Skip to main content
Eiropas Komisijas logotips
EURES
Raksts par jaunumiem3 februāris 2023Eiropas Darba iestāde, Nodarbinātības, sociālo lietu un iekļautības ģenerāldirektorāts

EURES palīdz Slovākijas darba meklētājai atrast kvalificētu darbu Somijā

Alexandra Mikulasova atrada darbu Somijas darbā pieņemšanas aģentūrā Econia. Somijas EURES un Econia partnerība veiksmīgi attīstās jau kopš 2014. gada.

Janne Vainikkala and Alexndra Mikulaslova
Janne Vainikkala and Alexndra Mikulaslova

Alexandra bija strādājusi Slovākijas eksporta un importa nozarē divarpus gadus, kad viņa saprata, ka karjera vairs nevirzās uz priekšu. Viņa sāka domāt par saviem draugiem un skolasbiedriem, kuri bija pārcēlušies uz ārzemēm, un šī ideja viņai šķita interesanta. “Es zināju, ka gribu izmēģināt dzīvi ārzemēs un nedaudz paceļot. Doma man šķita saistoša. Izvēlējos Somiju, pamatojoties uz savu draugu pieredzi, kuri tur jau bija bijuši,” viņa saka.

Pateicoties EURES, Alexandra Mikulasova un viņas draugs Somijā atrada darbu pārtikas nozarē, kur nebija vajadzīga īpaša kvalifikācija vai somu valodas prasmes. Galu galā viņa aizgāja no šā darba, lai mācītos somu valodu.

“Valodas mācīšanās laikā es meklēju praksi, tāpēc sazinājos ar savu iepriekšējo somu darba devēju. Mani interesēja cilvēkresursu uzdevumi un algu jautājumi, jo Slovākijā es studēju finanses, banku lietas un investīciju jomu, galveno uzmanību pievēršot finanšu pārvaldībai,” viņa saka. “Kad es sazinājos ar uzņēmumu, viņi bija apvienojušies, lai kļūtu par daļu no Econia, kas ir vēl viens Somijas uzņēmums, kurš arī ir EURES tīkla dalībnieks. Econia nodrošina darbā pieņemšanas pakalpojumus kandidātiem no visas pasaules.”

Kopš 2014. gada Somijas EURES padomnieks Tomi Puranen cieši sadarbojas ar Janne Vainikkila no Econia, lai atbalstītu darba meklētājus, rīkojot darba gadatirgus, darbā pieņemšanas braucienus, seminārus, darbseminārus, TE tiešraides raidījumus un informatīvus videomateriālus. Viņi kopā piedalījās arī EURESinAction pasākumā Romā 2022. gadā.

“Alexandra ir ļoti labs piemērs tam, kā cilvēki attīstās jaunā valstī un atrod savu vietu jaunā kultūrā un darba praksē,” saka Janne.

“Kad Alexandra iemācījās somu valodu, viņa atgriezās darbā Econia, lai sniegtu savu pieredzi algu aprēķināšanā. Tas tikai parāda, ka vēlāk jau zinot vietējo valodu, var atrast darbu savā specialitātē,” atzīmē Tomi.

Alexandra jau piecus mēnešus strādā Econia un atskatās uz savu lēmumu pārcelties uz ārzemēm.

“Esmu pateicīga par iespēju palīdzēt darbiniekiem un sniegt atbalstu pieteikuma iesniedzējiem situācijās, kurās es pati biju iepriekš,” viņa saka. “Šādas pārmaiņas cilvēkam vienmēr ir pārbaudījums, un esmu daudz uzzinājusi par sevi. Esmu satikusies ar daudziem iepriekš nepazīstamiem cilvēkiem un ieguvusi jaunus draugus, esmu iepazinusies ar dažādām kultūrām, un tas man ir devis jaunu redzējumu.”

Alexandra vēlas uzslavēt EURES pakalpojumus, kas viņai palīdzēja pārcelties uz ārzemēm. “Nav vienkārši pārcelties uz dzīvi ārzemēs, tāpēc cilvēkiem ir vajadzīgs atbalsts, lai pieņemt šo lēmumu. Uzticēšanās ir ļoti svarīga. EURES pakalpojumus atbalsta iestādes un amatpersonas un tas sniedz vajadzīgo palīdzību lēmuma pieņemšanā.Es noteikti iesaku EURES darba meklētājiem no Slovākijas, jo tas ir drošs veids, kā atrast darbu citā valstī.”

Vēlaties strādāt ārzemēs? Iepazīstieties ar EURES portāla vakancēm vai sazinieties ar EURES padomdevēju, lai saņemtu atbalstu.

 

Saistītās saites:

Econia

EURES: Atrast darbu Eiropā

Sazinieties ar EURESpadomdevēju

 

Plašāka informācija:

Eiropas darba dienas

Atrast EURES padomdevējus

Dzīvošana un darbsEURES valstīs

EURESDarbu datubāze

EURES pakalpojumi darba devējiem

EURES pasākumu kalendārs

Gaidāmie pasākumi tiešsaistē

EURES sociālajā tīklā Facebook

EURES sociālajā tīklā Twitter

EURES sociālajā tīklā LinkedIn

Sīkāka informācija

Temati
Veiksmes stāsti
Saistītā(s) sadaļa(s)
EURES pakalpojumi
Nozare
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Atruna

Raksti ir paredzēti, lai sniegtu EURES portāla lietotājiem informāciju par aktuālām tēmām un tendencēm un rosinātu diskusijas un debates. To saturs ne vienmēr atspoguļo Eiropas Darba iestādes (ELA) vai Eiropas Komisijas viedokli. Turklāt EURES un ELA neatbalsta iepriekš minētās trešo pušu tīmekļa vietnes.