Skip to main content
Euroopa Komisjoni logo
EURES
Artikkel13 september 2021Euroopa Tööjõuamet, Tööhõive, sotsiaalküsimuste ja sotsiaalse kaasatuse peadirektoraat

EURESe võimalused: mida on vaja teada

Oleme koostanud kiirjuhendi, kuidas kasutada täielikult EURESe pakutavaid võimalusi. Loe edasi, kui soovid teada, mis abi platvorm pakub.

EURES opportunities: What you need to know
EURES

Unistuste töö leidmine                                                                                                       

EURES talletab tuhandeid CVsid, et tööandjad kogu Euroopas saaksid neid igal ajal kergesti leida. Ta tutvustab ka mitmesuguseid vabu töökohti kõigis sektorites – tuleb ainult teha päring tööliigi kohta, mida otsid. Kui leiad sobiva vaba töökoha, järgi EURESe koostatud lihtsaid etappe, et tõendada tööandjale oma huvi ja esitada taotlus. Kui vahepeal tekib küsimusi töökoha või selle asukohariigi kohta, võid võtta ühendust EURESe nõustajaga kohapeal, kes vastab meeleldi kõigile küsimustele ja aitab otsingul.
 

Uude kohta kolimine                                                                                                             

Uus töökoht võib tähendada siirdumist uude kohta. Kolimine uude piirkonda või riiki võib tunduda keerukas ja vaevarohke, kuid EURES tagab, et sa ei ole selles üksi. EURESe nõustaja kohapeal juhendab sind kolimise igas etapis. Nõustajad on kogenud kõigis kolimise aspektides ja saavad aidata kõiges alates elukoha leidmisest kuni uue pangakonto avamiseni.

Võrgustumine                                                                                                                     

Tööotsijate ja töökohtade kokkuviimise missiooni osana on EURESel suur roll Euroopa (veebipõhiste) tööhõivepäevade korraldamisel. Need on värbamisüritused, mis ühendavad tööandjaid ja tööotsijaid kogu Euroopas. Üritused hõlmavad osalevate töötajaid otsivate tööandjate esitlusi ning teavet võõrsil töötamise kohta. Nad pakuvad võimalust küsida ettevõtetelt nende töötingimuste, tööturu, värbamisprotsesside ja isegi tööpakkumiste kohta. Peale töökoha saamise võib tööandjatega kohtumine olla ka võimalus, et laiendada oma võrgustikku ja saada rohkem teavet organisatsioonide toimimise kohta.

Juurdepääs lisatoetusele                                                                                                   

Töökoha leidmine ja kolimine ei ole alati lihtne, seepärast pakub EURES enamat kui üksnes vabade töökohtade loetelu. Ligi 1000 EURESe nõustajat on valmis juhendama sind kogu karjääri vältel, vastates kõigile tekkivatele küsimustele. Igas piirkonnas on nõustajad, kes keskenduvad tööotsijatele ja tööandjatele teabe ja juhendamise pakkumisele ja töö leidmisele. Mõnel juhul aitab EURES leida juurdepääsu finantstoetusele, näiteks toetustele and reisivautšeritele, et tagada võimalikult sujuv tööleminek, samuti õppe- ja arenguvõimalused, et suurendada oskusi ja tutvustada neid võimalikele tööandjatele. Meetmete ja algatuste abil (nt EURESe suunatud liikuvuskava ja Europass) pakub EURES karjääriks vajalikke vahendeid.

Uute nõuannete ja soovituste saamine                                                                                 

EURESe portaali veebikohas on leht, mis on pühendatud praktilistele nõuannetele ja soovitustele, et aidata leida töövõimalusi, liikudes üle piiride ja elades mitmel pool Euroopas. Need hõlmavad küsimusi, kuidas ja kust leida teavet tööturu, liikuvuse õiguslike aspektide, töökoha taotlemise ja põhiasjaolude kohta, mida tuleb arvestada kolimisel teise riiki.

Lisateavet EURESe teenuste kohta saab veebilehe eri jaotistest. Lisateave EURESe liikmete ja partnerite kontaktandmete kohta on lehel „EURES sinu riigis“ või pöördu EURESe nõustaja poole otse telefoni, e-posti või veebivestluse kaudu. Võid võtta ühendus ka EURESe kasutajatoega, et saada abi portaali kasutamisel või mis tahes muude küsimuste korral.

Avastamisväärset on palju, seega registreeri tasuta kasutajakonto juba täna, et kohe alustada!                                                                                                                          Koostöös EURESega (Euroopa tööalase liikuvuse portaal).

 

Seotud lingid                                                                                                                       

Euroopa (veebipõhised) tööhõivepäevad

EURESe suunatud liikuvuskava

Europass

Nõuanded ja soovitused

EURES sinu riigis

EURESe nõustajad

EURESe kasutajatugi

Registreeri tasuta kasutajakonto

 

Lisateave

Euroopa tööhõivepäevad

EURESe nõustajad

Elamine ja töötamine EURESe riikides

EURESe töökohtade andmebaas

EURESe teenused tööandjatele

EURESe ürituste kalender

Eelseisvad veebiüritused

EURES Facebookis

EURES Twitteris

EURES LinkedInis

Teemad
EttevõtlusELi liikuvuse tööriistakastEURESe parim tavaEURESe koolitusNoorus
Sektor
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Vastutusest loobumine

Artiklite eesmärk on anda EURESe portaali kasutajatele teavet aktuaalsete teemade ja suundumuste kohta ning ergutada arutelu ja arutelu. Nende sisu ei pruugi kajastada Euroopa Tööameti (ELA) ega Euroopa Komisjoni seisukohta. Lisaks ei toeta EURES ja ELA ülalnimetatud kolmandate isikute veebisaite.