Skip to main content
Europos Komisijos logotipas
EURES
Naujienų straipsnis13 rugsėjis 2021Europos darbo institucija, Užimtumo, socialinių reikalų ir įtraukties generalinis direktoratas

EURES galimybės: Ką reikia žinoti

Sukūrėme trumpą vadovą, kad galėtumėte pasinaudoti visomis EURES teikiamomis galimybėmis. Jei svarstote kaip ši platforma galėtų jums padėti – skaitykite toliau.

EURES opportunities: What you need to know
EURES

Svajonių darbo paieškos

EURES turi tūkstančius gyvenimo aprašymų, kuriuos visų Europos šalių darbdaviai lengvai gali rasti bet kuriuo metu. EURES portale taip pat rasite platų laisvų darbo vietų spektrą visuose sektoriuose – tereikia atlikti norimo darbo paiešką. Radę tinkamą laisvą darbo vietą atlikite paprastus EURES nurodytus žingsnius parodydami darbdaviui, kad jus domina darbo vieta ir pateikite paraišką. Tuo pačiu, jei turite klausimų apie darbą ar šalį, kuriame jis yra, galite susisiekti su vietos EURES konsultantu, kuris mielai atsakys į klausimus ir padės ieškoti.

Įsikūrimas naujoje vietoje

Dėl naujo darbo jums gali tekti persikelti į kitą vietą. Persikėlimas į kitą regioną ar kitą šalį gali atrodyti sudėtingas ir bauginantis, bet EURES pasirūpins, kad šią užduotį įveiktumėte ne vienas. Vietos EURES konsultantai padės jums kiekviename žingsnyje. Jie yra patyrę visais persikėlimo klausimais ir gali jums padėti visuose etapuose, pradedant būsto paieška ir baigiant naujos banko sąskaitos atidarymu.
 

Tinklaveika

Kadangi vienas iš EURES tikslų yra padėti darbo ieškantiems asmenims rasti tinkamą darbą (o darbdaviams rasti tinkamus darbuotojus), EURES svariai prisideda organizuojant Europos (internetines) darbo dienas – renginius, kurių metu darbdaviai iš visos Europos susitinka su darbo ieškančiais asmenimis. Renginiuose pateikiami dalyvaujančių ir darbuotojų ieškančių darbdavių prisistatymai ir veikia informaciniai stendai apie darbą užsienyje. Jie suteikia galimybę paklausti įvairių įmonių apie jų darbo sąlygas, darbo rinką, įdarbinimo procesą ir net apie skelbiamus darbo pasiūlymus. Susitikimas su darbdaviais gali ne tik padėti gauti darbą – jums tai yra galimybė išplėsti savo ryšių tinklą ir sužinoti daugiau apie tai, kaip veikia organizacijos.

Kaip gauti papildomą pagalbą

Rasti darbą ir persikelti kitur ne visada lengva, todėl EURES suteikia daugiau nei tik laisvų darbo vietų sąrašą. Beveik 1 000 EURES konsultantų gali padėti einant jūsų karjeros keliu ir atsakyti į visus jūsų klausimus. Kiekvienas regionas turi savo konsultantų, kurie specializuojasi informacijos suteikimo, pagalbos ir įdarbinimo srityse ir teikia pagalbą tiek darbdaviams, tiek darbuotojams. Tam tikrais atvejais EURES padeda gauti finansinę pagalbą, pavyzdžiui, dotacijų ir kelionės kuponus, kad jūsų persikėlimas dėl darbo būtų kuo sklandesnis, taip pat padeda rasti mokymosi ir tobulėjimo galimybių, kad pagerintumėte savo įgūdžius ir parodytumėte juos potencialiems darbdaviams. Pasitelkdama veiksmus ir iniciatyvas, tokias kaip EURES tikslinė judumo programa ir Europass, EURES stengiasi sudaryti jums sąlygas siekti karjeros.

Sužinokite naudingų dalykų ir patarimų

EURES portalo svetainėje yra praktinis puslapis,nurodymai ir patarimai kuriame rasite informacijos apie darbo galimybes, persikėlimą į kitas Europos šalis ir gyvenimą jose. Jame aprašoma, kaip ir kur rasti informacijos apie darbo rinką, teisinius judumo aspektus, kandidatavimą į darbo vietas ir pagrindiniai dalykai, į kuriuos reikia atsižvelgti persikeliant į naują šalį.

Daugiau informacijos apie EURES teikiamas paslaugas galite rasti apsilankę įvairiuose mūsų tinklalapio polapiuose. Puslapyje „EURES jūsų šalyje“ rasite EURES narių ir partnerių kontaktinius duomenis arba galite susisiekti su EURES konsultantu tiesiogiai telefonu, paštu ar pokalbių lange. Galite susisiekti su EURES pagalbos tarnyba, jei prireiktų pagalbos naudojantis portalu ar bet kokiu kitu turimu klausimu.

Galite sužinoti daugybę dalykų, todėl susikurkite nemokamą paskyrą ir pradėkite jau šiandien!  Parengta bendradarbiaujant su EURES – Europos darbo mobilumo portalu.

 

Susijusios nuorodos

Europos (internetinės) darbo dienos

EURES tikslinio judumo programa

Europass

Nurodymai ir patarimai

EURES jūsų šalyje

Susisiekite su EURES konsultantu

EURES pagalbos tarnyba

Registruokite paskyrą nemokamai
 

Išsamesnė informacija

Europos darbo dienos

Susiraskite EURES konsultantą

Gyvenimo ir darbo sąlygos EURES šalyse

EURES darbo vietų duomenų bazė

EURES paslaugos darbdaviams

EURES renginių kalendorius

Būsimi internetiniai renginiai

Sekite EURES naujienas tinkle „Facebook“

Sekite EURES naujienas tinkle „Twitter“

Sekite EURES naujienas tinkle „LinkedIn“

Išsamūs duomenys

Temos
Verslas / VerslumasES mobilumo priemonių rinkinysEURES geriausia praktikaEURES mokymaiJaunimas
Sektorius
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Atsisakymas

Straipsniai skirti EURES portalo vartotojams teikti informaciją apie aktualias temas ir tendencijas bei paskatinti diskusijas ir diskusijas. Jų turinys nebūtinai atspindi Europos darbo institucijos (ELA) ar Europos Komisijos požiūrį. Be to, EURES ir ELA neremia pirmiau minėtų trečiųjų šalių svetainių.