwartek 12 października. Jeśli jednak nie miałeś/-aś okazji w nim uczestniczyć, nic straconego: webinarium można teraz oglądać na YouTube.

Więcej dostępnych webinariów

„Życie i praca w Szwecji” to tylko jedno z całej serii webinariów. Każde poświęcono innemu zagadnieniu, a wśród omówionych dotychczas tematów znalazły się „Sukces podczas rozmowy o pracę”, „Jak napisać list motywacyjny”, „Jak napisać CV” i „Budowanie sieci”.

Dlaczego warto się zarejestrować?

Webinaria pomogą Ci zrozumieć, jakie podejście przyjąć, ubiegając się o pracę w Szwecji. Co więcej, rejestrując się i oglądając webinaria na żywo, masz możliwość zadawania pytań i uzyskiwania natychmiastowych odpowiedzi.

Webinaria to świetny sposób, aby zdobyć szczegółowe informacje na temat rynku pracy, zrozumieć sposób myślenia pracodawców, możliwie najlepiej przygotować się do rekrutacji i napisać dobre CV.  

„Powodzenie tej formy komunikacji wynika z tego, że pozwala ona na dostęp do informacji z dowolnego miejsca w Europie, umożliwiając jednocześnie udział w dyskusji i zadawanie pytań w czasie rzeczywistym”, wyjaśnia zastępca koordynatora krajowego EURES Szwecja, Mikael Lindbom.

Dzięki lepszemu przygotowaniu od samego początku, poszukiwanie pracy i rozmowy kwalifikacyjnej mogą przebiegać znacznie szybciej, co przynosi korzyści zarówno osobom poszukującym pracy, jak i pracodawcom.

Aby otrzymywać powiadomienia na temat zbliżających się webinariów, możesz śledzić Arbetsformedlingen w mediach społecznościowych na Facebooku, Instagramie i Linkedin, lub sprawdzać kalendarz wydarzeń na stronie EURES, żeby dowiedzieć się więcej.

 

Łącza do powiązanych stron internetowych:

EURES: Życie i praca w Szwecji

Szwedzkie publiczne służby zatrudnienia Arbetsformedlingen

„Jak napisać list motywacyjny i CV” – webinarium

Strona EURES Szwecja na Facebooku

Strona EURES Szwecja na Instagramie

Strona EURES Szwecja na LinkedIn

Kalendarz wydarzeń EURES

 

Więcej informacji:

Szukaj doradcy EURES

Warunki życia i pracy w państwach EURES

Baza ofert pracy EURES

Usługi EURES adresowane do pracodawców

Kalendarz wydarzeń EURES

Nadchodzące wydarzenia online

EURES na Facebooku

EURES na Twitterze

EURES na LinkedIn

Tematy
Biznes/PrzedsiębiorczośćNajlepsze praktyki EURESSzkolenie EURESPorady i wskazówkiWiadomości z rynku pracy/wiadomości dotyczące mobilnościTrendy rekrutacyjneMedia społecznościoweMłodzież
Powiązane sekcje
Życie i praca
Sektor
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Zastrzeżenie

Artykuły mają na celu dostarczenie użytkownikom portalu EURES informacji na temat aktualnych tematów i trendów oraz stymulowanie dyskusji i debaty. Ich treść niekoniecznie odzwierciedla pogląd Europejskiego Urzędu ds. Pracy (ELA) lub Komisji Europejskiej. Ponadto EURES i ELA nie promują wymienionych powyżej stron internetowych osób trzecich.