Skip to main content
EURES
Raksts par jaunumiem2017. gada 9. maijsEiropas Darba iestāde, Nodarbinātības, sociālo lietu un iekļautības ģenerāldirektorāts

EURES Zviedrijā: cerība scenāristiem

EURES Zviedrijā atver durvis zviedru scenāristiem visā Eiropā ar aizraujošu Polijā rīkotu kandidātu atlases pasākumu.

EURES Sweden: Giving Writers Hope

Šis pasākums bija EURES Zviedrijā Valsts Nodarbinātības dienestaKultūras mediju nodaļas un Polijas Filmu institūta sadarbības rezultāts. To kopīgais mērķis bija sapulcēt zviedru scenāristus kopā ar Polijas producentiem, kuri meklē jaunus talantus.

Pasākuma, kas norisinājās 23. martā Varšavā, mērķis bija vienot radošus prātus ar tiem, kuriem ir pieejami radoši līdzekļi.

Zviedrijas Nodarbinātības kultūras dienests aicināja iesniegt pieteikumus visu daiļliteratūras žanru, tostarp drāmas, kriminālromānu, jauniešu un bērnu jomas zviedru scenāristus. No 60 potenciāliem un talantīgiem kandidātiem tika atlasīti 11 scenāristi. Tad šie finālisti devās uz Poliju, lai piedalītos Polijas Filmu institūta "Kino Rejs" pasākumā un tiktos ar uzaicinātajiem poļu producentiem.

Katram no scenāristiem bija astoņas minūtes, lai producentus iepazīstinātu ar savu scenāriju, un pēc tam viņi devās uz pieņemšanas pasākumu, kurā varēja tīklot un veidot darījumu kontaktus.

Paredzēts, ka šī pasākuma rezultāti būs tikpat veiksmīgi kā iepriekšējie Berlīnē rīkotie scenāristu pasākumi. Atsauksmes, kas saņemtas no iepriekšējiem četriem 2013.–2016. gadā rīkotajiem pasākumiem, liecina, ka 20 % scenāristu parakstīja līgumu ar kādu no producentiem.

Tas ir lielisks rezultāts nozarei, kurā ir īpaši grūti iekļūt. Bieži vien scenāriju rakstīšanu uzskata par radošās karjeras cietāko riekstu, jo atšķirībā no citiem rakstīšanas veidiem tai nav pašpublicēšanas iespējas. Panākumi ir ļoti atkarīgi no tā, lai jūsu darbs nonāktu īstās personas rokās īstajā laikā, bet pat tas, lai jūsu darbu tikai izlasītu, šķiet gandrīz neiespējams uzdevums.

Tieši šos šķēršļus EURES Zviedrijā cer pārvarēt ar tādiem pasākumiem kā šis. To mērķis ir nodrošināt pieejamāku platformu zviedru scenāristiem, kā arī palīdzēt viņiem veidot sakarus ar šīs nozares profesionāļiem un atrast darbu Eiropā.

Šis nesenais pasākums bija otrs Polijā rīkotais pasākums, un tuvākajā nākotnē tiek plānoti citi pasākumi citās Eiropas pilsētās, tādās kā Berlīne un Londona. Lai uzzinātu aktuālu informāciju par līdzīgiem EURES Zviedrijā Kultūras mediju nodaļas organizētiem pasākumiem un citiem aizraujošiem pasākumiem nākotnē, sekojiet jaunumiem EURES ziņu portālā.

 

Saistītās saites:

Valsts Nodarbinātības dienesta Kultūras mediju nodaļa

Polijas Filmu Institūts

 

Papildu informācija:

Atrodiet savu EURES padomdevēju

Dzīvošana un darbsEURES valstīs

EURESdarbu datubāze

EURES pakalpojumi darba devējiem

EURES pasākumu kalendārs

Turpmākie Pasākumi tiešsaistē

EURES sociālajā tīklā Facebook

EURES sociālajā tīklā Twitter

EURES sociālajā tīklā LinkedIn

EURES sociālajā tīklā Google+

Sīkāka informācija

Temati
UzņēmējdarbībaIeteikumi un padomiDarba dienas/pasākumiDarba tirgus jaunumi/mobilitātes jaunumiZiņas/ziņojumi/statistikaPersonāla atlases tendencesVeiksmes stāsti
Saistītā(s) sadaļa(s)
Dzīvošana un darbs
Nozare
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Atruna

Raksti ir paredzēti, lai sniegtu EURES portāla lietotājiem informāciju par aktuālām tēmām un tendencēm un rosinātu diskusijas un debates. To saturs ne vienmēr atspoguļo Eiropas Darba iestādes (ELA) vai Eiropas Komisijas viedokli. Turklāt EURES un ELA neatbalsta iepriekš minētās trešo pušu tīmekļa vietnes.