Skip to main content
EURES
Zpráva9. května 2017Evropský orgán pro pracovní záležitosti, Generální ředitelství pro zaměstnanost, sociální věci a sociální začleňování

EURES Švédsko: Naděje pro spisovatele

Prostřednictvím skvělé náborové akci konané v Polsku otevírá EURES Švédsko švédským spisovatelům dveře po celé Evropě.

EURES Sweden: Giving Writers Hope

Akci společným úsilím uspořádaly veřejná služba zaměstnanosti a kulturní média švédské pobočky sítě EURES a polský filmový institut. Jejich společným záměrem bylo umožnit osobní setkání švédských scénáristů s polskými producenty hledajícími nové talenty.

Akce se konala dne 23. března ve Varšavě a jejím cílem bylo překlenout propast mezi tvůrčími osobnostmi a těmi, kdo mají prostředky pro tvořivost.

Švédská služba zaměstnanosti v oblasti kultury vyzvala k přihlašování švédské scénáristy všech žánrů fikce, včetně dramatu, krimi, filmů pro mladé a děti. Z šedesáti nadějných a talentovaných uchazečů bylo vybráno jedenáct scénáristů. Tito finalisté poté vyjeli do Polska a zúčastnili se zde akce v prostorech Kina Rejs polského filmového institutu, kde se setkali s pozvanými polskými producenty.

Každý z autorů měl 8 minut na představení svých scénářů producentům. Následně se zúčastnili recepce, kde mohli získávat kontakty a navazovat obchodní vztahy.

Očekává se, že výsledek naváže na úspěch předchozích setkání s autory, které se konalo v Berlíně. Zpětná vazba získaná od účastníků dřívějších akcí v letech 2013-2016 ukázala, že 20 % z nich podepsalo smlouvu s některým z producentů.

Jde o velký úspěch, vzhledem k tomu, že o tomto odvětví je známé, že se do něj obtížně proniká. Scenáristika se mnohdy považuje za nejtvrdší oříšek z kreativních povolání, jelikož se od jiných psaných médií liší tím, že zde neexistuje možnost samonakladatelství. Úspěch do značné míry závisí na tom, aby se vaše práce dostala ve správný čas do rukou správné osobě. Avšak i to, aby si ji někdo přečetl, se zdá jako téměř nemožný úkol.

EURES Švédsko se akcemi, jako byla tato, snaží překonat právě tyto překážky. Jeho cílem je poskytnout švédským spisovatelům dostupnější platformu a umožnit jim navázat kontakty s profesionály z odvětví a získat zaměstnání po celé Evropě.

Tato nedávná akce byla již druhá uspořádaná v Polsku a v blízké budoucnosti se plánují i další v jiných evropských městech, například v Berlíně nebo v Londýně. Pro aktuální informace o podobných akcích pořádaných sekcí kulturní média pobočky EURES ve Švédsku a o dalších budoucích akcích sledujte sekci novinek na portálu EURES.

 

Související odkazy:

Služby veřejné zaměstnanosti Kulturní média

Polský filmový institut

 

Další informace:

Najděte si svého poradce EURES

Pracovní a životní podmínky v zemích sítě EURES

Databáze pracovních míst na portálu EURES

Služby sítě EURES pro zaměstnavatele

Kalendář akcí EURES

Připravované on-line akce

EURES na Facebooku

EURES na Twitteru

EURES na LinkedIn

EURES na Google+

Témata
Obchod / PodnikáníRady a tipyPracovní dny/událostiZprávy z trhu práce/zprávy o mobilitěZprávy/přehledy/statistikyTrendy náboruPříběhy úspěchu
Související sekce
Život a práce
Sektor
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Zřeknutí se odpovědnosti

Články mají uživatelům portálu EURES poskytnout informace o aktuálních tématech a trendech a podnítit diskusi a debatu. Jejich obsah nemusí nutně odrážet názor Evropského úřadu práce (ELA) nebo Evropské komise. EURES a ELA dále nepodporují výše uvedené webové stránky třetích stran.